Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezek az autók itt mind szabály...

Ezek az autók itt mind szabálytalanul parkolnak?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem, akkor a KRESZ melyik paragrafusa szerint szabad nekik?

[link]

Mivel a KRESZ ilyeneket ír:

"40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad."

"41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is."

Ezek az autók pedig nem az úttest jobb szélén parkolnak egy sorban. „Várakozóhely” (P) tábla sincs kitéve, ami alapján ott várakozni lehetne.

Ezt a kérdést most azért írtam ki, mert itt egy korábbi kérdésnél mindenki, 100%-ban egyetértett azzal, hogy a tilalom nem csak az úttestre vonatkozik, hanem mindenhová. Tehát ha úgy parkolok a házam előtt, hogy menetirány szerint bal oldalon, de nem lóg rá az autó az úttestre, akkor az szabálytalan.

Na, akkor most a kérdéses autókkal mi a helyzet? Miben más a jogi helyzetük, mint az én autómé?


2022. márc. 4. 08:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
9-es, autóvásárlásnál bizony mérlegelni kell, hogy hol fogod tudni tárolni. Nyilván az 1960-80-as években nem terveztek annyi autóval, mint amennyi ma parkol a lakótelepeken és kell is megoldást keresni a parkolàs problémájára - de a helyes irány egyáltalán nem a több parkolóhely, hanem a kevesebb autó. Azon kellene dolgoznia az önkormányzatoknak, hogy minél kevesebben szoruljanak vagy csak szokjanak rá az autózásra. Azért pedig végképp nem tudok haragudni, ha a zöldterületen parkolàsért bírságolnak, mert pont a zöldfelületek teszik élhetőbbé e betonfalansztereket. Naná, hogy nem volna szabad hagyni, hogy szétparkolják!
2022. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%
Mérhetetlenül sötét vagy, esetleg provokátor. Egyik sem szerencsés.
2022. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%

12: ha mindent jobban tudsz, akkor okoskodj magadban és bújd a paragrafusokat!


Fájdalmasan nem értesz semmit.l

2022. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
54%

"A KRESZ szerint csak a P betűs tábla jelzi a várakozóhelyet,"



A jobbkezes utcáknál sincs mindenhol kitéve az X tábla, mégis mindenki tudja, hogyan kell elsőbbséget adni...


Autista módon próbálod a saját teóriádat másokkal igazoltatni....

2022. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Könyörgöm, aki tud valamit, az ne tartsa magában, írja meg itt!

Persze, véleménye is lehet mindenkinek, de ezek nem feltétlenül vannak köszönőviszonyban a KRESZ-szel. Ebből adódóan nem nagyon vagyok kíváncsi rájuk.

Nem azért írtam ki a kérdést, hogy okoskodjanak az ostobák, hanem hogy aki tudja, cáfolja meg. De az ilyen "szerintem úgy van" típusú válaszok nem minősülnek cáfolatnak, csak szimplán okoskodásnak.

#15

Látom, ezt a P betűs táblát kár volt írnom, mert ezzel kötözködtök. Pedig, mint írtam, nem az a bajom, hogy itt nem állhatnak, hanem arról van egy véleményem, hogy miért szabad itt állni. Ezt csak azért kevertem ide.

A kérdés továbbra is az, hogy a linkelt parkolóban állni milyen jogszabály alapján különbözik attól, mintha az út bal oldalán, de az úttestre nem lógva parkolok. Mivel 2 eset lehetséges:

1. A 40. §-ban említett megállási tilalom csak az úttestre érvényes, és akkor én is jogosan állok a házam előtt, az említett módon.

2. A tilalom érvényes az úttesten kívül is, és akkor a linkelt autók is szabálytalanul parkolnak. Mivel eddig még senki nem írt semmilyen szabályt, ami a két esetet megkülönböztetné egymástól.

2022. márc. 4. 16:05
 16/27 MGéza ***** válasza:

Akkor értelmezd újra a linkelt paragrafust! Igen, nem lehet rálógni az úttestre. De ez a szabály csak az úttestre vonatkozik, ismétlem: Arra. Ami mellette van az már nem közút.

"40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad."

2022. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
54%
Hagyjuk... Majd kiokoskodja magának. :-D
2022. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

#17

Na, hát nem ezt írom én is állandóan, hogy szerintem az úttest itt tényleg csak magát az úttestet jelenti?

De mindenki beleköt, hogy hülye vagyok, nincs igazam.

Tehát ha az autómmal az út bal oldalára állok - a bal oldali sávon keresztülhajtva -, akkor az nem szabálytalan szerinted se.

2022. márc. 4. 16:43
 19/27 anonim ***** válasza:
83%

Ez megvan?

[link]

2022. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
77%
Ha az úttest mellett állsz menetiránnyal szemben, az akkor nem szabálytalan, ha úgy hajtottad végre, hogy megálltál ott menetiránnyal azonosan, felvetted az öledbe, megfordultál helyben, és letetted így fordítva a kocsi.
2022. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!