Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megszoktátok kezdeni a jobbra...

Megszoktátok kezdeni a jobbra kanyarodást, ha balról nem jönnek, de jobbról igen?

Figyelt kérdés
Mármint ha elsőbbségadás tábla van előttetek, és bal oldalról nem jön senki. Nem féltem ilyenkor, hogy mi van, ha a jobbról jövő áttér a szembe sávba mert kielőz valakit/valamit amit ti nem láttok?
2022. szept. 12. 05:29
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
39%
A neked balról érkezőnek kell elsőbbséget adnod. Ha onnan nem jön senki, akkor kanyarodhatsz jobbra, én is így szoktam. És nem, nem félek attól, hogy áttér a sávomba valami miatt. Ha így lenne, órákat állhatnál egy forgalmas kereszteződésben, mire kikanyarodsz.
2022. szept. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
1#a jobbról èrkezőnek is elsőbbsèget kell adni... Összessègèben a többibrn igazad van., bár úgy fogalmaznèk hogy nem nagy sebessèggel veszed be, ezèrt meg kell tudnod állni, mert az előző autó nem 4-5 mèteren tud előzni, nagyobb a sebessège a mögötte lèvőhöz kèpest, ígx èszre vehető...
2022. szept. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%
Uh, én pár hete jártam így, hogy pont előztem egy kismotoros bácsit, a kereszteződés előtt, csajszika meg kikanyarodott jobbra, nem mérte fel jól a távolságot. Nagyon kicentizve fértünk el.
2022. szept. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
22%

Nem szoktam megvárni a jobbról érkezőket.

"mi van, ha a jobbról jövő áttér a szembe sávba mert kielőz valakit/valamit amit ti nem láttok?"

A KRESZ szabályok rá is vonatkoznak, abban pedig benne van (a teljesség igénye nélkül), hogy útkereszteződésben előzni tilos. Legalábbis ilyen formában, tehát nem mehet át a másik sávba.

2022. szept. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%
Főútvonalon is?
2022. szept. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
Tilos előzni útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla – útkereszteződés alárendelt úttal - jelzi. (Tehát ez az előzési kivétel nem érvényes olyan helyen, ahol csak elsőbbségadás kötelező tábla található, de veszélyt jelző tábla nem.)
2022. szept. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
5%
Ezt magyarázd a rendőrnek, miután ütköztetek. Senkit nem fog érdekelni. Ő szabálytalanul előzött, te meg nem adtad meg az elsőbbséget. Két id.óta összetalálkozott esete.
2022. szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%

Én a 3-as vagyok, akivel volt ilyen eset. Főútvonalon haladtam, még a kereszteződés előtt elkezdtem előzni. Sok kis utca csatlakozik be a főútra, mindegyiknél stop tábla van, dupla figyelemmel mert a főút mellett van a bicikliút is.

Ha baleset van, én vagyok a hibás, mert pont a kereszteződésben történik? Nem ott kezdtem, csak kb. ott fejeződőtt be. Ennyi erővel azon a főúton sehol nem lehetne előzni(tábla nem tiltja, szagatott vonal van), mert egymást érik a kereszteződések. Kisváros, de sok traktor, kismotoros jár azon az úton. 50-el lehet menni. Tényleg cammogni kell amiatt, mert aki jobbra kanyarodna, csak balra néz?

2022. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%
Ha már ott van valaki és előzi a sort, akkor nyilván nem kanyarodok ki elé. Ha nincs ott senki, akkor kikanyarodok. Ha meg már ott vagyok, akkor ne kezdje el előzni a sort vele szemben a marhája.
2022. szept. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Forgalmi vizsgán ez bukta? Ha így kikanyorodok?
2022. szept. 12. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!