Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy szükségem lenne...

Nagyon nagy szükségem lenne egy jó ötletre. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Szóval csütörtökön elaludtam(rosszul állítottam be az órát)és nem tudtam iskolába menni.

Orvoshoz nem mehettem aznap mert körjáraton volt és utólag nem ad igazolást:(

Valahogy szereznem kell egyet,hogy ne rúgjanak ki a suliból(Az Osztályfőnök nem valami megértő)

Az ellenőrzőbe kellene.Valaki nem tud esetleg valami trükköt,hogy "csinálhatnék egy pecsétet"

Itt olyan ötletes válaszok születnek,hátha erre is akad:)

Előre köszönöm!


2010. okt. 30. 12:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyásznak simán mondhatja, hogy még mindig megvan. Én is azt szoktam amikor gyógyszert iratok fel, hogy ne vizsgáljon meg.
2010. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
12:50 ez azért nem jó, mert látszik, hogy nem igazi a pecsét hanem nyomtatott. Tapasztalat...Az én osztályfőnökömn észre is vette,de ő hálistennek csak röhögött rajta.
2010. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. okt. 30. 13:02
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a suliban volt védőnő. Őt köti az orvosi titoktartás, neki bármit elmondhatsz. És ha utána ő véd meg téged az ofő előtt, akkor az ő szavára adnia kell(ene).
2010. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
100%

hát én megértelek bár már elnőtt férjes asszoyn vagyok, gyerekkel. a szüleim ittak, olyan balhéink voltak, apámrengetegszer kidobott minket az utcán aludtunk anyámmal. másnap nem mentem suliba, semmi cuccom nem volt, meg pizsamában voltam egy pulcsival vagy kabáttal. így hogy mész iskolába? a lényeg, hogyha tényleg igaz a szitu, akkor beszélj az osztályfőnököddel, ez nem szégye, tudnak segíteni!

én 14 évesen kollégiumot kaptam, nekem az új osztályfőnököm segített a gimiben. így nem kellett otthon laknom.

bizony vannak emberek, akiknek szerencsére fogalmuk sincs, hogy ezek milyen helyzetek. ne is legyen fogalmuk róla!

2010. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértésedet utolsó válaszoló!

Azt hiszem akkor maradok a védőnőnél,hátha tud tenni valamit az ügy érdekében.

Köszönöm a segítséget!

2010. okt. 30. 13:28
 27/41 anonim ***** válasza:
66%

Én a helyedben kinyomtatnék egy orvosi igazolást (vegyél elő egy régebbit, és szerkeszd meg wordben), aztán azt a műanyag lapos rápecsételést is kipróbálnám. Ha szépen néz ki, akkor használnám, és iratnék egy igazolást rá valakivel a másik igazolás alapján. Ha a tanár nem fogad el olyan igazolást, ami nem az ellenőrzőben van, fogod, aztán rágémkapcsolod. Én is ezt csináltam mindig amikor papíron kaptam, mert nem volt nálam az ellenőrzőm, és elfogadta a tanár. Így nem baszod el az ellenőrződet felesleges pecsétpróbálkozásokkal se. Amúgy én az előző szezonban érettségiztem, most egyetemista vagyok, így remélhetőleg ugyanaz a rendszer még.


Egyszer igazoltam magamnak egy napot. Az orvosom mindig úgy pecsételt, hogy a következő 2 sorba is elért még a pecsét, és mivel annyi pecsétem volt (vagyis igazolásom), hogy nem lehetett kibogozni, hogy mennyi van, nem vette észre. Na igen, az más, hogy rossz dátumot írtam rá, és mondta, hogy vigyem vissza átírni. Ezt megoldottam úgy, hogy áthúztam a dátumot, és aláírtam. Vicces volt, elkezdi: ezt te írtad alá, teljesen különbözik a két írás. (gondoltam magamban, lol, pedig mindkettőt én írtam). De mosolygott rá egyet, és elfogadta. Pedig rettentően szigorú tanár.

2010. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Ez sem rossz ötlet,de sajnos nekem még csak 2orvosi igazolásom van:S Azért köszönöm!
2010. okt. 30. 15:54
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

naszóval:


Az iskola jogsértést követ el abban az esetben, ha hiányzás miatt rúg ki. Még akkor is, ha igazolatlanok a hiányzások.


Az oktatási törvény meghatározza, hogy a hiányzások maximális mennyisége mekkora lehet, ezt már én sem tudom pontosan mennyi. De ha ezt eléred, osztályozó vizsgára küldhetnek, vagy, ha nagyon sok a hiányzás, akkor évismétlésre kötelezhetnek. Ez akkor is megtörténhet, ha a hiányzások igazoltak. volt osztálytársam rákos lett, rengeteget hiányzott a kemó, és az operációk miatt, és ezért évet kellett ismételnie, mert nem tudott suliba járni. Pedig volt igazolása. de ehhez rengeteg hiányzás kell.


Az igazolatlan hiányzás más tészta, de ezért sem rúghatnak ki (az más, ha van még valami a füled mögött, akkor súlyosbító tényező, de önmagában nem elég indok). Ha az igazolatlan hiányzásaid elérnek egy bizonyos számot (azt hiszem 10 igazolatlan óra), akkor az iskolának jelentési kötelezettsége van az oktatást felügyelő önkormányzati szervnél (általában a jegyzőhöz fut ez be), ahol akár szabálysértési eljárást is indítanak a SZÜLEIDDEL szemben, mert igazolatlanul hiányzol. A jegyző ezért pénzbírsággal sújthatja a szüleidet, ami maximum 50ezer FT összegű lehet, de az is lehetséges hogy csak egy figyelmeztetést ad, és csak a következő alkalommal bírságol. Ráadásul bírságot is csak tanköteles kiskorú esetén szabhat ki, vagyis akkor, ha még nem vagy 16 éves.


A lényeg, nem rúghatnak ki igazolatlan hiányzás miatt!!!

2010. okt. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Igen,de már nem vagyok kiskorú,ezért 30igazoilatlan után már kirúghatnak.

Azért szeretném leigazolni,mert még félév sincs és így már a fele össze is gyűlne.

Arra meg számítok,hogy lesz még itthon gond.:S

2010. okt. 30. 15:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!