Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek volt elsőbbsége?

Kinek volt elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Lakott területen belül, adott egy T alakú kereszteződés, terelő vonallal ellátot útján halad egy biciklis és balra szeretne lefordulni. ( az utca, amire fordulni szeretne nincs választó vonallal ellátva, egyirányú, és ha onnan szeretnének kikanyarodni az útra, ahol a terelő vonal van akkor elsőbbség adási kötelezettségük van, tábla jelzi)

Vele szemben szintén egy biciklis, aki egyenesen szándokozik haladni, a balra kanyarodó mögött egy személyautó, aki egyenesen kíván haladni (feltételezhetően, mert nem rakott ki irány jelzőt, mivel nincs még annyira közel a kereszteződéshez, a két biciklis igen) vagyis a kerékpárosok majdnem egyszerre érnek a kereszteződéshez, az autós utánuk.


A balra kanyarodó biciklis megkezdi a besorolást, kinyújtja a bal kezét jól láthatóan jelezve a szándékát. Elengedi a kanyar ívében tartó, szembe jövő, egyenesen haladó biciklis és már fordulna balra, viszont a mögötte lévő auto ekkora már be érte a biciklist.


A két kerékpáros között nem tud elhaladni, láthatóan hirtelen lassításra kényszerül, de mihelyst van elég hely (mert az egyenesen haladó biciklis tovább haladt ) ráelőz a kanyarodó, terelő vonalhoz besorolt biciklisre, akinek még mindig ki van nyújt a keze és folytatná a megkezdett kanyarodást balra, és ki kiabál az autóból, hogy "figyelni kéne, bas@d meg"

Megelőzést követően továbbhajt. A biciklis bekanyarodik balra.


Ki közlekedett szabálytalanul?



aug. 7. 10:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
86%

10. Amit írtál az igaz, de az is amit én fogalmaztam meg. És baleset esetén nehéz is dönteni, ki volt a hunyó.

Igen, ha egyenesen haladok, nem jelzek semmit (sem irányjelzővel, sem sávban való helyzetemmel, akkor meg szabad előzni. Én meg nem kanyarodhatok akkor, ha a másik már előzésembe kezdett (legalább megy a bal index).

De ha én jeleztem előbb kanyarodási szándékot, akkor te már nem előzhetsz meg.

Márpedig, itt erről van szó. A kerékpáros olyankor jelezte a kanyaroási szándékát, amikor az autós még nem.

aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
25%

ma 10:58 NEM kezdte meg a kanyarodást! Csak Jelezte kanyarodási szándékát. Ha megkezdte volna a kanyarodást, akkor elütik.

2: Ha pedig az autó simán elment mellette balról, akkor már bizony elég közel kellett hogy legyen, másképp nem fért volna el mellette.

aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
52%

"az utca, amire fordulni szeretne nincs választó vonallal ellátva, egyirányú, és ha onnan szeretnének kikanyarodni az útra, ahol a terelő vonal van akkor elsőbbség adási kötelezettségük van, tábla jelzi)"

Tehát egyirányú utcába akart befordulni a kerékpáros, csak szemben a forgalommal.

aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
83%
Gyalog se merészkedjen az utcára, akinek nem nyilvánvaló. Igen, a biciklis életösztönből másodpercenként nézhetett volna hátra, mi a helyzet az autóssal, de az autós volt a totál szabálytalan paraszt. Aki balra "indexel" és be is húzódott, azt nem előzzük meg.
aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
55%
#13 Ami szabályos, ha akármilyen kiegészítő tábla van a behajtani tilos alatt. Már ha csak annyi van odaírva, hogy kivéve célforgalom, vagy kivéve 22-06 óra között, akkor a biciklis éjjel-nappal mehet szembeforgalomban.
aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
61%
12. Olvasd el az hatályos kreszt. Ha az előtted haladó kanyarodási szándékát már jelezte, akkor tilos előzni.
aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
83%
#16 Pontosan. A kanyarodó logikusan az elsőbbségadási kötelezettségeit figyeli, nem azt, hogy mögötte ki a türelmetlen, ha már jelzett és úgy is helyezkedett. Ilyenkor az autó jobbról előzhetne, ha lenne helye. Ezért szörnyülködök mindig azon, amikor motorost kereszteződésnél előzve a traktor kap oldalba, egyrészt ezen a végtelen Alföldön ha 200-zal is megy az ember, csak látja, hogy közeledik egy traktor a kereszteződéshez, másrészt elég hülyének kell lenni pont a kereszteződésre időzíteni az előzést.
aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
35%

ma 12:38

Biciklis sem mehet éjjel-nappal,ugyanaz vonatkozik rá mint az egyéb járműre. Célforgalomban autós is mehet, 22-06 között autós is mehet. Egyetlen eset, ha: kivéve kerékpár kiegészítő van, de nehogy utólag azt is kitegyétek!😀

aug. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
72%
#18 Nem, ha BÁRMILYEN kiegészítő van, akkor az kerékpárost is engedélyez. Nézz utána. Ahol csak kerékpáros kiegészítő van, annak az a két oka, hogy 1. más nem engedélyezett soha semmilyen körülmények között 2. extrán felhívja az autósok figyelmét, hogy bizony lehet biciklis az úton. (Ahogy a narancssárga biciklis nyom sem a biciklisnek jelez, hanem az autósnak, hogy ott szoktak biciklisek lenni, figyeljen.)
aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Elég vegyes válaszok vannak.

Csináltam egy ábrát, hátha úgy jobban érthető.

Illetve, láttam hogy egy másik téma is feljött szóra, lehet azon is segít az ábra.


Továbbá, mivel már így ábrát is csináltam, azt még hozzá tenném, hogy a biciklis akkor kezdett besorolni amikor még az autó a kanyarban volt.

És az auto mikor utolérte a besorolt, jelzést adó biciklist nem simán állt meg, hanem hirtelen lassítania kellett.

Szerintem a kereszteződésben akart rá előzni, amit még ha gyorsan megy akár meg is tudott volna tenni, ha nincs a szembe jövő biciklis. Hármójuknak már szűk volt az utca.

Illetve, az indexet az autó nem tette ki mikor meg előzte a biciklist, sávot váltott és visszasorolt.

Plusz, amikor rákiabált az autós akkor egy vonalban voltak, így a biciklis nem tudott kanyarodni addig a pár pillanatig. (Ez akadályozásnak minősül?)


Az egész szituban az tűnt fel, hogy akkora szájjal kiabált ki a sofőr, annyira le oltotta a biciklist. Ha igaza van akkor bár sértő, de jogos. Ha nincs igaza, akkor fura hogy ekkora arccal alázz le másokat amikor ő a hibás.


Ábra:

[link]

aug. 7. 16:01
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!