Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidékiek, Titeket nem érdekel,...

Vidékiek, Titeket nem érdekel, hogy a fővárosiak hogy közlekednek?

Figyelt kérdés
Azt hittem, van együttérzés... de látom, sokakban 0.
2010. jan. 18. 10:06
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, 15:49-es vagyok, én nem sírok,mert van autóm és nem tömegközlekedek....!!!!!
2010. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
64%

Jézusooom, mi van itt. Én rohadtul nem örültem ennek, mert a 15 éves emberkéhez hasonlóan én sem tudtam eljutni suliba, így félévkor nem tudtam javítani, lezártak eggyel rosszabbra, frankó. Budán lakom, a buszom pont nem járt, a metró meg túl messze lett volna, úgyhogy ezt benéztem. Nagyon rosszul jött ez a sztrájk, mert az emberek így is keveset keresnek és csomóan nem tudtak eljutni a munkahelyükre, így azok a napok elvesztek. Ez egy jó nagy kicseszés volt a budapestiekkel szemben, akik meg beszólogatnak, hogy "jaj 5 perc helyett 15 percet kell várni", azok megszokták a kis vidéki életüket és fogalmuk sincs arról, mi az a rohanás kora reggel, nyomorgás a buszon, villamoson, szétesünk, mire eljutunk valahova. Azért vicces, hogy a vidéken élők panaszkodnak, hogy mindenki lenézi őket, de a stílusuk árulkodik az intelligenciájukról. Így senki ne csodálkozzon.

16L

2010. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
24%

nem az utolsó pillanatban kell javítani a félévi jegyen.. és még te alkotsz véleményt a vidéki emberek intelligenciájáról!

egy pesti

2010. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
42%

Tudod vannak mondjuk olyanok, akik kétes jegyre állnak ;)

Mondjuk 4-5 között...

Én megkaptam sok mindenből a rosszabb jegyet, mert nem tudtam bemenni!!!


15/L voltam

2010. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
49%
kedves 16:57-es,hogy rágjam meg az autódat:D
2010. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
57%

"nem az utolsó pillanatban kell javítani a félévi jegyen.. és még te alkotsz véleményt a vidéki emberek intelligenciájáról! "


egy felelés hiányzott ahhoz, hogy a jobbik jegyet kapjam meg, mert sokat hiányoztam. bizony, véleményt alkottam, méghozzá egyesek stílusáról.

2010. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
51%

Én nagyon sajnálom, hogy vidéken bezártak szárnyvonalakat, a 70 év fölötti nagyszüleim lakóhelyén is, így ezután ők is buszoznak. De mit tudunk ellene tenni?

Igazából ezen a sztrájkon is, meg a vasutas izéken is a szakszervezetek nyerészkednek meg a végkielégítéseket kapó vezetők.

De elég szomorú dolog, hogy így egymásnak esnek emberek, amikor NEM MI TEHETÜNK ARRÓL, AMI MIATT SZTRÁJKOLNAK (nem tudom, vidéken az emberek mennyi pénzt költenek tömegközlekedésre, és mennyi ebből az, amit egy hónapra előre meg lehet váltani), de azt vidéki ismerőseim elmondása alapján tudom, hogy a tömegközlekedés az egész országban Budapesten a legdrágább előre váltva (talán alkalmanként is, de nekem bérletem van, tehát én ezt ismerem). Az a többtízezer vagy többszázezer Ft egy átlag családnak elég sok munka illetve spórolás (persze így is van, aki bliccel, de azt most hagyjuk ki), tehát ha egy átlagcsaládnak ezen felül kell még közlekedésre költeni csak egy sztrájk miatt, mert másképp kell megoldani az ide-oda eljutást, az KOMOLY TEHER, vidéken és Pesten is. Én még éppen legyalogoltam volna, ha nagyon kell, nem okoz problémát az a táv, de mi van a kisgyerekesekkel, a babakocsisokkal, a tolókocsisokkal, az idősekkel, a betegekkel, akiknek esetleg a gyalogolás nem volt kivitelezhető, és kénytelenek voltak többezer vagy többtízezer Ft-ot (1-2 vagy több havi bérlet árát) pluszban költeni taxira (mert autó sincs mindenkinek).

A biciklis javaslat vicces, mert az autósok így is veszélyeztetik a kerékpárosokat, és szidják, leszorítják az útról, a járda sok helyen - igen, Budapesten is - alkalmatlan a kerékpározásra, vagy épp a gyalogosok okoznak akadályt, akik viszont csak azt használhatják, ők nem mehetnek az úttestre, kerékpárút pedig nagyon elvétve van, itt nagyobb a forgalom, ez nem vidék, itt veszélyes a kerékpározás nagy forgalomban, még az is nagyon óvatosan teker, aki rutinos. A szmog meg eleve káros az egészségre, szmogban sétálni nem igazán egészséges (főleg, ha valaki emiatt nehezebben veszi a levegőt).

2010. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim válasza:
69%
Nem olvastam végig a válaszokat, mert a kérdés teljesen kiborított. Elmondom neked kedves kérdező, hogy születésemtől kezdve ebben egy tetves faluban élek a fővárostól 170 km-re. Tavaly végeztem itt vagyok 23 évesen pályakezdő munkanélküliként. Ebben a putriban csak busz van a legközelebbi város 45 km-re tőlünk. A buszjárat a következő délelőtt 2 időpontban délután háromban, az utolsó busz 16:35-kor. A városból ide délelőtt 4 időpontban, délután ötben, az utolsó busz 18:10-kor eljön. Lehetetlen a helyzet az ilyen és a hozzánk hasonló településeken. Elköltözni nem tudok, semmi jövedelmem. Autó jogosítvány nincs. Gondolj arra, hogy nem csak én vagyok így, hanem nagyon sokan még, ugyhogy KURV@ SZERENCSés vagy, hogy ott élsz ahol, és eltudtad kezdeni valahogy az életed!
2010. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Ne haragudj, de felbőszített egy hozzászólás, mert úgy éreztem, hogy a TOTÁLIS LESZ.ROM stílust vették fel az embereket, akiket nem érintett ez az egész!! A kérdésemnek ez volt az oka, nem hittem, hogy ilyen indulatokat fog kiváltani. :O A Titeket nagy T nem véletlen. Senkit nem ítélek el, mert nem itt lakik,sőt. Nagyon sajnálom a rossz helyzetben élő vidéki embereket, akik nem tudnak munkához jutni, de ilyenek az ország minden pontján vannak. Bp-en is az van, hogy minden munkáért, ahol már minimálbér felett fizetnek 10000 ember áll sorba diplomával, nyelvvizsgával. De ez más téma. A metrós tömegnyomor is más téma és az is, hogy milyen átverekedni magad az embercsordán, ami egy-egy aluljáróban van reggelente...
2010. jan. 18. 23:16
 60/60 anonim ***** válasza:
90%
Kit érdekel, mindenki törődjön a saját problémájával! Mi közöm nekem ahhoz , hogy hogyan és mivel törlik ki egyesek a saját seggüket? Ilyen hülyeséggel foglalkoztok, OVISOK!
2010. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!