Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igazságos ez a rendszer?...

Igazságos ez a rendszer? Anyukám mindig megsértődik, ha felvetem neki.

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most csinálom a jogosítványt, 4 bukás es 74óra van bennem. Az alapórás vezetés mindig jól megy, vizsgán izgulok mindig és benézek valamit. Minél több vizsgán voltam, annál jobban izgulok, hogy “most már mennie kell”.

A szüleim próbálnak segíteni, elvisznek vezetni, azaz ők vetetnek és a bonyolult kereszteződéseket stb átnézzük. Eddig ilyen hülyeségeken buktam meg, hogy nem néztem eléggé körbe kiparkolásnál és egy biciklisnek le kellett lassítania, egy nagyon éles S kanyarban visszaugrott az index és nem tettem ki újra, sávváltásnál érintettem egy rövid szakaszt, ami záróvonal.

Miközben megyünk vezetni anyukám rengeteg bukádt érő hibát követ el. Nem jelzi a kötelező haladási irányt, nem indexel kiparkolásnál, sebbességkorlátot túllépi, ugyan azt a záróvonalat érintette, amin én megbuktam, múltkor majdnem elütött egy biciklist kiparkolásnál.

Amikor mondom neki, hogy ez rohadt igazságtalan, hogy engem ezért megbuktattak ő meg csak max odanyögi, hogy hoppá nem láttam. Aztán én ideges is lettem, nem őt hibáztatom, hanem a helyzetet. Nagyon szeretnék már jogosítványt és ez nagyon frusztrál, hogy ő ezt megteheti engem ezért hideg vérrel megbuktatnak.

Elmentünk ahhoz a bűvös záróvonalhoz és rengetegen érintették sávváltáskor. Tudom, nem lehet mindig tökéletesen vezetni, csak szerintem nagyon szigorúak a vizsgaszabályok. Szüleimet kb naponta buktatnák meg, és még életükben nem baleseteztek vagy büntettek meg őket, több százezer levezetett km alatt..

Nyilván, nem irigylem a jogosítványt, de engem nagyon idegesít.

Viszgán mindig kis hülyeségért megbüntetnek…


Anyukám meg piszkál, hogy miért nem tudok már végre levizsgázni, aztán még ő sértődik meg, ha mondom neki, hogy szerintem ő sem menne át manapság.



2021. okt. 21. 16:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a szomorú, hogy az emberek a "rutinnal" elkezdenek szarni bele a dolgokba és természetesnek veszik a szabályszegést.


Az még szomorúbb, hogy sokan azonnal, rutin nélkül is rögtön felelőtlenek lesznek.


Viszont az olyannak aki még jogosítványt sem képes szerezni, de máris "megengedi magának" a hanyagságot, hibázást, azoknak nem is adnék jogosítványt addig, amíg pszichológiailag alkalmassá nem válnak.


Valahol ez lenne az egész közlekedés alapja, a pszichológiai alkalmasság.

2021. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 lali24 válasza:
88%
négy bukás után én azért egy csöppet elgondolkodnék, hogy tényleg annyira kell-e nekem az a jogsi most, vagy várok még néhány évet, amíg érettebb és nyugodtabb leszek.
2021. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
21%
Nem értelek titeket. Nem lenne egyszerűbb odaadni a borítékot a 20-assal? 30 óra után elsőre átmentem. Helyette szoptok plusz órákkal, meg vizsgadíjakkal.
2021. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az unokaöcsém és unokahugom elsőre megkapták a jogsit. Több éve már hogy vetetnek. Tanulni is kellene.
2021. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Thunderfairy ***** válasza:
54%
vezetnek
2021. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
91%

Egy éve van jogsim. 100 órát vezettem, harmadszorra mentem át a forgalmin. Az oktatóm mindig azt mondta, hogy ha egyetlen egyszer 45 percig nem tudok nagyobb hiba nélkül vezetni, akkor hogyan várják majd el később az önálló, biztonságos közlekedést? És amúgy igaza van. Engem is f-szságok miatt buktattak meg, olyan dolgok miatt, amiket naponta látok a forgalomban. De valahol meg kell húzni a határt.

Egy éve vezetek, amióta megvan a jogsim, szinte minden egyes nap. És a mai napig az oktatóm hangját hallom a fejemben az intelmeivel. Mindenben igaza volt!

Szerintem kicsit legyél alázatosabb, megfontoltabb, úgy könnyebben sikerülhet.


ui.: én felnőtt fejjel, saját fizetésből csináltam jogsit munka mellett. Nagyon kemény volt. Rengeteg idő, energia és pénz. Szóval azért külön légy hálás, hogy fizetik a szüleid.

2021. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Persze, és megfogadom, hogy szeretnék minél szabályosabban vezetni életem végééig. Viszont van pár dolog ami szerintem hülyeség és formalitás, hogy ezért bizony bukás jár. Ez az igazságtalan…
2021. okt. 21. 18:59
 18/28 anonim ***** válasza:
8%

14: És? Nekem van ismerősöm, aki középsuliban szebben rajzolt, mint a rajztanár, akkor most mindenkit illik fikázni, aki nem képes szépen rajzolni?

A vezetés egy KÉSZSÉG, miért nem fogják ezt fel sokan?! Nincs köze intelligenciához, vagy akarathoz.

2021. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért álljon már meg a menet...


Ne haragudj, de ha te 74 órája vezetsz és 4 vizsgán megbuktál, akkor még nem tudsz vezetni.


Lehet itt jönni azzal, hogy "hülyeség" de valahol elgondolkoztató, hogy az mond ítéletet, aki egyetlen órát képtelen szabályosan közlekedni.


Én ezért is mondom a pszichológiai alkalmasságit, mert nem normális dolog, hogy ennyire gyermeki gondolkodással volán mögé ülhetnek emberek.

2021. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

"A vezetés egy KÉSZSÉG, miért nem fogják ezt fel sokan?! Nincs köze intelligenciához, vagy akarathoz."


Nem a fenét nincs.


A vezetés nem csak készség, hanem egy tanulható, fejleszthető dolog. Az más kérdés, hogy boldog boldogtalant kiengedünk forgalomba aztán azt is elfelejti amit addig tudott.


És sajnos nagyon is sok köze van az intelligenciához.


Főleg amikor a legtöbb "versenyző" úgynevezett "tudása" kimerül abban, hogy tapossa a gázt meg azt hiszi hogy ő a Fittipaldi mert mindenkinél is gyorsabban megy.


Aztán amint az első, teljesen védhető és mindennapos szituációba bele kerül, okoz egy balesetet, pontosan azért, mert nem használja az elvileg létező agyát.


Már akinek van, mert az utolsó félkegyelmű is jogosítványt kap és az "utak királya" lesz mert vérében a vezetés.

2021. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!