Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megszoktátok kezdeni a jobbra...

Megszoktátok kezdeni a jobbra kanyarodást, ha balról nem jönnek, de jobbról igen?

Figyelt kérdés
Mármint ha elsőbbségadás tábla van előttetek, és bal oldalról nem jön senki. Nem féltem ilyenkor, hogy mi van, ha a jobbról jövő áttér a szembe sávba mert kielőz valakit/valamit amit ti nem láttok?
2022. szept. 12. 05:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
92%
Mindig nézz el jobbra, hogy nem előz-e valaki. De alapvetően nem kell megvárni, hogy a szembesáv is üres legyen.
2022. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező: forgalmi vizsgán valószínűleg bukta, ha van táblád. Ami érdekes viszont, hogy egyenrangú kereszteződésben mindig a jobbra kis ívben kanyarodó megy először, a jobbról jövő jobbra vagy egyenesen veled egy időben mehet tovább, ha balra kanyarodik, akkor viszont utánad majd a szemben lévővel kanyarodási szabály szerint lemeccselik (ez elméleti vizsgán is így van a 3 pontos kérdéseknél).
2022. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
92%
Azért van a szemem, hogy használjam. Ha látom, hogy tiszta a terep akkor kikanyarodok, de ha pl azt látom, hogy egy rokkantkocsit előz egy kerékpáros azt meg egy suv akkor értelemszerűen maradok a seggemen.
2022. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 NTBS ***** válasza:
42%
Nem, mert nincs jogosítvány.
2022. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
89%
A gyakorlatban HA LÁTOM hogy nincs semmi - ha nem belátható, nyilván nem -, simán megkezdem. Ahogy főútvonalról jobbra kanyarodva már jó előre kirakom az indexet, hogy az ott álló ne várjon feleslegesen, ha úgysem keresztezzük egymás útját. Vizsgán nem forszíroznám.
2022. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
51%
Ezt komolyan kérdezed? Látod, hogy jobbról előznek valakit és te kikanyarodsz? Akkora bukás, hogy még PÁV-ra is elküldenek!
2022. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Utolsó mit vergődsz? Egyelőre a kreszt csinálom, most kezdtem el, és ki mondta, hogy ki akarok kanyarodni ha látom, hogy előznek? Csak arra voltam kíváncsi, hogy helyes - e alapjáraton kresz szerint kikanyarodni a fenti esetben. Nyilván ha épp látom, hogy előznek akkor nem fogok.

Ja, de elfelejtettem, hogy ebben a kategóriában nem lehet kérdezni semmit. Nem tudom milyen kérdések miatt alkották meg az üzemeltetők ezt a kategóriát ha itt semmit nem lehet kérdezni.

2022. szept. 12. 14:06
 18/40 anonim ***** válasza:
51%
Idézlek: "Forgalmi vizsgán ez bukta? Ha így kikanyorodok?"
2022. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként már előtte megírtuk a választ, szóval nem értem minek mégegyszer ugyanazt megkérdezni. Ha nem előznek, akkor kikanyarodhatsz, de ha előznek, akkor nem. Valami nem világos ezen?
2022. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
89%
Ha épp előz valaki és kikanyarodsz, akkor elmulasztottad az elsőbbségadási kötelezettségedet, ami instant bukás.
2022. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!