Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Véletlenül ma meglöktem...

Véletlenül ma meglöktem kicsit egy kerékpárost kocsival. Szerintetek ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Jobbra kis ívben akartam fordulni. Ahhoz hogy jól kilássak, telibe foglaltam a kocsival a zebrát is (kerékpáros út is van a kereszteződésben), sőt szerintem már a kocsi orra kicsit a sávba is belóghatott amire rá akartam fordulni. Nyilván mielőtt a zebrára álltam, körülnéztem. Amikor végre balról nem jött senki, gázt adtam. Nem számítottam rá, hogy jobbról jön egy bringás, hiszen mint mondtam, már keresztbe elfoglaltam az átkelőt. A kerékpárosnak emiatt - az én elgondoloságom szerint - a szembe forgalmi sávban kellett haladnia / elém jönnie. (nemtudom miért nem lett vna egyszerűbb vagy megvárni, hogy elmegyek, vagy hátulról kikerülni...) Mire észrevettem már majdnem elment előttem, a kocsi bal első sarkával löktem meg a hátsó kerekét. Kicsit kizökkent, de korrigált és nem esett el. Én is megijedtem, kb 5 méter után megálltam, de a tükörből láttam, hogy kicsit megtámaszkodott a járdán, de ment is tovább, nem is nézett hátra.


Ki volt a hibás? Az én elgondolásom szerint én már kanyarodásban voltam, amikor ő szabálytalanul (szembe haladva a forgalommal) elémvágott..nyilván ezt bizonyítani nem tudnám, kamerám nincsen.


2021. jún. 9. 19:55
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
50%

Elég sok baromságot és részigazságot lehet itt olvasni.

#24 Az, aki értelmes választ adott. A kérdező által bemutatott kereszteződésben bizony így lehet szabályosan végrehajtani a bekanyarodást: Először elsőbbséget adok a zebrán és a kerékpárút átvezetésen érkezőknek, majd előrébb gurulok, hogy belássam a kereszteződést, nem érkezeik-e valaki balról. Na most, ha van hely a zebra után, akkor nyilván ott állok meg újra. Ha nincs, akkor kénytelen az ember a zebrán és a kerékpárút átvezetésen megállni. Ha én már ott állok, nézem, hogy az úttesten érkezik-e valaki balról, és közben jön egy kerékpáros, magasról tesz rá, hogy én ott állok az útjában, és a rajzolt módon kikerül, akkor bizony ő szabálytalan volt, és a balesetet 100%-ban ő okozta.

2021. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Alex Fly ***** válasza:
49%
@31: akkor kérlek, idézd a KRESZ azon pontját, amely szerint szabályos lenne elinduláskor az előtted levő másik, elsőbbséggel rendelkező járműnek nekimenni és ezzel balesetet okozni...
2021. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
51%
#32: hagyjad, vagy nem érti, vagy troll.
2021. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 MGéza ***** válasza:
100%

Igen, a Kresz ismer olyan esetet, amikor szabályos elfoglalni a kereszteződés, illetve a keresztezett út egy részét, mégpedig az érkezés szerinti jobb oldali sávot. A konkrét ábrázolt eset az e-titán képzésben is szerepel de! Ez az eset csakis akkor megengedett, ha egyenrangú útkereszteződésből érkezve csakis azoknak a továbbhaladását akadályozza, akikkel szemben amúgy is elsőbbsége lenne, tehát neki balról érkezők és szemből a balra kanyarodók.

Egyéb esetben meg a megállási kötelezettségnek ha teszik ha nem, a tábla előtt közvetlenül megállva kell eleget tenni. Létezik kettősen táblázott kereszteződés ahol mellékútról érkezve egyszer ki van táblázva a keresztező kerékpárút előtt, majd utána a másik útra betorkollásnál is az elsőbbségadás kötelező nyalóka vagy STOP tábla, ebben az esetben szabályos a két út közé felállni kanyarodás előtt. Viszont ilyenkor a kereszteződés kialakítása általában lehetővé teszi, hogy a jármű nem foglalja el annak azt az útteste, ahol elsőbbséget kéne adnia. Tehát nem, a paraszt beállás, hogy én kanyarodni fogok és elfoglalom közben a forgalmi sávot amivel szemben alárendelt útról érkezek, szabálytalan.

2021. jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

fu el is felejtettem ezt a kérdésem, köszi a sok választ, akár én vagyok keresztre feszítve, akár a biciklis. (és igen, én is úgy tanultam anno hogy ha nem belátható a kereszteződés, akkor igenis előre gurulhatok a járdára. különben h látnám be?)


Ha vkit még érdekel: ez a 3. kerület leányfalu és mozaik utca sarka volt. én a leányfalu utcán jöttem és jobbra akartam menni a mozaik utcára. Nem vágtam a biciklis elé, legalább fél percig (de lehet hogy 1 percig) dekkoltam a zebrán, belógva kereszteződésbe, mivel ide van felvezetve a rakpart forgalma, elég sűrűn jönnek az autók. A biciklisnek nyoma nem volt még amkor elnéztem a felüljáró felé. A sárga festét már a google maps képen se látszik, azóta ennyi sincs (tábla már van, dehát körbe is néztem, számítottam rá h jöhet keresztbe gyalogos / biciklis) Jobbra elnézve a járda kb egy méter széles, akadályozza a belátást pluszba két lámpaoszlop (közben a bicklis helyzete is meg van nehezítve, neki is kerülgetnie kell lámpaoszlopot és táblát is a sávjában)


itt egy google maps kép:


[link]


valószínűleg a bordó autó se véletlenül áll kereszbe a zebrán és ránézésre a kerékpársáv átvezetésen is, hiszen ő balra akar menni, balról meg jönnek szóval hacsak nem épp egy baleset előzményve van lefotózva, ő is csak azért dekkol ott, hogy lássa, hogy mi a helyzet jobbról. Kb én is így állhattam csak én jobbra tartottam.


A mai napig csak úgy tudok itt kihajtani hogy elfoglalom a járdát, akár tiltja a kresz, akár nem.

2021. dec. 30. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!