Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért száguld mindenki?

Miért száguld mindenki?

Figyelt kérdés

A munkahelyem felé menet 2 közeli város között kell ingáznom egy kétsávos úton, ami nem autópálya, tehát a maximum sebesség 90 km/h.

Oda és vissza fele is azt veszem észre, hogy mindenki nyomja neki 120-140el minimum.


Tehát megyek a magam 90es tempójában, ami a megengedett, és mellettem bal oldali sávban úgy húznak el az autók mintha én parkolnék ők meg mennének 60-al kb.


A kedvenc részem, hogy út közben több olyan tábla is van ami lassítaná a sebességet, tehát zebra miatt 60-at ír, vagy lámpa miatt ír ennyit, és ott is ugyan így 120-al száguld át mindenki amíg zöld, meg nem jön senki.


Csak én tartom be ezeket a táblákat, de tényleg szó szerint azt vettem észre hogy senki más. Nagyon forgalmas út ez, tehát mennek bőven kocsik.

Ha egyszer itt megállna egy rendőr milliomosként menne haza az tuti. Nem is hibáztatnám érte.


Amikor meg előzök egy buszt mert 70-el megy, 90-el előzök, mögöttem már szinte tolnak lefele hogy menjek már onnan, visszamegyek a jobboldali sávba, mellettem meg gyakorlatilag elszáguld mindenki.


Igen, 100%-ig biztos vagyok benne hogy ezen az úton 90 a maximum megengedett, utána is néztem. Ráadásul nem is rövid az út, kb 10-15 perc áthaladni rajta.


Ti is tapasztaltatok már ezt? Hogy mindenki megy mint az őrült?



tegnap 09:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Miskolcon a belvárosba is száguldoznak, úgymond erőss a tempó, közlekedni kell.
tegnap 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
Idegbeteg, türelmetlen sok autós. Sokuknak nincs is igazi okuk rohanni de a gyenge idegrendszer hajtja őket.
tegnap 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
56%

Mert sietnek, mert tesznek a szabályokra, meg hasonlók.

Mindazonáltal veled sincs minden rendben ha ilyesmin pörögsz.

tegnap 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
10%
Jól teszik, haladni kell ha lehet.
tegnap 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Az a vicc hogy többször is van baleset ezen az úton. Elég gyakran van lezárva az egyik sáv baleset miatt. Tényleg elég sokszor, a legutóbb épp egy rendőr autóba mentek bele.


A rendőrség mégsem figyel rá, semennyire. Csak jönnek és jönnek a balesetek, mindenki száguld, és 0 rendőr mér a területen.

tegnap 09:49
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
Engem most a hétvégén előztek meg vagy 20-an, úgy, hogy mindenhol a megengedett maximummal mentem. Utána már itthonról olvastam, hogy a városból kivezető ÖSSZES úton frontális baleset vagy árokbacsúszás, több órás teljes útzár. Egészségükre váljon. :)
tegnap 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
36%
Azért város között is van különbség. Bpn sokat vagyok, ott simán tudsz haladni, dinamikusan. Elmegyek egy vidéki városba, kb. mintha lassított felvétel lenne az egész. 50-el képtelenek sokan haladni, 30-40-el tögymörögnek a tejbetök úrvezetők, és 5 pirosat kapsz a főúton, mert nem éred el a zöldhullámot.
tegnap 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
60%
Mert idegbetegek. Én 90el megyek de kb. mindenki meg akar előzni.
tegnap 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Változó, vki elmebeteg módjára száguld, de vki 60-70-el csordogál lakott területen kívül is, mögötte meg torlódik a sor, mert nem tudnak, mernek előzni.
tegnap 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
62%

Ugyanez van a 8-as főúton is. 110-el lehet menni, de a buszok, kamionok és 1-2 autós kivételével olyan 150-el mennek.

Én is beállok 100-110-re mert nem sietek dolgozni, cég sem fizeti a plusz fogyasztást. Az tetszik, hogy van pár autós, aki nyomja neki, aztán mikor Csór két végénél meglátja a 70-es táblát lelassít, én meg nem, és visszaelőzöm, majd megint megelőz, de ott a másik 70-es, én meg vissza .🤣🤣

tegnap 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!