Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megszoktátok kezdeni a jobbra...

Megszoktátok kezdeni a jobbra kanyarodást, ha balról nem jönnek, de jobbról igen?

Figyelt kérdés
Mármint ha elsőbbségadás tábla van előttetek, és bal oldalról nem jön senki. Nem féltem ilyenkor, hogy mi van, ha a jobbról jövő áttér a szembe sávba mert kielőz valakit/valamit amit ti nem láttok?
2022. szept. 12. 05:29
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Mert az első alap kérdésem az volt, hogy ti szoktatok-e ilyet csinálni. Mert más amit a vizsgán elvárnak, más ami praktikus, más ami biztonságos. Minden világos, köszönöm annak aki normális hangnemben válaszolt, annak is aki kicsit vergődő kommentelő legyen szép napja ment a zöld mindenkinek. Sziasztok.
2022. szept. 12. 14:25
 22/40 anonim ***** válasza:
61%
Bukta és valószínű kórház is, vagy temető. Te tudod.
2022. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
61%
Ha balesetveszélyt okoznál, akkor az oktató bele fog fékezni. Ami szintén bukó.
2022. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
29%
Azon mi vergődés, hogy leírjuk hogyan szabályos? Tehát mégegyszer: Látod, hogy előz valaki, akkor nem mész ki. Mégis mit nem lehet ezen érteni? Mi az, hogy a gyakorlat más, mint a vizsga? Ha nem vizsgaszituáció lenne, akkor kimennél, mert "gyakorlatban ez a praktikus" (amit nem értek, de hát írtad)?
2022. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Utolsó Isten áldjon meg ott ahol vagy, hol írtam azt, hogy kiakarok fordulni bármilyen kocsi elé? Szerintem eléggé félrértetted a kérdést, de nem baj. Megkaptam a választ, köszönöm.
2022. szept. 12. 15:27
 26/40 anonim ***** válasza:
51%
"Forgalmi vizsgán ez bukta? Ha így kikanyorodok?"
2022. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Ja szóval ezt értetted félre. Ez a kérdés nem arra vonatkozott amire gondolsz, hanem, hogy ha nekem elsőbbségadás táblám van, jobbra akarok kanyarodni, de jobbról jön egy autó NORMÁLISAN tehát nem előz senkit sem, csak mittudomén egyszerűen megy el egyenesen, akkor kikanyarodhatok-e jobbra. Amit értek, hogy igen, hiszen ahogy sokan is írták egy forgalmas útszakaszon nem lenne jó kivárni amíg abszolut sehol senki nincs. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ezt vizsgán is megtehetem-e. Az csak egy + kérdés volt, hogy megkérdeztem nem-e féltek ilyenkor kikanyarodni. Remélem így érthető
2022. szept. 12. 15:46
 28/40 anonim ***** válasza:
Hát akkor sorry... Igen, ki lehet kanyarodni.
2022. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
90%

A macisajt és a stop tábla is a teljes forgalmi utat védi, nem a forgalmi irányokat.

Jobbra kis ívben kanyarodva is a védett útvonalon haladónak van elsőbbsége akkor is, ha azzal feltételezhetően nem kerülünk forgalmi viszonyba.

Ezért csak fokozott figyelemmel és óvatossággal hajtható végre a manőver, és elegendő hely van számunkra, azaz forduláskor nem lóg át gépkocsink orra a képzeletbeli felezővonalon sem. Ugyanis az a "jobbról jövő" hirtelen meggondolhatja magát és balra nagyíven akarna fordulni az utcánkba, és besorol a felezővonal mellé. Ha a jobbra kisívünk érintené a felezőt, máris ütközünk, és a hunyó a jobbra kisíves.

2022. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Értem utolsó, ez korrekt válasz. És ha forgalmi vizsgán ezt teszem, de teljes biztonsággal óvatosan akkor megvághatnak? Csak azért érdekel ennyire mert sokat hallok olyat, hogy azért bukik meg valaki mert fenntartja a forgalmat. Nem tudom, hogy ez annak minősül-e. Olvastam az erre vonatkozó szabályokat kresz könyvben, de hogy konkrétan egy óvatos, figyelmes kanyarodással szabályba ütköznék-e arra nem találtam választ, innen származik a kérdés.
2022. szept. 12. 17:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!