Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabálytalan jobbról megelőzni...

Szabálytalan jobbról megelőzni kétsávos országúton az alárendelt útról balról a belsőbe bekanyarodó tartálykocsit?

Figyelt kérdés

Ma reggel munkába menet, 90-100 km/s sebesség körül két sávos főútvonalra balról bekanyarodott elém a belső sávba érkezve egy tartálykocsi. Méretéből adódóan 10-20-szal mehetett, mikor néhány autóval együtt megérkeztünk mögé, és a külső sávban elhaladtunk mellette, de ha jól értelmezem a kreszt, akkor ez jobbról előzésnek minősült, és szabálytalan volt, ugye? Egyébként a tartálykocsi megvárta, amíg mi, mögötte jövők elmegyünk mellette a külsőben, és csak utána sorolt ki.


A szabályos magatartás az lett volna, ha látva a kanyarodót, besorolunk a belsőbe, visszalassítva az ő tempójára, megvárjuk, míg kisorol, és utána előzünk? Ha sokan vannak az úton, ez nem tartaná fel nagyon a forgalmat? Vagy akkor már nem előzésről, hanem elhaladásról lenne szó?


2022. jún. 16. 11:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor inkább az a gond a jobbról elhaladással, hogy nem lehetsz biztos abban, észlelt-e a bekanyarodó. Így ha nem kell hirtelen fékezni, inkább várd meg, mit lép, segítsd a kisorolàsát, aztán kb 20 másodperc múltán mehetsz is a dolgodra.
2022. jún. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem előzés! Hanem ő besorol...
2022. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Már csak azért sem előzés, mert te a saját sávodban haladtál tovább, ahonnan érkeztél...
2022. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
#3, akkor ha tegyük fel, a belsőben jövök, mert épp megelőztem valakit, és még nem soroltam vissza, majd látom, hogy elém kanyarodik a tartálykocsi, ezért átmegyek a külsőbe, és elhaladok mellette - akkor már előzés, mert sávot váltottam ebből a célból?
2022. jún. 16. 12:11
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Ez sem jobbról előzés, hanem udvariassági beengedés.
2022. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

lemaradt a fele.. :-D


... mert ő a kanyarodás miatt még nem tudta felvenni a kétsávos autóút sebességét.

2022. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Akkor nem voltam szabálytalan, ez megnyugtató :) Köszi a válaszokat!
2022. jún. 16. 12:16
 8/27 Beviz Elek ***** válasza:
88%
Kb 360000km/óra? Az azért kemény, csoda hogy időben észrevett.
2022. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
Még az is lehet, hogy ő volt szabálytalan.
2022. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%

#8: :-DDD


Csak most vettem észre hogy km/s-t írt... :-D

2022. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!