Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakori dizájn-elemek,...

Milyen gyakori dizájn-elemek, -megoldások nem tetszenek az utóbbi pár évtized autóin?

Figyelt kérdés

Nekem most ezek jutnak eszembe, hozzátéve, hogy az egyszerű formákat szeretem, később talán még kiegészítem (a sorrend lényegtelen):

- Feleslegesen nagy lámpák, pl. Mini, meg a többi "hagyományos" méretű, 10-20 centis, többnyire kör alakú.

- Feleslegesen nagy hűtőmaszk, vagy akár csak keretbe foglalt fényezés. 50-60 éve is volt pár modell, ahol ezt 1-2 vékony réssel megoldották. Ki lehetne találni végre más márkaarculatot. De ha már ott van, legalább ne fekete műanyaglapokkal pakolnák tele.

- Túl sok műanyag "terepjárós" elem alul és a kerékjáraton.

- Oldalt erőteljes domborulatok, főleg ha szögletes, kiemelt kerékjárat, hogy nagyobbnak tűnjön.

- Lendületesen emelkedő övvonal, emiatt kicsik a hátsó ablakok

- Az ablakok alsó/felső vonala eltér a váll és/vagy a tető vonalától, szűkül, vagy csak ok nélkül le van vágva a fele



2023. jún. 18. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, számomra szinte mind OK, a megfelelő autón (pl. a cross verziók fekete műanyagai egy emelt magasságú 4x4-en jól néznek ki és sorolhatnám a példákat)

Ami nekem nem tetszik az a felpuffasztásos dizájnolás. Mindenből csinálunk egy SUV verziót. A többsége olyan, mintha egy kisautót telifingottak volna, hogy majd szétdurran

2023. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelműen a feleslegesen nagy,otromba hűtőmaszk és az hogy mindennek huszonhatszor nagyobbnak kell tettetnie magát magasítással meg dizájnelemekkel hogy az átlag parasztnak imponáljon és villogni lehessen vele
2023. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem maga az irány nem tetszik, hogy egyre nagyobbra nőnek az autók, idővel mást sem lehet majd kapni csak SUV-t. De azt is csak 3 hengeres turbós kávédarálóval.
2023. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a külső dizájnelemekkel kapcsolatban nincsenek problémáim, sokkal inkább a belső technikai megoldásokkal, már ha azok dizájn-elemeknek tekinthetők, de azért valamilyen szempontból kapcsolatban vannak a dizájnnal. Amitől például falra mászok, hogy kis túlzással lassan már az irányjelzőt is az érintőképernyő menüjéből kell kikeresni vezetés közben.
2023. jún. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A műanyag védőelemek is rendben vannak egy off-road kocsin, SUV-n, de nem csak ilyeneket szórnak meg velük.
2023. jún. 18. 22:57
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

Kinek, mi, tökmindegy. Eladják, megveszik.


Nekem egy szervó is fölösleges hibaforrás.


A legnagyobb szopás a tabletek beépítése kijelzőként. De aki újan veszi, és eladja a szopás elött, annak tökmindegy.

2023. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

"Feleslegesen nagy lámpák, pl. Mini, meg a többi "hagyományos" méretű, 10-20 centis, többnyire kör alakú."

Milyen lámpát szeretnél a Minire, hogy az még Mininek nézzen ki?

2023. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az eredetinek sokkal kisebb lámpája volt. Mondjuk az egész kocsi túl nagy lett.

[link]

2023. jún. 19. 11:58
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 40 év különbség van a két autó között...
2023. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez szerintem egyiket sem különösebben indokolja, bár hasonló a helyzet pl. a VW Beetle-lel és a Fiat 500-zal is, ami a méreteket illeti.
2023. jún. 19. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!