Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten vagy Pesten megyébe...

Fcbarca kérdése:

Budapesten vagy Pesten megyébe normális kamion suli, c+e jogosítvány egyszerűsített megszerzésére(B kat után), olyat, ahol a gyakorlat nem városban történik?

Figyelt kérdés

júl. 31. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Mégis hol akarsz gyakorolni, tanulni vezetni csaknem valami autópályán vagy hol?
júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ne legyél kamionsofőr, ha ennyitől beszarsz
júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hali.


Egyenlőre még tudtommal csak tervben van az, hogy 2 éves B kategóriás jogosítvány birtokában beiratkozhatsz és elkezdheted egyszerre a C és az E kategóriás képzést. Jelenleg még úgy van, hogy először megcsinálod a C kategóriát, majd miután sikeres forgalmi vizsgát tettél, akkor beiratkozol E kategóriára, és megcsinálod kiegészítésként a C-hez.


A gyakorlat városban történik. Hivatalosan minden kategóriánál lenne országúti vezetés, éjszakai, hegyi vezetés és városi vezetés is. Oktatója válogatja, hogy kit visznek ki hova. Néha vannak kivételek.


Nekem C kategóriám van, végig városban vezettem, olyan szűk utcákon hogy néhány kisebb kombi autós valószínűleg lesett volna. Lesték volna a jobb és a bal oldali tükröt. Én meg teherautóval simán. 2 éve vizsgáztam C-ből, egy 2002-es 10,5 tonnás Ivecoval vezettem, még a "pofozós" váltóval. Én szerettem. Az utolsó vagy utolsóelőtti órán mentünk ki egyet lakott területen kívül, ami szintén vizsgaútvonal volt, előtte sosem. Ott felkapcsoltam 8-ik sebességbe is, és mivel 70 a megengedett teherautóval, ezért én nem mentem csak 60-al, oktatói utasításra. Városban meg verettem neki 50-el, de szó szerint.


Nem kell egyébként félni a várostól, egy teherautónak teljesen más a fordulóköre mint egy személyautónak.


Én élveztem a városi vezetést.


Én nekem nincsen meg az E kategória, jelenleg a D kategóriát csinálom, ami a busz. Hiba volt, mert inkább az E-t kellett volna először, de mostmár mindegy, ha megvan a D, akkor megyek az E kategóriára.

júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi az, h "egyszerűsített megszerzés"?

B után C jön, aztán CE + GKI, ha melózni akarsz vele.

Van városi vezetés, anélkül érdekesen nézne ki az egész:D Maximum több a tiltás, vagy van ahol tele van vele a város, pl. Bp.

júl. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy Pesten sok autós suli van, a nagykategóriás gyakorlat kint van a Hofherr Albertban, Kispesten, onnan indul a forgalmi vizsga is.
júl. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Az agglomerációban gondolkodom, a lényeg az lenne, hogy ne vigyenek be a fővárosi legnagyobb forgalomba.

aug. 1. 00:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a belső részeiről ki is vannak tiltva a 7,5 tonnánál nehezebb tehergépjárművek. Itt egy térkép: [link]

A legtöbb városban a belvárosi részre bemehetnek az oktató tehergépjárművek az önkormányzati engedéllyel, ami Pesten kb a Hungária körutat és az azon kívüli részt jelenti. De ha megnézed a hivatalos vizsgaútvonalakat, ami letölthető az NKH honlapjáról, láthatod, hogy azok jócskán a Hungária-Könyves Kálmán krt.-n kívül haladnak.

[link]

aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi ott a dél-pesti részen vezettünk, M5 be-kivezetőn, pár utcában, ahol nincs tiltás, vagy max. 12 tonna, ha a tgk. könnyebb volt. De ha itt dolgozol, akkor úgyis be fogsz majd menni a városba, mert a cégek kérnek behajtási engedélyt. Nézd meg a terítős kocsikat, belvárosban rakodnak, ahol még rámpa sincs.
aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!