Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha alárendelt útról, az...

Ha alárendelt útról, az előttem lévő balra kanyarodik,én meg jobbra, és elég széles az út,akkor ha elférek mellé csoroghatok?

Figyelt kérdés
Vagy meg kell várnom, amíg kikanyorodik?
2020. szept. 27. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen, mehetsz, ha elférsz. Eleve azért csinálják sok helyen olyan szélesre a torkolatot, hogy egy balra kanyarodásra váró autó ne tartsa fel a jobbra kanyarodókat.
2020. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor kitakarom neki a kilátást jobbra, nem? Ő meg nekem balra
2020. szept. 27. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Hát, ilyen az élet.

De annyira azért nem takarjátok ki, mert nem a másik úton álltok, hanem kijjebb, a mellékúton. Tehát a másik autó előtt látjátok a forgalmat. Meg jó esetben, két személyautóval elképzelve a történetet, a másik autó üvegén keresztül is. Mondjuk, egy függőleges elejű magas teherautó vagy busz ki tudja takarni a kilátást, hát akkor meg meg kell várni, hogy elmenjen, vagy előbbre kell húzódni az alacsony autóval, ha még van hová.

2020. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2020. szept. 27. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk egy jókora dobozossal nem túl jófej dolog, mert lehet, hogy miattad nem fog kilátni jobbra.
2020. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, ez egy kis benzines... ee kezdo vagyok
2020. szept. 27. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!