Ha fénysebességgel megy egy autó, és felkapcsolja a reflektorát, akkor mi van?
Az a baj hogy Tombenkó még mindig nem tette magát túl azon hogy a valós relativisztikus elmozdulás ,tehát amiért azt fogod látni hogy a reflektor fénye leelőz az a két inerciarendszer közti különbség .
Ha a és b is 0,5c vel halad párhuzamosan akkor köztük 0km/h a sebesség.
Ha a és b két db 0,5c vel közeledő v távolodó rendszer akkor köztük 0,8c lesz a különbség azaz ennyivel fognak összeütközni.
Az autó és a lámpafénye két párhuzamosan haladó azonos c értékű rendszer ,de triviális még egy laikusnak is aki megérti hogy mind a két rendszer már a Maximumával terjed így hülyeség arról vitatkozni hogy egyik maximum v rendszerből nézve a másik maximum v gyorsabb hisz benne is van a nevében hogy maximum ,e fölött már nincs érték.
A vicces az egészben az hogy ha közeledőként vizsgálljuk meg a két 1c renszert pl két szembe haladó foton akkor sem beszélhetünk előrelátásról vagy bekövetkezési időről hisz mind a két rendszer ideje 0 azaz a két szembe haladó foton úgy látja az ablakán át hogy folyamatosan össze van ütközve és az egész univerzum benne van és 0 idő alatt történik meg minden.
Triviális hogy a párhuzamos haladásnál is két db 0 idős rendszerünk van azaz össze vannak fonódva ,nem szükséges már időnek eltelnie hogy előre világítson a lámpa hisz ahova világítana már az autó ott is van pont ugyan annyi azaz 0 idő alatt.
És amit maga nem képes felfogni hogy nem azon vitatkozunk a két rendszer közt számításilag hány c jön ki hanem hogy miért nem láthatunk még csak elvileg sem leelőzést egyik rendszerből sem.
Ön azt sem veszi figyelembe hogy a számolásnál a c törtek nem a másik objektumhoz viszonyulnak hanem a c hez . Az eredmény az ami a két objektum közti sebességet mutatja ,illetve mutatná ha nem vennénk figyelembe hogy ez egy párhuzamos haladás és két azonos c érték párhuzamosan maximum követni tudja egymást de megelőzni nem ahogy két 20km/h val haladó bicikli sem fogja párhuzamosan lehagyni a másikat .
Így két azonos c tört párhuzamosan értelmezve 0 differenciát mutat , de ellentétesen sem adódnak össze pl0,5-0,5c vel jön két test szembe a különbség 0,8c lesz de ha párhuzamosan mennek akkor vagy követik egymást vagy egymás mellett vannak és nem előzhetik meg egymást vagyis a képlet csak összeadásra jó.
Az 1-1c s esetnél is csak akkor lenne igaz az 1c "különbség" ha ellentétesen haladnának . Ettől még igaz hogy minden rendszer hez képest a fény 1 c diferencia . Ami a harmadik megfigyelőnek egymást követő fotonok libasorban ,az a fotonokból nézve egy totális összefonódás távolság és kiterjedés nélkül ,ezért még elvileg sem láthatja azt egy foton hogy őt leelőzi egy másik fény ,ezt kéne megérteni nem azt a vacak összeadási képletet.
Senki nem veszi észre, hogy értelmetlen a kérdés, és emiatt a vita is?
Egyetlen vonatkoztatási rendszer sem haladhat c-vel, mert a fénynek nincs nyugalmi rendszere. Innentől kezdve a vita tök értelmetlen. Ennyi erővel az egyszarvúak érzelmi életéről is lehetve vitatkozni.
Komolyan mondom tisztára partalan vita ez mert csak annyit kéne felfognia hogy az eseményhorizontot leelőzni még a fény sem fogja az ön kedvéért . Ez az a pont mikor a nyers lexikális tudás mögött nincs ott a vizuális elképzelés képessége.
Próbáljon meg elképzelni két 1c vel egymás mellett haladó fotont és rajzolja be az 1c vel leváló időpillanatokat (eseményhorizontokat). A szerkesztésből az látszik hogy ha a két foton párhuzamosan halad egyikőjük információja sem éri el soha a másik fotont ameddig olyan kicsi nem lesz ez a távolság mint a foton átmérője. (A példában nyilván nem ilyen pici távolságokról hanem méterekről volt szó)
Más dolog hogy a foton szemszögéből nem is beszélhetünk emberi értelemben vett információ cseréről mert egy 0 idős rendszerben a cselekvés történés fogalmilag nem áll meg ,tehát képzeljük el hogy a párhuzamos fotonok évezredekig száguldoznak aztán valamiért eltérnek és már nem lesznek párhuzamosak így már igaz hogy az egyik meglátja a másikat ,de ez csak nekünk írható le hogy egy évezred múlva meglátta azaz információt kapott róla . Az ő rendszerében 0 idő alatt érkezett meg ez a látvány vagyis a párhuzamosan haladó fotonpár és minden foton tud minden információról ami a világon megtörtént vagy meg fog történni.
Akkor még egyszer:
Van egy autó. Felkapcsolja a reflektorát. Fogja látni a fényét? Igen. Én fénysebességgel elszaladok tőle. Fogja látni az autós a reflektor fényét? Igen. Pedig hozzám képest fénysebességgel halad. Nem kell itt kapálózni eseményhorizontokkal meg szerkesztésekkel, mert egyszerűen csak a relativitási elvet és Einstein 2. posztulátimát kellene figyelembe venni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!