Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Volvo B4184S11 motorban a...

Egy Volvo B4184S11 motorban a szívósorának van csere intervalluma? A benne lévő örvénylapátokkal mit lehet kezdeni, mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Az autóban körülbelül 150.000 km van, a helyzet nem vészes, de hangosabbnak hallom őket. Sokak úgy láttam, olvastam 200.000 km körül lett problémája. Egy idő után elhasználódnak ezek a lapátok. Láttam több megoldást is rá, vannak akik úgymond felújítják és megerősítik, ha ez valóban jó és hosszabban működő megoldás, van a csere és vannak akik egyszerűen kiveszik belőle. Ez nem okoz a motornak problémát esetleg, nem lesz hibakód, nem koxolódik jobban a rendszer, nem árthat a motornak? Egy kis fogyasztásnövekedés az nem érdekelne. Mindig 100-as benzint tankolok, nem tudom ez számítana-e.

#Volvo #szívósor #B4184S11 #örvénylapátok
2023. jún. 21. 03:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Legtisztább a csere, de ha nem zavar, hogy rosszabb elsz a károsanyag kibocsátás akkor ki lehet venni.
2023. jún. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem 3 forint egy ilyen újonnan, valószínű meg lehet perselyezni őket, bár lehet, utána szanaszét reped az egész.

Hová jutott az autótechnika... :(

Nem csodálom, sokan visszaülnek suzukiba, fastrába. :(

2023. jún. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: Drasztikus károsanyag kibocsátáshoz vezet? Műszakit bukhatom emiatt?


Tehát koxolodás, túlmelegedés, bármi rendellenes dolog nem várható miatta?


#2: Igen nem olcsó, bár autodoc-on már 50-100 ig elég jók vannak. Többsége olyan márka, sose hallottam, de van német is több.


A gyári 200 környéke, de a Unixon most csak egyet dob hozzá az 326! :D Azt ember nem veszi meg. Óriási hülyeség lenne.


A lényeg, nem akarom megvárni, hogy nagyon hangos legyen vagy törjön és a motort össze barmolja nekem. 150 k-nál valamit lépek. A csere felé hajlanék, ha tudnám, hogy a köveket is kibír kb ennyit. Az utángyártottak minőségét tekintve szkeptikus vagyok.

2023. jún. 21. 08:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!