Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek volt elsőbbsége?

Kinek volt elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Lakott területen belül, adott egy T alakú kereszteződés, terelő vonallal ellátot útján halad egy biciklis és balra szeretne lefordulni. ( az utca, amire fordulni szeretne nincs választó vonallal ellátva, egyirányú, és ha onnan szeretnének kikanyarodni az útra, ahol a terelő vonal van akkor elsőbbség adási kötelezettségük van, tábla jelzi)

Vele szemben szintén egy biciklis, aki egyenesen szándokozik haladni, a balra kanyarodó mögött egy személyautó, aki egyenesen kíván haladni (feltételezhetően, mert nem rakott ki irány jelzőt, mivel nincs még annyira közel a kereszteződéshez, a két biciklis igen) vagyis a kerékpárosok majdnem egyszerre érnek a kereszteződéshez, az autós utánuk.


A balra kanyarodó biciklis megkezdi a besorolást, kinyújtja a bal kezét jól láthatóan jelezve a szándékát. Elengedi a kanyar ívében tartó, szembe jövő, egyenesen haladó biciklis és már fordulna balra, viszont a mögötte lévő auto ekkora már be érte a biciklist.


A két kerékpáros között nem tud elhaladni, láthatóan hirtelen lassításra kényszerül, de mihelyst van elég hely (mert az egyenesen haladó biciklis tovább haladt ) ráelőz a kanyarodó, terelő vonalhoz besorolt biciklisre, akinek még mindig ki van nyújt a keze és folytatná a megkezdett kanyarodást balra, és ki kiabál az autóból, hogy "figyelni kéne, bas@d meg"

Megelőzést követően továbbhajt. A biciklis bekanyarodik balra.


Ki közlekedett szabálytalanul?



aug. 7. 10:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
28%

25. DE, TUDOM a választ, de nem tudsz értelmesen írni, rajzolni, és a kapott feleleteket megérteni.

Röviden újra:

1. Kanyarodási szándékát jelző járművet előzni tilos.

2. Tilos balra kanyarodni azzal a járművel, amely mögött közlekedő azt előzi, de legalább a szándékát jelezte.

3. Ebből a szempontból közömbös, hogy adott helyen szabad-e balra kanyarodni.

aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

9:40

Szóval tudsz normálisan válaszolni. Miért nem tudtad ezt az első válaszodnál meg tenni, ahelyett hogy beszólsz?

Ezt a választ köszönöm, hasznos volt.

Bár azt nem értem hogy milyen rajzot várnál, hogy az igényeidet kielégítése.



Köszönöm mindenkinek, aki hasznos választ tudott adni.


Jelenleg épp tanulom/mélyülök el a KRESZ-ben, szóval jobban figyelem a közlekedési helyzeteket.

Ma megkérdeztem a KRESZ oktatót (ő helybeli és ismeri is a kereszteződést) és azt mondta, hogy "egyértelműen a járművet vezető személy volt a szabálytalan, és akinek ez nem tiszta az nem is érdemli meg a jogsit, de még nagyon kerékpárra sem kéne ülnie. Ez csak egy egyszerű elsőbbség adással kapcsolatos kérdés, egy jó válasz van, a kerékpárosnak van elsőbbsége."

Elolvasta, itt a válaszolokat és bár megegyezte hogy nagyon túl magyaráztam a kérdést a lényeg benne van és az a pár ember aki más választ adott annak elő kéne venni az KRESZt és meg kéne tanul olvasni meg értelmezni.

Illetve, hogy ne akadjak fent ha a vezető kikiabál, az ilyen nem ritka. Nem számít, hogy igaza van vagy sem, ha olyanja van kikiabál és sok autós nem is szereti a kerékpárosokat.


Azoknak, akik pedig beszóltak, hogy hosszú a szöveg vagy nem értik stb. azok lépjenek tovább az még kevesebbe kerül mint bepöttyögni egy nem hasznos választ

aug. 8. 10:03
 33/35 anonim ***** válasza:

32. A 9:40-es vagyok


Eddigi válaszaim: 2., 5., 11., 16., 22., 26. és 31.

aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Ma 10:06


Azt nem tudtam, hogy már korábbi válaszokat is adtál. Nekem minden válaszaadó anonim, senkinek sincs kiírva hogy mi a neve, hogy be tudjam azonosítani. Az a hét válasz jöhetet 7 különböző embertől is azok alapján amit én látok


Az 5. és a 11. 16. válaszaid hasznosak voltak. Az ötös válaszod pedig nagyon szimpatikus is.


Értelmesen írni tudok, ha más nem te megértétted a szituációt. Rajzolni nem tudok, főleg forgalmi ábrákat, de ez csak egy skicc. Ha valaki nem értette az ábra előtt annak vagy segít vagy nem, aki meg értette (mint te) annak meg mindegy hogy milyen ocsmány vagy gyönyörű a rajz tudja anélkül is a választ.


Én is úgy tudtam, hogy a biciklisnek van elsőbbsége, csak egy kis merősítést akartam innen. (Ha annyira egyértelmű lenne akkor a szavazás sem állna úgy ahogy, főleg a tegnapi nap.)

A megerősítést megkaptam méghozzá magyarázattal és mostmár jobban értem a forgalmi helyzetet.

Köszönöm a segítséget.

aug. 8. 10:36
 35/35 anonim ***** válasza:
29%
Akkor azt például honnét vetted a 11-es válaszodban:" A kerékpáros olyankor jelezte a kanyaroási szándékát, amikor az autós még nem." Láttad? Mert olyat is írtatok: A kerékpáros egyértelműen a szembe jövő forgalmat figyelte (ami egy másik bicikli volt) és azzal foglalkozott hogy el kell engednie. Hát, nem csak azt kell figyelnie.
aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!