Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igazságos ez a rendszer?...

Igazságos ez a rendszer? Anyukám mindig megsértődik, ha felvetem neki.

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most csinálom a jogosítványt, 4 bukás es 74óra van bennem. Az alapórás vezetés mindig jól megy, vizsgán izgulok mindig és benézek valamit. Minél több vizsgán voltam, annál jobban izgulok, hogy “most már mennie kell”.

A szüleim próbálnak segíteni, elvisznek vezetni, azaz ők vetetnek és a bonyolult kereszteződéseket stb átnézzük. Eddig ilyen hülyeségeken buktam meg, hogy nem néztem eléggé körbe kiparkolásnál és egy biciklisnek le kellett lassítania, egy nagyon éles S kanyarban visszaugrott az index és nem tettem ki újra, sávváltásnál érintettem egy rövid szakaszt, ami záróvonal.

Miközben megyünk vezetni anyukám rengeteg bukádt érő hibát követ el. Nem jelzi a kötelező haladási irányt, nem indexel kiparkolásnál, sebbességkorlátot túllépi, ugyan azt a záróvonalat érintette, amin én megbuktam, múltkor majdnem elütött egy biciklist kiparkolásnál.

Amikor mondom neki, hogy ez rohadt igazságtalan, hogy engem ezért megbuktattak ő meg csak max odanyögi, hogy hoppá nem láttam. Aztán én ideges is lettem, nem őt hibáztatom, hanem a helyzetet. Nagyon szeretnék már jogosítványt és ez nagyon frusztrál, hogy ő ezt megteheti engem ezért hideg vérrel megbuktatnak.

Elmentünk ahhoz a bűvös záróvonalhoz és rengetegen érintették sávváltáskor. Tudom, nem lehet mindig tökéletesen vezetni, csak szerintem nagyon szigorúak a vizsgaszabályok. Szüleimet kb naponta buktatnák meg, és még életükben nem baleseteztek vagy büntettek meg őket, több százezer levezetett km alatt..

Nyilván, nem irigylem a jogosítványt, de engem nagyon idegesít.

Viszgán mindig kis hülyeségért megbüntetnek…


Anyukám meg piszkál, hogy miért nem tudok már végre levizsgázni, aztán még ő sértődik meg, ha mondom neki, hogy szerintem ő sem menne át manapság.



2021. okt. 21. 16:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

20: A legtöbb balesetet még mindig 2 csoport okozza:

Aki alkohol/drog hatása alatt vezet

vagy: Aki rutinból "10éve van jogsim nekem ne mondja senki". Szóval nem a friss jogsisok szoktak "vagizni".

2021. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy félremagyarázod a mondanivalómat azzal, hogy kiemelsz egy csoportot a tipikus másikra mutogatós érveléssel, miközben én nem emeltem ki egy csoportot sem... :D
2021. okt. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
21: Lehet ezt magyarázni sokáig, hogy az iskolának nincs köze az intelligenciához, merthogy 8 általánossal is sokan vezetnek és sok diplomásnak nincs jogsija. Én erre céloztam, amikor azt írtam, hogy nincs köze az intelligenciának a jogsihoz. Abban azért egyetérthetünk, hogy az átlag egyetemista IQ-ja magasabb, mint az átlag általános iskolásé. Persze erre majd írhatod, hogy az IQ életkortól is függ, tehát nincs igazam. És igazad lesz. Messzire vezet ez.
2021. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
/22-nek ment
2021. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Nezd,szedd ossze magad,es igenis a vizsgan mindenre is duplan oda kell figyelni.

En a 30.oramon vizsgaztam egy hibapontal.a vizsga elott kozvetlenul vezettem meg 1 orat,es beza azon az oran megbuktam volna ha az vizsga.epp olyan aprosagon,hogy hidrol lefele balra nyilt a kanyarodom.a kozepso egyenes savban eleg nagy sor allt,en pedig lenduletbol meg a zarot erintve becsusszantam a kanyarodoba 🙄😅.nem jott szembol senki,es eppencsak erintettem a vonalat,de mondta az oktatom,hogy ha erre jovunk vissza nehogy igy soroljak at.szepen lassitsak es varjam meg mig az egesz sav szabad es ugy menjek.

Ha nem tanulo vagy,akkor ilyenkor siman ledudal a mogotted jovo,hogy menj mar te marha mert miattad lekesi a zoldet.na de vizsgan nem a zold szamit.

Vizsgan mindent mondtam magamnak,index,figyelj az indexre.nem jon gyalogos,meg mindig nincs gyalogos.nem latom be a keresztezodest,nem indulok,meg mindig nem.savvaltas,index menjen.nezz korul,megegyszer,forditsd a fejed.tolatasnal szepen leszemeztem a vb-vel😄,majdnem kiestem az ulesbol.

Ezert kulon megdicsert,marmint,hogy mondtam minden fontosabb dolgot,igy latta,hogy fejben is kepben vagyok,nem csak ugy vakon vezetgetek.

2 honapja vezetek,mar most vannak dolgok amikert meghuznanak,pedig teljesen atlagos,nem veszelyes aprosagok.mint pl pirosnal egyesbe rakom mikor tudom,hogy a kovi zold az enyem.korforgalomba ha belathato nem lassitok annyira le,nem rakom vissza kettesbe.haladok a forgalommal,nem 49 el hanem ha 55 ot igenyel akkor annyival.az utcankban jelenleg 30 as tabla van uthibak miatt,zoldhullammal jovok,nem taposok a fekbe es lassitok le mert letolnanak az utrol.csak azutan lassitok,hogy kiraktam az indexem,hogy felkanyarok a parkoloba.tok ures parkoloban nem indexelek.

De a vizsgan rettenetesen figyeltem mindenre is.

2021. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Azért vannak emberek, akiknek elsőre is sikerül a vizsga mindenféle korrupció nélkül, szóval a hiba nálad van... Tetszik vagy nem, de a vizsgán teljesen szabályosan kell vezetni. A legtöbb esetben nem éltszerű, de abban az 1 órában ez irreleváns.
2021. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült tegnap a vizsgám! :)
2021. okt. 26. 13:22
 28/28 anonim válasza:
Gratulálok! :)
2021. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!