Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem adtam meg az elsöbbséget,...

Nem adtam meg az elsöbbséget, jobbról belém jöttek. A másik autó gazdasági TK. + friss a jogsim ( fél éves ) a rendőr azt mondta, hogy pénzbírság + eltilthatnak a vezetéstől pár hónapra. Mennyi lehet az a pár hónap?

Figyelt kérdés
Nem voltam ittas és sose volt balesetem.

2021. aug. 20. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

durva lenne ha fèl èv alatt 2 balesetet okoztàl volna....

Ha megjön a rendőrsègi papír akkor fogod megtudni. Szemèlyi sèrülès? mert attól is függ

2021. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ezt így nem tudni, de lehet az akár 1 év is.
2021. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Utànkèpzès ilyenkor van, vagy csak 18 pontnàl?
2021. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi miatt nem fognak eltiltani.
2021. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sztem max 3 hónap körüli eltiltást kapsz.
2021. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 hónap eltiltást fogsz kapni
2021. aug. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Sehol sincs táblázat arra, hogy milyen szabálysértés és mekkora kár esetén milyen időtartamú eltiltás jár. (Vannak esetek, amikor jogszabály szerint kötelező eltiltást alkalmazni – a mértékről akkor is szabálysértési hatóság, vagy bíróság dönt az adott időhatárok közt –; ez nem olyan.) Mérlegelés kérdése, hogy eltiltanak-e, és mennyi időre.

Ha sor kerül eltiltásra, szabálysértés miatti eltiltás egy hónaptól egy évig terjedhet; a tartamát hónapokban kell meghatározni.

Ha legalább 6 hónapra eltiltanának, akkor utánképzésen kellene részt venni; az eltiltás lejárta után csak akkor adnák vissza a vezetői engedélyt, amikor be tudod mutatni az utánképzésen való részvételről az igazolást. (Az utánképzés az eltiltás időtartama alatt is elvégezhető.)

Nem tud itt senki határozatot hozni a szabálysértési eljárást lefolytató hatóság helyett; nincs más, mint izgulnod, hogy mi lesz; reménykedni, hogy nem lesz kemény a döntés.

2021. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%
Ez egyébként vicc. Ugye kezdő jogsija van, pont az ilyenek miatt. Ha eltilták, majd visszakapja postán, akkor még ennyire se fog tudni vezetni. Sokkal helyesebb lenne, ha a kezdőjogsis a minimum anyagi kárral járó baleset következtében minimum új kreszvizsgára, vagy új forgalmi vizsgára lenne kötelezve és csak azután kaphatná vissza a jogsit, természetesen újra nulláról indulva a próbaidő.
2021. aug. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Gazdasági tk-ra vágtad egy szabályosan közlekedő autóját... Ha rajtam múlna, vezetési tréningre (újabb 30 óra) köteleznélek, plusz szogorított vizsga (vezetés, KRESZ) a pénzbírság mellett.

Próbáld kicsit komolyabban venni a dolgot, mert ha egy Kamaz jött volna, most nincs kinek tanácsot adni. Ha pedig egy kerékpáros, kisgyerekkel, akkor most a börtönből posztolnál.

2021. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!