Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozni, az első héten majd, utána leszek bejelentve, viszont a fizetés az csak minden hónap tizedikén. Milyen veszélyei lehetnek ennek?

Figyelt kérdés

Odáig rendben van, hogy egyszerűsített foglalkoztatás keretében, dolgozok először, majd beeszek jelentve, ha minden jól megy a munkahelyen. A NAV szerint viszont az egyszerűsített foglalkoztatás keretében történő munkát, legkésőbb 1 héten belül ki kell fizetni, nem a következő hónap 10.-én, mert akkor van bér szám fejtés... Ugye nem egy átverésbe keveredek bele?!

Nekem valami gyanús itt.


júl. 12. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt inkább az a veszély, hogy 1 hét után tényleg bejelent-e rendesen. Ahogy írtad is: "ha ha minden jól megy" és ha nem, akkor nem fog bejelenteni vagy abban az esetben mi lesz. Erre mindenképp ránéznék vagy ellenőriznem az 1 hét letelt után.
júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg kifizeti előbb az egyszerűsített foglalkoztatás keretében történő munkát, de ellenkező esetben csak 10.-én van bérszámfejtés 🤔🤔🤔🤔
júl. 12. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel nagy gond egy hét után bejelent és normál esetben igen aznap kifizetnek.

Nyilván egyben szeretné de el is kérheted a napi bejelentett pénzt.

júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De nem adják oda, azzal jönnek hogy csak 10.-én van bérszámfejtés..

Kicsit félek nehogy valami átverés legyen.

júl. 12. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Az hogy átvernek-e, az mindig az adott cégtől függ.

Az egyszerűsített foglalkoztatásra járó munkabért 5 munkanapon belül kellene kifizetni.

Az, hogy az adott cég miért csak 10-én utal, ki tudja... Lehet szimplán csak nem akarnak 2x bérszámfejteni és emiatt esetleg duplán fizetni a bérszámfejtés díjat a bérszámfejtőnek. De az is lehet, hogy soha nem akar kifizetni... Bármi lehet.

Járj utána, hogy megbízható-e a cég.


Illetve attól én is tartanék, hogy 1 hét után sem jelent át normál munkaviszonyra.

júl. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szabályok szerint igazad van kérdező, de mostanában ez a divat...

Minden nap ellenőrizd az ügyfélkapun, a napi bejelentésedet, és irass jelenléti ívet lehetőleg céges bélyegzővel, plusz magadnak videós bejelentkezéseket közösségi médiára.


Mást nem nagyon tehetsz, ha ott akarsz dolgozni ahol ez megy...

júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg havi 15 munkanappal akár 6 hónapig is mehet az "alkalmi" bejelentés, és másik cég (társ) esetén ez akár újra is indulhat!
júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jók voltak a megérzéseim...


3 napja húzzák az időmet, majd ma kitaláltak valamit.

Aki szeretné privát üzenetben leírom. Ezt sem értem mi történt?!

Illetve valami 3 ezer forintot is be kellett volna fizetni amit furcsálltam.


Cégnév alapján negatív kommenteket nem találtam. De nekem itt valami nagyon furcsa.


Írhatok privát üzit valakinek?

júl. 17. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!