Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha fénysebességgel megy egy...

Ha fénysebességgel megy egy autó, és felkapcsolja a reflektorát, akkor mi van?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 19:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:

Tom.


Egy fénysebességgel "álló" koordináta rendszer és egy fénysebességgel "haladó" közt hány km/h a különbség? :D


Itt nem is a fizikai tudással hanem a nyelvtannal van a baj.


Két db 1c rendszernél nincs értelme azt a szót használni hogy képest , az autóhoz képest a lámpa fénye értelmetlen mert ugyan matematikailag az jön ki a képletből hogy 1c az eredő sebesség de az 1 cé az nem egy összegezhető számérték hanem azt jelenti hogy maximum így helyesen az autó és a lámpa viszonyát megfogalmazni csak úgy értelmes hogy az autó IS 1 c vel és a fény is 1 cével azaz mindekettő maximummal halad ,ezek különbsége pedig 0 így nincs előzés.


De az istenért sem akarom meggyőzni éljen boldogan a korlátlan sebességek világában és ne foglalkozzon holmi eseményhorizontokkal ,önnek már nem elég hogy az autóban ülve 0s alatt ér el a világ minden pontjára ,ön felkapcsolja a lámpát és mínusz idő alatt elvilágít a fényével a múltjába :)

2014. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 Tom Benko ***** válasza:

Kezdesz már fájni. Az autó mihez képest mozog fénysebességgel? Mert önmagához képest biztosan nem mozog annyival. A fény viszont mindenhez képest biztonsággal állíthatom, hogy fénysebességgel mozog.

De fordítsuk meg a helyzetet: én fénysebességgel szaladok az autótól el. Az autós felkapcsolja a lámpáját. Fogja-e látni?

2014. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
fogja. mivel az autó áll.
2014. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:

tévedés


Még mindig azon rugózik hogy "mihez képest mozgunk" ,de értse már meg hogy ez egy provokatív kérdés ahol az autót megtettük minden koordináta rendszerben maximiálisan terjedő részecskévé, vagyis egy olyan helyzetre keressük a választ ahol az autó IS és természetesen a fény IS az eseményhorizonton van rajta ,nincs olyan hogy "MIHEZ KÉPEST" csak olyan van hogy IS.


Ha azon akadna ki hogy egy tárgy sebességét nem is lehet vizsgálni mert csak valamihez képest tudnánk megállapítani ,rossz hírem van ,az a fránya gravitációs gyorsulást mérő berendezés az autó saját rendszerén belül képes mérni és kiszámítani hogy kb hány c nél tarthat az autó az előzetes kalibrálás segítségével .


Szóval lényegtelen azon rugózni hogy nem tudjuk mi mozog igazából és mi áll ,ha más nem az eseményhorizontunkhoz közeledve ránkfeszülő végtelen nagy ellenerő hatásból is észre fogjuk venni hogy lassan elérjük az 1 et ha tetszik ha nem saját magunk 0 állapotához képest . Ha nem így lenne akkor borulna az egész relativitás elmélet mert a bármilyen gyorsan haladó egyenes vonalú egyenletesen mozgó rendszerre azt mondhatnánk valósan áll tehát onnan még felfelé +1c ig gyorsulhatna ,így ahány mozgó testet ismerünk annyi felső határa lenne a mozgásoknak és nem lenne igaz a 297 000 km/s minden testre.

2014. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:

ha egy autó a hangsebességnél 1el gyorsabban halad, akkor a benne ülők hallják a kipufogót hangját?


persze, mert az autó koordináta nulla, és akkor a hang meg hangsebesség.....

2014. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 Tom Benko ***** válasza:
@34: Ebben az esetben találtunk egy kitüntetett koordinátarendszert, amiről viszont már jóval korábban kimondták (egyszer, gyengébben Galilei, erősebben aztán Einstein), hogy nincs.
2014. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:

36


Ahan akkor ön szerint az űrben egy rakétát végtelenségig lehet gyorsítani (és nem körmozgásban) mert a rakéta rendszeréből nézve az majd 0,99c nél is mozdulatlannak tekinthető és még ekkor sem kell nagy energiákat kifejteni tolóerőben hisz minden gyorsítás olyan mintha csak éppen most indulna el a test. Fantasztikus.


De akkor ha nem is én mozgok hanem a fény távolodik tőlem akkor mit jelez a gravitációs gyorsulást mérő műszerem és miért nyomódok minden egyes gyorsításnál az ülésbe?

2014. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 Tom Benko ***** válasza:
A gravitáció hogy jön ide? A rakétát pedig nem lehet fénysebességig felgyorsítani, nem tudom, ez honnan jött le. Bár sejtem...
2014. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:

"A rakétát pedig nem lehet fénysebességig felgyorsítani,"


Nocsak.


De hisz ön azt mondta hogy nem létezik a kitüntetett koordináta rendszer ,vagyis ha a rakétát nem viszonyítom semmihez akkor az mindvégig mozdulatlan,tehát ha meggyújtom a végét akkor az a végtelenségig fog gravitációs gyorsulást szenvedni (amíg az üzemanyag ki nem fogy) (és hangsúlyozom hogy nem körpályára van állítva a szárnya)


Tehát ön szerint lesz olyan égi objektum ami mellett ahoz képest végtelen sebességgel fog elszállni mert önmagára nem vonatkozik a 297 000km/s korlát.


:D

2014. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 Tom Benko ***** válasza:

Milyen gravitáció?

Igen, a rakéta akár a végtelenségig is gyorsulhat elméletben, a hozzá rögzített koordinátarendszerhez képest mégis állni fog. Ezen kívüli megfigyelőkhöz képest pedig a sebessége folyamatosan fog közelíteni a fényéhez.

A fény ilyen szempontból sem tesz különbséget a megfigyelők között - a sebessége mindenkihez képest c, akárhogyan is mozognak. Két fénysugár sebessége is egymáshoz képest c.

2014. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!