Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok lehet a villanyszámlájuk?

Sok lehet a villanyszámlájuk?

Figyelt kérdés
Mára elérte érdeklődési küszöböm, 10-ből 7 autós nappal, lakott területen kívül, vajon miért nem használja a tompított fényszóróját? Először 1988-ban kezdtem használni lakott területen kívül a tompított világítást, ugyanis Ausztriába menve a 10-es út mentén állt egy hatalmas tábla, amin kérték bekapcsolni a tompítottat. Ott azonnal rájöttem, hogy így sokkal pontosabban lehet felmérni a szembőljövők távolságát, és megbecsülni közeledési sebességüket, ami nagyon fontos szempontok előzésre készülve. Rendszeresen járok főúton (országúton) két település között, a távolság 14 kilométer. Ezen a szakaszon minden alkalommal több gépkocsi jön nappal velem szembe kivilágítatlanul, mint amennyi bekapcsolja a tompított világítását. Vajon ők ezzel rezsicsökkentést érnek el? Tényleg érdekel, miért nem kapcsolják be nappal, lakott területem kívül, a tompított világítást?

#Tompított_világítás
2016. júl. 15. 09:44
1 2
 11/13 anonim válasza:
0%
a 4 db feleslegesen felkapcsolt izzó azért jelentősen megdobja a fogyasztást. Ha kontrasztba állítod azzal, hogy naponta hányan halnak meg az utakon, akkor inkább azt mondanám, hogy nincs szükség erre az energiapazarlásra. Vaksi ember meg menjen nyugdíjba, de autót ne vezessen.
2016. júl. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Pont ezért találták ki a drl-t és tették kötelezővé a ledes menetjelző fényeket. Így a pampogásod is okafogyottá vált ,jó ideje.
2016. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az egèsz orszàgban minden màsodik, harmadik nap meghal valaki közlekedès miatt. Akkor 3 napnyi generàtor àltal előàllított energia egyenlő szerinted az èlet èrtèkèvel? Mondjuk a tièddel, a csalàdtagodèval?


Ezt mondod?

2016. júl. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!