Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezek az autók itt mind szabály...

Ezek az autók itt mind szabálytalanul parkolnak?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem, akkor a KRESZ melyik paragrafusa szerint szabad nekik?

[link]

Mivel a KRESZ ilyeneket ír:

"40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad."

"41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is."

Ezek az autók pedig nem az úttest jobb szélén parkolnak egy sorban. „Várakozóhely” (P) tábla sincs kitéve, ami alapján ott várakozni lehetne.

Ezt a kérdést most azért írtam ki, mert itt egy korábbi kérdésnél mindenki, 100%-ban egyetértett azzal, hogy a tilalom nem csak az úttestre vonatkozik, hanem mindenhová. Tehát ha úgy parkolok a házam előtt, hogy menetirány szerint bal oldalon, de nem lóg rá az autó az úttestre, akkor az szabálytalan.

Na, akkor most a kérdéses autókkal mi a helyzet? Miben más a jogi helyzetük, mint az én autómé?


2022. márc. 4. 08:45
1 2 3
 1/27 MGéza ***** válasza:
58%

"40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad."

Az ott szerinted az úttest vagy kiépített parkolóhelyek sora? Nem tudsz szöveget értelmezni?

"Ezek az autók pedig nem az úttest jobb szélén parkolnak egy sorban. „Várakozóhely” (P) tábla sincs kitéve, ami alapján ott várakozni lehetne."

Találtam neked, de nem hiszem hogy rajtad kívül másnak nem egyértelmű, hogy az egymástól fehér csíkkal elválasztott helyek parkolásra szolgálnak és nem az úttest részei.

[link]

2022. márc. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Ezek egyértelműen parkolóhelyek! Nem értem, mit értetlenkedsz, kérdező!
2022. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%

Itt sincs kitéve tábla, pedig egyértelműen parkoló...


[link] ,19.0410529,3a,75y,19.38h,75.76t/data=!3m6!1e1!3m4!1sN81TcwSYOiLKEAtqbMEX1A!2e0!7i16384!8i8192

2022. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%

itt a jó link:

[link]

2022. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Meg tudod nekem mutatni, hogy melyik autó várakozik az ÚTTESTEN? Én egyet sem látok.
2022. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, attól hogy nincs kitéve a P tábla, mindenki másnak elég egyértelmű, hogy azok parkolóhelyek. :-DDD
2022. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
A menetirány szerinti bal oldalon tudod miért nem parkolhatsz? Azért, mert az úttest képzeletbeli középvonalát csak előzés vagy kerülés céljából és idejére térhetsz át. A megállás, várakozás nem előzés, nem kerülés.
2022. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
Útburkolati jelről már hallottál? Ha nem trollkodsz csak, akkor nem kellene neked vezetni.
2022. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

A lakótelepeken rengeteg autó van és kevés a hivatalos parkolóhely


Ezért mindenki ott áll meg ahol tud

Ilyen esetben nem baszakodni kell az emberekkel, nem büntetni kell mindenféle genyó indokokkalPL: "zöldterületen parkolás" hanem kell kialakítani új parkolóhelyeket!


Engem 2-3 éve megbüntettek az említett "zöldterületen parkolás" miatt, bementem panszt tenni az önkormányzathoz, ott nem finomal elmondtam hoyg 20 éve igy parkolok, mint mindenki más, mivel nincs parkoló kialakítva(amugy oylan helyen áltam ahol 1 szál fű sincs) és jeleztem az ügyintézőnek hogy én 20 éve igy parkolok másokkal egyetemben, miért kaptam éppen aznap büntetést?!

Kifejtettem hogy ez csak egy aljas pénzbeszedés, mondtam neki jöjjön elviszem megmutatom most is igy áll ott mindenki mert máshogy nem lehet... Kérdeztem hogy akkor miért nem büntetnek meg mindenkit mindennap ha szerintük jogos a büntetés


Erre aszonta a majom hogy na adjam oda nekia levelet a büntetésről és törli...


Ge cik az önkormányzatok, pénzbeszedésként kezelik ezt a parkolási történetet, főleg a lakótelepeknél ahol ők is tudják hogy sokkal több az autó mint a (kialakított)parkolóhely!

2022. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező! Tényleg nem látod élből, hogy azok parkolóhelyek??? Ezt tényleg komolyan kérdem...
2022. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!