Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lubics Szilvia ultramaratonist...

Lubics Szilvia ultramaratonista miért hőbörög hogy elütötték, hogyha szabálytalanul futott ráadásul egy forgalmas főúton?

Figyelt kérdés
Azt írta hogy az út jobb oldalán futott, de a KRESZ kimobdja hogy a gyalogosok az úttest bal oldalán kötelesek közlekedni.
2021. szept. 5. 10:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Láom, az értő olvasás nem megy. Lassan gépeltembe a cikk ezen részét, hogy megértsd:


"Hangsúlyozta, hogy a szabályoknak megfelelően az út jobb oldalán futottak egymás mögött, egy oda-vissza szakaszon, tehát az út mindkét oldalán voltak futók. „Zenét nem hallgattam, a baleset egy jól belátható egyenes szakaszon történt. Az úton több tábla is ki volt helyezve, ami jelezte a versenyt, és fokozott figyelmet kért az autósoktól. Aki engem elütött, meg sem tudott állni azonnal, még egy előttem futó srác karjának is nekicsapta a visszapillantó tükrét” – tette hozzá."

2021. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Egyes, a cikk végeén is van valami fontos:


" A poszt végén azt írta: „miután volt ”szerencsém„ látni, és meghallgatni az autót vezetőjét, ha lehet egy naiv kérésem: senki ne üljön a volán mögé úgy, hogy totálisan alkalmatlan az autóvezetésre, mert egy pillanat alatt zúzhatja porrá bárki életét”."


Gondolom, rendőrségi ügy is indul az elkövető ellen. Megdolgozott érte.

2021. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%
Az a hülye aki így szervez versenyt.
2021. szept. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Azért "hőbörög" mert senkit nem ütünk el csak azért, mert az úton van. A másik szabálytalansága senkit nem jogosít fel szabálytalanság elkövetésére.


Az megint más kérdés, hogy mennyire normális dolog forgalmas utakon futó/biciklis/bármilyen versenyt rendezni.


Én teljesítménytúrázóként látom azt, hogy sok autósnál elborul valami, ha gyalogosokat lát az ő "térfelén" és "oktató" célzattal, vagy szórakozásból elkezd szándékosan büntetni és veszélyeztetni.


Ami már nem a szabályszegés, hanem bűncselekmény kategória.

2021. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
Majd a rendőrségi vizsgálat kideríti, hogy jogosan "hőbörög-e" vagy sem. Nyilván a szervezőket is ki fogják kérdezni.
2021. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Miért a szabálytalankodót véditek?
2021. szept. 5. 10:38
 7/24 anonim ***** válasza:
31%
Nekem van "szerencsém" személyesen ismerni. Hagyjuk.
2021. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Minden hozzászóló azt mondja, hogy vegyék el a jogsiját a szabálytalankodónak!
2021. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Minden hozzászóló azt mondja, hogy vegyék el a jogsiját a szabálytalankodónak!"


Miért kéne Lubics Szilvia jogsiját elvenni?

2021. szept. 5. 10:56
 10/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%

"Azt írta hogy az út jobb oldalán futott, de a KRESZ kimobdja hogy a gyalogosok az úttest bal oldalán kötelesek közlekedni."


És ha valaki történetesen szabálytalanul közlekedik, azt el kell ütni? És kötelező jelleggel, vagy esetleg csak opcionálisan? Hősnek kell tekinteni az ilyen autóst, hogy jól megmutatta a buta gyalogosnak?

2021. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!