Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok lehet a villanyszámlájuk?

Sok lehet a villanyszámlájuk?

Figyelt kérdés
Mára elérte érdeklődési küszöböm, 10-ből 7 autós nappal, lakott területen kívül, vajon miért nem használja a tompított fényszóróját? Először 1988-ban kezdtem használni lakott területen kívül a tompított világítást, ugyanis Ausztriába menve a 10-es út mentén állt egy hatalmas tábla, amin kérték bekapcsolni a tompítottat. Ott azonnal rájöttem, hogy így sokkal pontosabban lehet felmérni a szembőljövők távolságát, és megbecsülni közeledési sebességüket, ami nagyon fontos szempontok előzésre készülve. Rendszeresen járok főúton (országúton) két település között, a távolság 14 kilométer. Ezen a szakaszon minden alkalommal több gépkocsi jön nappal velem szembe kivilágítatlanul, mint amennyi bekapcsolja a tompított világítását. Vajon ők ezzel rezsicsökkentést érnek el? Tényleg érdekel, miért nem kapcsolják be nappal, lakott területem kívül, a tompított világítást?

#Tompított_világítás
2016. júl. 15. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
elfelejtik vagy lesz@rják
2016. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1-re válaszul :


Általában rájuk villantom a fényszórót, a feledékenyek intve köszönik és kapcsolják be a tompítottat. A többség azonban sehogyan nem reagál, és hajtanak tovább világítás nélkül. Ők traktorosok lehetnek?

2016. júl. 15. 09:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Nappali menetfény sincs rajtuk?
2016. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3-ra válasz :


Menetfény csak a 2012 után gyártott gépkocsikon van, motorindításra kapcsol be.

2016. júl. 15. 10:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első leírta. Elfelejtik vagy leszrják. Ha rávillantasz pedig vagy leszarja, vagy nem tudja miért villantasz rá.
2016. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elfelejtik,hiszen semmi sem jelzi ha nincs felkapcsolva.Villoghatsz nekik ,nem értik. Azt hiszik trafipaxot jelzel nekik ,vagy valami haverjuk vagy :D
2016. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Székesfehérváron és Veszprémben este sem kapcsol néhány tag lámpát.

Nekik valószínű bagoly szemük van és az, hogy őket ki látja, magasról leszarják.

2016. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Veszprémben tényleg találkoztam már én is ilyennel. Ők szimplán menőnek tartják lekapcsolt lámpával krúzolni az utcavilágítás fényénél. Na majd addig amíg valaki bele nem rongyol a kocsijába. utána meg még jól pofán is verik érte.
2016. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
0%
Ezek az emberek valószínűleg mind nyugaton (Angliában) szerezték a jogosítványt, ott szerencsére nincs ez az idióta szabály, autópályán se kell tompított. Valami magyar politikusnak bizonyára érdekeltsége lehet egy izzógyárban, és kell, hogy fogyjon a terméke. Nappal mégis minek kell a tompított? Nincs szeme az embereknek vagy szemüveg nélkül vezetnek? Lakott területen akkor meg miért nem kötelező?
2016. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az angolok a hülyék ebben a témában. A jellemzően szürke kocsi a szürke aszfalton a borús-szürke égbolttal a háta mögött elvész mint a bizonyos szürkeszamár a ködben. Sokkal jobban látható egy pár lámpa ,és a nagysebességű autópályán ,városon kívüli utakon életmentő lehet a láthatóság.
2016. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!