Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mire számíthatok egy biciklis...

Mire számíthatok egy biciklis elütése után (nem lett sérülése)?

Figyelt kérdés

A mai reggel elütöttem egy biciklist egy kereszteződésben. A kereszteződést egy bicikli és gyalogossáv keresztezi, neki volt elsőbbsége. Én viszont nem vettem őt észre, elnéztem pedig balra és jobbra is mert rá szerettem volna hajtani arra az útra amerről "elvileg" ő is jött.

Fogalmam sincs miért nem vettem észre, egyszer csak ott volt.

Nem esett baja csak a biciklinek. Én ki szerettem volna hívni a rendőröket de ő inkább pénzt kért. Természetesen ittas volt. Háromszor is rákérdeztem ne hívjuk-e inkább ki a rendőröket, ő nem szerette volna. Belementem abba hogy pénzt adok neki, de utólag nem tudom lehet-e bajom ebből.

Kértem hogy nézzük meg lett-e komoly sérülése, nem akarta hogy megnézzük vagy kórházba vigyem, járni tudott, szemmel láthatóan nem sérült meg. Félek hogy még gond lehet...



2020. szept. 3. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem fordul orvoshoz vagy rendőrséghez, akkor nem lesz folytatása.

Rendőrhöz nem fog fordulni, mert részeg volt. Ha komoly baja nincs, akkor orvoshoz sem fog.

A fejét ugye nem ütötte bele semmibe? Mert az agyrázkódás egy alattomos dolog, attól másnap is rosszul érezheti magát. Van, aki agyrázkódással másnap megy be orvoshoz.

2020. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A fejét nem ütötte be, csak a nadrágja volt kicsit koszos. Kb. 5-10-zel mentem amikor elütöttem, a feje és a háta nem érte a talajt.

Többször is mondtam hogy hívjunk rendőrt meg hogy elviszem kórházba, de nem akarta. Járni is tudott, miután nálam nem volt készpénz elvittem egy automatához hogy vegyek le. Vissza is vittem a biciklijéhez. Remélem tényleg minden rendben lesz vele.

Első ilyen eset, lesokkoltam. Lehet máshogy kellett volna, lehet ragaszkodnom kellett volna a rendőrhöz, nem tudom.

2020. szept. 3. 14:29
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem hagynod kellett volna az egészet. Nyilván nem akarta a rendőröket, hiszen ittas volt. Ha a kocsinak nincs baja, akkor tovább lehet menni nyugodtan.
2020. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs személyi sérülés nem kell rendőrt hívni tudtommal. Én nyugodt lennék.
2020. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem az hogy elesett személyi sérülés. De sosem fogom megtudni lett-e komoly baja, ez zavar. Illetve az, hogy esetleg utólag feljelent.
2020. szept. 3. 14:56
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Nem lesz semmi gond, ne stresszelj. Mennyit adtál neki amúgy?
2020. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
30 ezret kért, oda is adtam neki. Egy régi biciklije volt aminek az első kereke tönkrement.
2020. szept. 3. 16:19
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Rendőrt kellet volna hívnod, és reménykedj, hogy a fazon nem ficereg tovább, hanem elissza azt a 30 ezret.
2020. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
#8 saját magával bszott volna ki, hiába volt ittas a bringás egyrészt rájuk nem zéró tolerancia vonatkozik, másrészt nem ő volt a hibás.
2020. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
#9: szabálysértési eljárásban se fizetett volna többet 30 ezernél.
2020. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!