Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Véletlenül ma meglöktem...

Véletlenül ma meglöktem kicsit egy kerékpárost kocsival. Szerintetek ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Jobbra kis ívben akartam fordulni. Ahhoz hogy jól kilássak, telibe foglaltam a kocsival a zebrát is (kerékpáros út is van a kereszteződésben), sőt szerintem már a kocsi orra kicsit a sávba is belóghatott amire rá akartam fordulni. Nyilván mielőtt a zebrára álltam, körülnéztem. Amikor végre balról nem jött senki, gázt adtam. Nem számítottam rá, hogy jobbról jön egy bringás, hiszen mint mondtam, már keresztbe elfoglaltam az átkelőt. A kerékpárosnak emiatt - az én elgondoloságom szerint - a szembe forgalmi sávban kellett haladnia / elém jönnie. (nemtudom miért nem lett vna egyszerűbb vagy megvárni, hogy elmegyek, vagy hátulról kikerülni...) Mire észrevettem már majdnem elment előttem, a kocsi bal első sarkával löktem meg a hátsó kerekét. Kicsit kizökkent, de korrigált és nem esett el. Én is megijedtem, kb 5 méter után megálltam, de a tükörből láttam, hogy kicsit megtámaszkodott a járdán, de ment is tovább, nem is nézett hátra.


Ki volt a hibás? Az én elgondolásom szerint én már kanyarodásban voltam, amikor ő szabálytalanul (szembe haladva a forgalommal) elémvágott..nyilván ezt bizonyítani nem tudnám, kamerám nincsen.


2021. jún. 9. 19:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%

Ez így zagyvaság.

Milyen szembe sáv?

2021. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
Én sem értem, honnan jött a kerékpáros.
2021. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

a biciklis szempontjából szembe sáv


[link]


(gyönyörű rajz, tudom)

2021. jún. 9. 20:11
 4/35 anonim ***** válasza:
87%

Figyelmetlen autós vs. kamikaze bringás.


Az elsőbbségadás elmulasztása miatt téged biztos büntetnének. Nézni kell jobbra is.

Tanú/kamera hiányában itt kb. meg is állna az ügy.

2021. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
igen, gondoltam, hogy én lennék a fő bűnös. A vicc az h még kerékpársáv nélküli zebra előtt is integetni szoktam a kerékpárosoknak, hogy menjen nyugodtan, ne szálljon le miattam. Pláne ha lassítanak és próbálnak velem szemkontaktust felvenni. Arra nem számítottam, hogy valaki lassítás nélkül vág elém, amikor látnia kéne azt is h indexelek, azt is h már kanyarodok és azt is h baromira nem felé nézek..
2021. jún. 9. 20:28
 6/35 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem a kerékpárost is elővennék, hiszen ő meg alapból szabálytalanul közlekedett. Persze ő valószínűleg megúszná egy ejnye-bejnyével sajnos.
2021. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

Nos, ez itt a rajz és az elmondasod alapján egy alárendelt út, amiről érkezel. Keresztben egy zebra, majd egy védett kerékpàrút-átvezetés vagy kerékpársáv, majd a védett út forgalmi sávja.


Természetesen minden, a védett útvonalon érkezőnek elsőbbsége van. A bringásnak is, hiába nem a számára kötelezően használandó sávban közlekedett. Ha viszont sávot váltott a kerékpàrsávból a forgalmi sávba, azzal esetleg jogilag megfogható a bringás, ha nem jelezte e sávváltási szándékát. De ez is csak a részleges felelőssége megállapírására elég.

2021. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
31%
Dobj egy google mapset, nem világos, hogy hogy van a kerékpárút és az átvezetése
2021. jún. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Ezt egyedül te nézted be.

A bicajos átvezetés mindig külön jelölve van az elsőbbségadas tábla alatt.

Legközelebb figyelj jobban.

2021. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
54%

A rajzból nem derül ki, hogy egy bicikliút átvezetés-e vagy sima zebra.

Az sem mindegy, hogy az elsőbbségadás táblád hova van kirakva!


Ha belátható az út és jönnek, én még a zebrára sem szoktam ráállni.

Németországban ezt példáúl nagyon szigorúan veszik, ha te a zebrára ráállva, forgalmi okból akadályozod a gyalogost.

Napi szinten látok zebráról visszatolató autót, mert különben akadályozná a gyalogost!

2021. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!