Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem lehetne csinálni valamit...

Nem lehetne csinálni valamit a konvojozó vé*gl*nyekkel?

Figyelt kérdés
Közvetetten sokkal veszélyesebbek, mint a "dinamikusan" vezetők.
2023. febr. 28. 21:52
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
88%
Akinek ekkora trauma, hogy időnként feltartják 70-nel, az ne üljön autóba.
2023. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
51%
#29 Pedig bizony egy román trélerest, vagy akinek bizonytalan a sávtartása, vagy egy kamiont, ami mögül nem látsz sokkal jobb a saját érdekedben is megelőzni. Én is így gondoltam jogsiszerzés után 1-2 hónapig, aztán rájöttem, az a legjobb, ha én vagyok a sor elején, kivéve, ha nagy a köd.
2023. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
62%

Én szeretek kamion mögött utazgatni. Van több időm bámészkodni a tájat. A kamion fékútja hosszú, hosszabb, mint az enyém, tehát nehéz beleszaladnom, akár, ha ő hirtelen fékez. Főleg idegen helyeken szeretek igy menni, a bámészkodás miatt. A GPS meg igyis, úgyis beleugat, hogy mikor melyik sávba soroljak, vagy 2 km-vel előtte szól, hogy mikor kell lehajtanom, szóval ebből a szempontból mindegy.

Ha dolgozni megyek, akkor viszont nem kell használnom az autópályát, tehát ilyen gondom nincs.

Ezzel együtt, a konvojban haladás tud bosszantó lenni, kivéve, ha te vagy a pl esküvői-temetési-akármilyen konvoj közepén, és a rendőr átvezényel még a piroslámpán is, mint a konvoj tagját (ő nem tudja, hogy véletlenül kerültél közéjük)

2023. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
10%
#33 Aztán majd amikor kapsz egy piros lámpát, fő a fejed, hogy 10 perc, mire megmozdul. Na meg amikor a román kamionok egymást előzgetik 90-nel és 91-gyel, az is egy élmény. Lássuk be, te nem kamionok miatt szeretsz utazgatni, hanem van egy jogsid, megtanultál vezetni (kb. 2 órás mutatvány), de közlekedni csak annyira tanultál meg, hogy átevickélj a forgalmi vizsgán.
2023. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Csak több mint 42 éve vezetek, több millió balesetmentes km van mögöttem, külföldi-belföldi gyakorlattal.

De nekem nincs sem magas vérnyomásom, sem problémám az idegeimmel.

Amúgy az autópályán nem szoktak piros lámpák lenni, csak szólok.

2023. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
50%
#35 És számodra csak a lakott terület meg az autópálya létezik? :D 42 év alatt nem láttám még lámpás kereszteződést főúton?
2023. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
11%
Az meg elég szomorú, ha 42 év alatt ott tartasz, hogy személygépkocsival vagy kisteherrel képes vagy autópályán beállni a kamion mögé.
2023. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

34, 37: 100%-ig egyetértek


Szörnyű, hogy ilyen lények osztják az észt, mint ez a manusz, aki 42 év vezetés után beáll a kamion mögé. Lehet, hogy a balesetmentes volt, de ki tudja, közvetve mit okozott.

2023. márc. 2. 20:31
 39/45 anonim ***** válasza:
35%
#38 Igen, a másik kedvencem a "balesetmentes". Majdnem napi szinten megesik, hogy én kerülök el valamit, és valószínűleg az okozó fel sem fogja, mi történt. Amikor mazsola voltam, biztos én is csináltam ilyeneket, nem is villogtam, hogy "x éve vezetek balesetmentesen", mert a közlekedésben szinte semmi nem múlik csak egy résztvevőn.
2023. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

39, na igen, végre valaki, aki lát is, nem csak néz és nem csak azért van jogosítványa, hogy eljusson A-ból B-be.


Amúgy az itt kivesézett baromi mentalitás természetesen az élet minden területén megmutatkozik, ne hidd, hogy aki így vezet, az majd másféle döntéseket kiba bölcsen hoz meg…

2023. márc. 3. 00:31
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!