Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lejtmenetben lehet-e 1-esben...

Lejtmenetben lehet-e 1-esben motorfékkel ereszkedni (elég kátyús az út lefelé) aszfaltos, meredek, kb.150 m-es lejtőről?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, végig nem érdemes fékezni, mert az terheli a féket, éppen ezért kell motor fékezni. Vagy nem gáz, ha szépen 1-esben ereszkedek?

Van- e valami kritérium, amire figyelni kell (pl. fordulatszám) ilyenkor?



2012. okt. 8. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

Én már mentem olyan rossz úton hogy végig 1-esbe kelletett menni, bár az óra nem ment közben 5km/h fölé :D

Kritérium értelemszerűen annyi hogy baromi lassan mész. Nem tudom milyen kocsi, de a legtöbb már 5km/h felett kényelmesen eldöcög 2-esbe is.

2012. okt. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Opel Astra G autó. A lényeg az, hogy elég meredek a lejtmenet, és kb. 2-3000 közötti a fordulatszám. Azt olvastam az előbb valahol, hogy nem jó ez a fordulatszám. Ez árthat-e a motornak, fogyasztásnak, stb.? Vagy jobb lenne közben fékezni is, így lejjebb vinni a fordulatszámot?

Bár akkor meg a fék terhelődik! :( Mi a megfelelő mód?

2012. okt. 8. 18:37
 3/21 anonim ***** válasza:
2500 fölé ne engedd. de nem értem mi ez az 1esben csak épphogy elindulunk. ugyan olyan sebességfokozat mint a többi és ugyan úgy ki lehet használni akár tiltásig is.
2012. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

2500 fölé ne engedd. de nem értem mi ez az 1esben csak épphogy elindulunk. ugyan olyan sebességfokozat mint a többi és ugyan úgy ki lehet használni akár tiltásig is.


Akkor nem gáz, ha 1-esben megyek lefelé, csak ne menjen 2500 főlé a fordulat? Vagy rosszul értem, amit írsz? Nem merem 2-esbe kapcsolni a meredekség miatt, mert meglódul a kocsi, és már benne is vagyok a kátyúban. Az pedig szét..szia kocsit.

2012. okt. 8. 19:00
 5/21 anonim ***** válasza:

Az Astrában négyütemű, szivattyús olajzású motor teljesít szolgálatot. Ennek a motortípusnak óriási előnye, hogy egyrészt eléggé erős a motorféke, másrészt motorféküzemben sem sül be, mert az olajszivattyú a fordulatszám emelkedésével együtt növeli a szállított olajmennyiséget.

Vagyis le lehet vele ereszkedni a lejtőn. 150 méter nem teszi tönkre, még akkor sem, ha percenként 2.500 fölé emelkedik a fordulatszám. Amíg a piros zónát el nem éri, nem fog szétrepülni a motor. Teljesen hideg motornál lehetőleg ne erőltesd a dolgot, mert az nem szereti a nagy terhelést, de egyébként nem lesz maradandó baja.

2012. okt. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Lehet. És 2500 fölé is mehet semmi baja nem lesz.
2012. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 atilis ***** válasza:
Én 60 km-t tettem meg Lillafüredből Egerbe végig motorfékkel maximum 3-ba kapcsolva így, egy sz@ros Suzukival, nem 150 métert. Mitől félsz 150 méteren? 150 méteren hol akarod kímélni a féket?
2012. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves atilis!


A választ köszönöm. Viszont valószínűleg azon a részen átsiklottatok, hogy MEREDEKEN LEFELÉ kell menni. E miatt kérdeztem s fékezés-motorfékezés variációkat. Melyik terheli kevésbé a motort, féket?

Tehát akkor kapcsoljam fel 2-esbe, majd úgy ereszkedjek?

Ez a táv a teljes útnak a fele. A másik fele totál földes, de szintét kátyús végig, nem olyan lejtős. Tehát, ha nekieresztem föntről az aszfaltos résztől, lejjebb, szétveri az út az autót. Emiatt érdekelne, hogy motorfék 1-esben, fékezés, netán lehet motorfék 2-esben? Melyik a kíméletesebb? Ja a lejtő kb. 60-70 fokos.

2012. okt. 9. 12:33
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha ennyire meredek, akkor szimplán motorfékkel nem lehet ezt megoldani, kell használnod a fékpedált is. Motorfékkel (inkább egyesben, minél alacsonyabb a fokozat, annál hatékonyabb a motorfék) elindulsz, amikor már annyira felgyorslut a kocsi, hogy nem érzed biztonságosnak, akkor fékkel lelassítod, majd felengeded a pedált, és megint hagyod motorfékkel gurulni az autót. Aztán megint visszafékezed, ismét felengeded a pedált. Így hagysz időt a fékeknek hűlni, és a fordulatszám sem fog az egekbe szökni.
2012. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ha csak motorfékkel engedem lefelé, az gajra megy? Minden képen fékkel is?

Bocs a sok kérdést, de használt autó. Nincs széthajtva, de azért óvatoskodom vele.

2012. okt. 9. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!