Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha városban jobbról előznek...

Ha városban jobbról előznek akkor hirtelen miért találja meg mindenki a gázt?

Figyelt kérdés

Ma a főnökömmel mentünk, ő vezette a személyautóját.

70-es szakaszon a külső sávban mentünk 55-el, előttünk jó 10 autóhossznyira ment egy teherautó kb. 50-el.

Lassan, de közelítettünk hozzá.

Mikor már csak 5 autónyi volt a távolság a főnököm besorolt az amúgy üres belsőbe, és mentünk tovább 55-el, fokozatosan közelítve a külsőben haladó teherautóhoz (szerintem indokolatlanul korán váltott sávot)

A belsőben mögöttünk érkezett egy platós kisteherautó nagy lendülettel, vagy 70-80-al.

Nem is jött a seggünkbe, hanem egyből ment ki a külsőbe, hogy onnét előzzön meg.

A főnököm ezt látva rögtön a gázra lépett, de a platós kisteherautó még az utolsó pillanatban bevágott elénk (mielőtt utolérte volna a külsőben 50-el haladó nagy teherautót)

Tény, hogy elég közel volt hozzánk a kisteherautó mikor elénk jött, de igazából mást nem tehetett, már késő lett volna fékeznie ahhoz, hogy ne menjen bele a nagy teherautóba.

A főnököm persze felháborodott, és egyből feltudott gyorsítani 90-100-ra, hogy utolérje a platóst, és bement mellé jobbra, és elkezdett neki mutogatni, meg magyarázni.

A kisteherautó sofőrje meg mutatta neki, hogy jobbra kéne tartani, mire a főnököm meg mondja, és mutatja, hogy az előtte haladó miatt nem tudott menni. (de ugye senki nem volt előttünk, meg ha lett volna akkor a platós hogy tudott volna elénk vágni?!)

Aztán még magyarázta nekem, hogy ilyen hülye bunkót stb...

(a mutogatás, magyarázás felhúzott ablaknál történt, nem volt igazából semmi agresszivitás)

Nem szólhattam semmit, mert ő egy olyan főnök akinek "mindig igaza van", meddő vitát kezdeni meg nem volt kedvem.

Viszont én is nagyon utálom az ilyen típust, aki egyből megtalálja a gázt, ha meglátja, hogy előzik.


A kisteherautó folyamatosan előzte utána a külsőben haladókat, amikor mi mellé mentünk akkor elé már nem tudtunk volna bevágni mert ment előttünk is egy autó a külsőben, de szerintem a főnököm még be is akart elé vágni, hogy "visszaadja".


Nem tudom, ez mire jó?

Én is tapasztaltam már hogy egyből gyorsítanak ha észlelik, hogy valaki jobbról akar elhaladni/előzni, de amíg ez nincs addig tök jól elvan mindenki a maga kis tempójában a belső sávban.



2022. febr. 22. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezted meg a főnöködet😜

Jó, amúgy gondolom hogy nem csak a vezetés terén ilyen idióta...

2022. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a gyorsítást nem az előzés, hanem a gyors hátulról közeledés váltotta még ki?
2022. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:
100%
Nyilván a bevágást nehezményezte ami veszélyhelyzet teremtésekén is értelmezhető de jó kérdés, hogy miért nem megy a megengedett sebességgel ha már besorol a belsőbe előzni? Tehát a főnököd hibás ezért, a kisteherautó meg a jobbról előzés miatt.
2022. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as


Ezzel egyetértek, viszont azt hozzátenném, hogyha a főnököm nem gyorsít bele szándékosan akkor nem lett volna balesetveszélyes a kisteherautó jobbról előzése.

Két lehetősége volt, bevág elénk, vagy hátulról belemegy a külsőben a teherautóba.

Azt nem értem az egészben, hogy elvoltunk mi 55-el, akkor miért találja meg a gázt, amikor már látja, hogy jobbról jön valaki aki haladni szeretne?

2022. febr. 24. 03:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!