Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igazságos ez a rendszer?...

Igazságos ez a rendszer? Anyukám mindig megsértődik, ha felvetem neki.

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most csinálom a jogosítványt, 4 bukás es 74óra van bennem. Az alapórás vezetés mindig jól megy, vizsgán izgulok mindig és benézek valamit. Minél több vizsgán voltam, annál jobban izgulok, hogy “most már mennie kell”.

A szüleim próbálnak segíteni, elvisznek vezetni, azaz ők vetetnek és a bonyolult kereszteződéseket stb átnézzük. Eddig ilyen hülyeségeken buktam meg, hogy nem néztem eléggé körbe kiparkolásnál és egy biciklisnek le kellett lassítania, egy nagyon éles S kanyarban visszaugrott az index és nem tettem ki újra, sávváltásnál érintettem egy rövid szakaszt, ami záróvonal.

Miközben megyünk vezetni anyukám rengeteg bukádt érő hibát követ el. Nem jelzi a kötelező haladási irányt, nem indexel kiparkolásnál, sebbességkorlátot túllépi, ugyan azt a záróvonalat érintette, amin én megbuktam, múltkor majdnem elütött egy biciklist kiparkolásnál.

Amikor mondom neki, hogy ez rohadt igazságtalan, hogy engem ezért megbuktattak ő meg csak max odanyögi, hogy hoppá nem láttam. Aztán én ideges is lettem, nem őt hibáztatom, hanem a helyzetet. Nagyon szeretnék már jogosítványt és ez nagyon frusztrál, hogy ő ezt megteheti engem ezért hideg vérrel megbuktatnak.

Elmentünk ahhoz a bűvös záróvonalhoz és rengetegen érintették sávváltáskor. Tudom, nem lehet mindig tökéletesen vezetni, csak szerintem nagyon szigorúak a vizsgaszabályok. Szüleimet kb naponta buktatnák meg, és még életükben nem baleseteztek vagy büntettek meg őket, több százezer levezetett km alatt..

Nyilván, nem irigylem a jogosítványt, de engem nagyon idegesít.

Viszgán mindig kis hülyeségért megbüntetnek…


Anyukám meg piszkál, hogy miért nem tudok már végre levizsgázni, aztán még ő sértődik meg, ha mondom neki, hogy szerintem ő sem menne át manapság.



2021. okt. 21. 16:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Megértelek. Én 50 órát vezettem már, kezdem feladni, egyszerűen nem tudom olyan tökéletesen csinálni, hogy ne buktassanak meg, pedig semmi extra hibám nincs.
2021. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Hasonlóan voltam, csak idősebben és jóval több órát levezetve. Az 5. bukás után eldöntöttem, hogy én nem fogom tovább ezt a pénznyelőt tolni (én elvezetgettem vagy 4 jogsi árát pótórákkal meg mindennel), határozatlan ideig nem kezdem újra.
2021. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Igen, igazságos. Majd, ha te is átmész, akkor utána te is vezethetsz "hanyagul", majd remélem, akkor is eszedbe jut, hogy ezért vizsgàn ismételten elhúztak volna, vagy majd anyukád emlékeztet rá. Akinek sikerült és van jogsija, az megtanulta, az pedig régen rossz, ha az izgulás miatt nézel be olyan dolgokat, amikért meghúzhatnak. Anyukádnak sikerült letenni a jogsit, szóval addig nem kellene beleszólnod, mert már előrébb van, mint te.
2021. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Igen, és a szüleim válasza mindig az, hogy “ én megtehetem, nekem van jogsim”.. oké, hogy a vizsga napján tökéletesen kell menni, de most ha ilyen dolgok nem veszélyeztetik a hétköznapokat, akkor most ez mire jó? Illetve akkor ne legyenek ilyen szigorúak a vizsgán
2021. okt. 21. 16:29
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
3: Ez mondjuk nem teljesen helyes gondolatmenet. Nem tudjuk, mikor lett jogsija az anyukájának, de több emberrel beszéltem már akinek a 80-as években annyi volt a jogsi, hogy 4 utcával arrébb gurultak, kb. 5 perc után megvolt a jogsi. Ma meg 50 percet kell menni hatszor akkora forgalomban. Nagyon nem ugyanaz.
2021. okt. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
Oké, kérdező, én értem, amit írsz, de akkor hol húzzák meg a vizsgabiztosok a határt? Előbb csak egy kis záróvonal-átlépés, visszaugró index, legközelebb meg benézed a Stop-táblát? Vagy elütöd a kerékpárost, mert nem néztél alaposan körbe?
2021. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha kell a jogsi, akkor el kell fogadnod, hogy legalább akkor egyszer tökéletesen vezetsz! Nem fogják miattad újra írni a szabályokat. Nekem régóta van jogsim, előfordul, hogy kisebb hibákat vétek véletlenül vezetéskor, de egyáltalán nem bánom, hogy az oktatóm belém "verte" a szabályos közlekedést, mert ha nem így lett volna, akkor lehet, hogy nagyobb, sőt végzetes hibákat is elkövetnék.
2021. okt. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Akik évek óta vezetnek, azoknak legalább a fele megbukna, ha azt mondanák nekik, hogy akkor most forgalmi vizsga...
2021. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%

Igen a szüleid szabálytalanul vezetnek, másokat veszélyeztetve. Tudod, hogy mennyien küldték el őket valahova? Rengetegen, és ők korrigálják a hibáikat.

Az a minimum, hogy gyakorlat nélkül minden szabályt betartasz, mert a rutintalanság a te és mások életébe kerülhet!

2021. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
63%
Nekem is volt ismerősöm, aki mindig megbukott. A sokadik alkalomnál jött a csodás megvilágosodás, hogy le kell fizetni a vizsabiztost. Érdekes, utána azonnal sikerült.
2021. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!