Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, célszerű lenne...

Mit gondoltok, célszerű lenne változtatni a jogosítvány megszerzéséhez szükséges műveltségi feltételen?

Figyelt kérdés

Jelenleg ugye nyolc általánossal lehet megszerezni a jogosítványt, ami igen csekély követelmény.


Aki közlekedik, az tapasztalja a gépjárművezetők napi szintű ámokfutását, elborzad, ha beleolvas a hozzászólásokba egy-egy fórumon.


Ugyanakkor a B kategóriás jogsival rendelkezők nagy részének általános iskolánál magasabb végzettsége van, adott esetben akár egyetem is, mégis azt kívánjuk, bár sose találkoznánk velük az úton.


Én azt gondolom, IQ-tesztet, illetve komplex szövegértési feladatokat kellene kitöltetni az aspiránsokkal, aki pedig elhasal, az ne kaphasson jogsit.


ma 09:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ezzel együtt a korhatárt is megemelnéd. Szerintem semmi értelme. Aki barom, azt egy év múlva is barom lesz. Ne legyenek illúióink, az érettségi olyan szinten le lett degradálva, hogy bárki meg tudja ma már csinálni. Sokkal inkább érdemi pszichológiai szűrés kellene, meg számottevő tudásfelmérés vizsga címszó alatt
ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 "Aki barom, azt egy év múlva is barom lesz"


Igen, itt kezdődik az a probléma, hogy mi a fizikai kort számoljuk és ahhoz kötünk mindent, beleértve olyan dolgokat is, ahol nem a fizikai, hanem a mentális kor számít. És hiába 18 éves valaki, ha mentálisan 12. Lehet valaki akár 35 is, miközben mentálisan 12.


Ez a különbség a nagykorú és felnőtt között. Minden 18 éves nagykorú, de nem minden nagykorú felnőtt.

ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Föiskola elég lenne?

Hajdú Péternek, Kern Andŕásnak is van. Mégis a járdára parkolnak, és még nekik áll feljebb.

ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!