Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok hány év vagy...

Mit gondoltok hány év vagy évtized mire a benzin illetve gázolajos autók eltűnnek?

Figyelt kérdés
Csak azért mert egyre több helyen lehet kapni már elektromos illetve hibrid autókat illetve egyre több a feltöltő állomás is a világon és Magyarországon is.

2016. jan. 21. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom hogy évtizedeken bellül nem fognak eltünni.Benzin még sokáig lessz max nem mindenki engedheti majd meg magának.Meg az elektromos autokkal még mindig az a baj h. akinek nics kb20-30miliója az csak ojat vehet ami 50km-t sem tud megtenni eggy töltésből,és eggy töltés kb.5óra.(Én remélem h. nem fognak eltünni mivel motoros vagyok és sajnos elég kevés az elektromos sportmotor. :C
2016. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen eltűnni szerintem se fognak. Jelentősen megfogyatkozni talán 40-50 év múlva.
2016. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eltűnni biztos hogy nem fognak teljesen, mert vannak olyan területek ahol nélkülözhetetlenek. Sőt, szerintem a normálisabb elektromos autókban lesz egy kiegészítő benzin/diesel motor, (még ha csak áramfejlesztőként is szolgál) hogy ha esetleg valami gond van, akkor még el lehessen vele döcögni ideig-óráig.


De hogy nyugati országokban mikor fog a mezei lakosság nagy része átállni az elektromos járművekre... A Tesla megjelenése előtt 2100-ra saccoltam, Most már 2050-re, de lehet hogy már 2030. Igazából ezt nehéz pontosan meghatározni, mert nem látjuk előre hogy esetleg mint fedeznek fel vagy mit nem fedeznek fel a jövőben.

2016. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés, és eddig korrekt válaszokat is kaptál.


Ha tudnánk mennyi olaj van még, és földgáz, akkor bátran állíthatnánk, hogy legalább száz év...


ugyanis nagyon sokféle módon lehet még a robbanómotorba üzemanyagot előállítani, nagyjából elérhető áron.


A Tesla, és a többi elektromos(szerű) csak ujjgyakorlat a tudománynak..

Akkumulátor is van ám, méghozzá baromi hatásos, jó minőségű, de nem véletlen, hogy azok nem kerülnek még autókba...azt nem írom le, hol használják, de már az is ki van találva..


a tájékozottabbak tudják, hogy miért...


ez az ..."egyre több feltöltő állomás is a világon"..., még nemigazán helytálló..


a Tesla részvényei épp most zuhantak..mert nem fut a szekér..

2016. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez most olyan dolog, hogy akár még több száz évig sem, vagy ameddig van eladható olaj.


Olajtársaságoknak vajon mennyire érdekük, hogy ne tudják eladni az olajat, amiből elég nagy részt képvisel az értékesített üzemanyag eladás?


Szóval nem kell attól tartani, hogy egyhamar eltűnnének.

2016. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen szerintem legalább 50-60 év vagy mégtöbb. De 10 éven belül szerintem az eladott új autók nagyobb része már elektromos lesz.
2016. jan. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Norvégiában 10 év múlva nem lehet robbanómotoros autó. Ennyit a 40-50 évről...

[link]

2016. jún. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Az, hogy 10 év múlva Norvégiában csak elektromos új autót lehet eladni, nem egyenértékű azzal, hogy a robbanómotoros kocsikat azonnal be is tiltanák.

Mire nálunk, vagy Kelet-Európában lesz ilyen rendelet az újabb 10 év minimum. Mennyi is nálunk az autók átlag életkora? Nem hiszem, hogy egy ilyen rendelet bevezetésével mindenki rohannak az 1-2 éves robbanómotoros autójával a roncstelepre. Tehát újabb 20 év mire ezek is kikopnak.

10+10+20=40. Ennyit a tíz évről... csak a kérdést kellett volna értelmezni.

Elektromos autót most is lehet kapni, de nem ez volt a kérdés. Priusokat és egyéb hibrideket elég szép számban lehet már látni az autóparkban, nem számít kuriózumnak egy-egy ilyen.

Igazán tömegesen akkor fognak elterjedni az elektromos kocsik, amint a technológiát odáig tudják fejleszteni hogy minimum 500km-t meg tudjon tenni egy ilyen autó, és egy átlag ember egy mai 5-6 millió forintos átlag autó árán meg is tud venni egy ilyet. Most a Teslát hagyjuk 30-40millióért! Az elektromos kamion is várat még magára.

Ezzel egy időben az olcsón kitermelhető olaj mennyisége jelentősen megcsappan. Az árat tovább felfelé fogja hajtani a kereslet csökkenése az egyre több elektromos autó miatt. Ekkor az összes olajsejk majd mehet vissza birkapásztornak. Na akkor lesz vége a robbanómotoroknak és akkor fognak tömegesen elterjedni az elektromos autók. Ez előreláthatólag nem egy évtizeden belül fog bekövetkezni. Valószínűleg legalább 15-20 év. De mire eltűnnek a régiek, ahogy a kérdésben kérdezték, az sem egyik napról a másikra fog bekövetkezni, hanem egy újabb 10-20 éves folyamat során.

2016. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!