Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért száguld mindenki?

Miért száguld mindenki?

Figyelt kérdés

A munkahelyem felé menet 2 közeli város között kell ingáznom egy kétsávos úton, ami nem autópálya, tehát a maximum sebesség 90 km/h.

Oda és vissza fele is azt veszem észre, hogy mindenki nyomja neki 120-140el minimum.


Tehát megyek a magam 90es tempójában, ami a megengedett, és mellettem bal oldali sávban úgy húznak el az autók mintha én parkolnék ők meg mennének 60-al kb.


A kedvenc részem, hogy út közben több olyan tábla is van ami lassítaná a sebességet, tehát zebra miatt 60-at ír, vagy lámpa miatt ír ennyit, és ott is ugyan így 120-al száguld át mindenki amíg zöld, meg nem jön senki.


Csak én tartom be ezeket a táblákat, de tényleg szó szerint azt vettem észre hogy senki más. Nagyon forgalmas út ez, tehát mennek bőven kocsik.

Ha egyszer itt megállna egy rendőr milliomosként menne haza az tuti. Nem is hibáztatnám érte.


Amikor meg előzök egy buszt mert 70-el megy, 90-el előzök, mögöttem már szinte tolnak lefele hogy menjek már onnan, visszamegyek a jobboldali sávba, mellettem meg gyakorlatilag elszáguld mindenki.


Igen, 100%-ig biztos vagyok benne hogy ezen az úton 90 a maximum megengedett, utána is néztem. Ráadásul nem is rövid az út, kb 10-15 perc áthaladni rajta.


Ti is tapasztaltatok már ezt? Hogy mindenki megy mint az őrült?



tegnap 09:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ezért írtam azt, hogy "ésszel teszi azt, fel tudja mérni a körülményeket". Persze, egy éles kanyarban lehet indokolt a 40-es tábla, de lehet, hogy 35-ig lassítok. Szerintem a megfelelő rutinhoz az is hozzá tartozik, hogy fel tudsz mérni egy kanyart. Aki nem tudja, az tartsa be a sebességkorlátozást.
tegnap 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%
Azért nagyon gyönyörűen mutatja, hogy mennyi esze van (pontosabban nincs) az átlag autósnak, hogy egy kanyarból annyit fog fel, hogy mennyivel lehet bevenni úgy, hogy ne repüljön árokba. Az még csak fel sem merül benne, hogy egy kanyarnak van beláthatósága is. És lehet, hogy Te 100-zal is be tudod venni és a 60-as tábla "csak a b#zi mazsoláknak van csak kinn", csak amikor a sávodban áll egy lerobban traktor, szemből meg jön egy kamion, akkor ugyanúgy megdöglesz, mintha fának csapódnál az út szélén.
tegnap 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért van olyan érzésed, hogy senki nem tartja be a sebességkorlátozásokat, mert akik igen, azok nem előznek meg téged, sőt utol sem érnek.
tegnap 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Én se szeretem amikor az említett szakaszon megyek 130-cal 70 helyett és megelőznek :D
tegnap 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
46%
Lakott területen belül mindent betartok, lakott területen kívül meg nem. Még ha nem is többsávos az út, ha lehet neki nyomni, miért mennék 90-nel, ha 130-cal is elég messziről belátom az utat és a táblákat? Nem vagyok vakegér. Ha meg több sáv van, akkor igazából az igazi kérdés az, hogy téged a külső sávban mégis miért is érdekel, hogy a belsőben ki mennyivel megy?
tegnap 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
29%
"Amikor meg előzök egy buszt mert 70-el megy, 90-el előzök" előzés közben NEM NÉZED, MENNYIVEL MÉSZ, előzés közben nyomod neki, hogy minél hamarabb letudd a veszélyes manővert. Jézusom. Ilyeneknek jogsit...
tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

"Még ha nem is többsávos az út, ha lehet neki nyomni, miért mennék 90-nel, ha 130-cal is elég messziről belátom az utat és a táblákat? Nem vagyok vakegér. Ha meg több sáv van, akkor igazából az igazi kérdés az, hogy téged a külső sávban mégis miért is érdekel, hogy a belsőben ki mennyivel megy?"

Köszönöm a megerősítést, #22 voltam.

tegnap 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk kanyarnál lassítok is, akár még a tábla által mutatott sebességnél alacsonyabbra is, örülök, hogy megragadtad a lényeget.
tegnap 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!