Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meghatározható olyan idő...

Meghatározható olyan idő intervallum hogy akármennyire is beszívtam annyi idő után mindenképpen vezethetek?

Figyelt kérdés
febr. 4. 00:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
1 hét után biztosan
febr. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
72 óra után biztosan. Annyi idő alatt akkor is kiürül, ha eszméletlenre ittad magadat.
febr. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor miért kérdezi a rendőr folyton hogy ittam e az elmúlt 10 órában?
febr. 4. 08:14
 4/14 anonim ***** válasza:
Én már nem foglalkozok velük. Mindenki magából indul ki...
febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 MGéza ***** válasza:
#3: Azért kérdezi, mert 10 óra egy feles, pohár bor, üveg sör teljes felszívódásának ideje, ha azon belül vagy akkor a szonda mutathat valami gyenge értéket ami a vezetési képességedre ugyan nem valószínű hogy kihatással van, de a zéró tolerancia miatt büntetendő.
febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a föl gondom az hogy olyan gyümölcs koktélt fogyasztok amiről fogalmam sincs hogy mennyi alkohol van benne mert házi készítésű. Nagyjából lehet tippelni, de pont ezt nem akarom, hogy nagyjából tippeljek.
febr. 5. 07:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"olyan gyümölcs koktélt fogyasztok amiről fogalmam sincs hogy mennyi alkohol van benne mert házi készítésű"

Aki készítette meg tudja mondani miből pancsolta össze.

És persze nem mindegy, hogy egy koktélos pohárnyit ittál belőle, vagy az egész üveggel...

febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

En csináltam de hiába mondom meg miből raktam össze képtelenség megállapítani hogy a gyümölcs levélből mennyi ment bele a vodkába és vodka a gyümölcsbe

Ezért nem tudni hogy egy bizonyos mennyiség hány felesnek számít.

febr. 5. 21:11
 9/14 anonim ***** válasza:

De igenis ki lehet számolni!


Kiszámolod, összesen mennyi alkoholt töltöttél bele. Ha nagyjából ugyanolyan alkoholtartalmú italokat (pl. csak töményet), akkor könnyebb számolni, ha többféle, eltérő erősségűt, akkor átszámolod valamelyik alkoholt a másikra. Pl. ha 10%-os bor és 40%-os vodka is van benne, akkor mondjuk vodka-egyenértékben számolsz úgy, hogy a bort negyedannyi mennyiségű vodkaként számolod (mert ugye negyedakkora alkoholtartalma van, minta a vodkának).

Ezek után tehát tudod, hogy az összmennyiségbe mennyi vodka-egyenértékű alkoholt öntöttél bele. Tegyük fel, hogy az összmennyiség térfogata mondjuk 3 liter. Ebből megiszol (vagyis gyümölcsöt eszel és gyümölcslét iszol) mondjuk összesen 3 dl mennyiségben. Akkor tehát a beleöntött alkoholnak a tizedrészét etted-ittad meg belőle. Máris tudod, hogy ez mennyi elfogyasztott vodkának felel meg.


A számolást természetesen még józan állapotban kell végrehajtani, ittasan már túl bonyolult. :-)


Egyébként csodálkozom, hogy ezt nem délután vagy este iszod. Reggel inkább a forró teához inna az ember egy kevés pálinkát, legalábbis fagyos reggeleken. De most úgyis olyan fosmeleg idő van reggelenként, hogy az ember nem is kívánja az alkoholt (legalábbis én).

febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem mérem az alkohol mennyiseget. Addig töltöm amíg el nem lepi.
febr. 5. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!