Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány megszerzèsèhez mi...

Jogosítvány megszerzèsèhez mi alapján választanál oktatót ? Milyen egy "JÓ" oktató ? ---- Milyen a jó tanuló ?

Figyelt kérdés

aug. 28. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Legyen birka türelme, és a tizedik idióta kérdésemnél se küldjön el melegebb éghajlatra. Nem kell jópofizzon, pláne ne legyen flörtölős. Őszintén mondja el, mit hibázok és tanitsa meg kijavitani azt.
aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Türelmes, pontos.

A vezetési idő alatt nem magánügyeket intéz, nem megy bevásárolni, barátnőzni, míg te az autóban ülsz.

Nem telefonál folyamatosan, hanem a tanulóra figyel.


Az meg már csak hab a tortán, ha még vidám is és eléri azt, hogy ne gyomorgörccsel indulj neki a vezetésnek.


A tanuló részéről is fontos a pontosság, a megbízhatóság. És nem árt megfogadni az oktató tanácsait, útmutatását.


Mindkét fél részéről fontosnak tartom az együttműködést és a rugalmasságot.

aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Tekintve, hogy nem az első kategóriát csinálom, hanem a harmadikat, én azt mondom neked, hogy mindenképp olyan autósiskolát válassz, ahol tudsz választani adott esetben több oktató közül, és kérd ki ismerősök vagy akár az autósiskola véleményét a SAJÁT IGÉNYEID alapján, hogy kihez érdemes menni. Ne a legolcsóbbhoz menj, hanem a legjobbhoz, én ezt a nézetet vallom.


Személyautós (B kat.) és teherautós (C kat.) jogosítványom van. Most csinálom az autóbusz (D kat.) kategóriát. Háát... Eddig a teherautós oktatómmal voltam a legjobban megelégedve. Nem volt türelmes, mert "hepciáskodós" és "hirtelen" volt sokszor, de túl lehet lépni ezeken a dolgokon. Viszont mégis ő volt a legjobb, mert Ő MAGYARÁZOTT, hogy hogyan is kell egy nagy autóval közlekedni. Leba**ott párszor, de hál istennek nem nagy dolgok miatt és nem sokszor, mert volt és van érzékem a nagy autókhoz, de véleményem szerint olyan ez mint otthon mikor kis gyerekként anyuka vagy apuka rá förmed a gyerekre, hogy nem szabad... Mert csak így tanulod meg és rögződik be ez az egész.


Ha valaki nem viseli el a kritikát akármilyen stílusban is, akkor az ne csináljon jogosítványt. Én is eltűrtem, túl lehet élni. Mikor végzel az oktatással, úgyis elszáll belőled a stressz.


Ne felejtsük el, hogy az oktatók járműveit vezetik a tanulók, persze hogy idegesek lesznek ha lefullad az illető, ha reccsen a váltó, ha 5000-ig pörgeted a motort, autót, teherautót stb-stb lehetne még sorolni.


Te a vezetési óráért fizetsz, nem a kedvességért. Az már egy külön szolgáltatás, ezt fel kell fogni.


Éppen ezért írtam azt, hogy MINŐSÉGI oktatót keress autósiskolától függetlenül, AKI MEGÉRI A PÉNZÉT. MAGYARÁZ, SEGÍT ÉS TÜRELMESEBB AZ ÁTLAGNÁL. Vannak ilyenek. A mai nap sikeresen megcsináltam az autóbusz rutin vizsgát. Vezetéssel semmi bajom nem volt, de kikaptam egy k***ög vizsgabiztost kivételesen... Felment a vérnyomásom, ideges voltam, de tartottam magam. Az elméleti részét nem igazán tudtam, de a vezetésem a rutinpályán patent volt minden tekintetben. Meg is lett az eredménye, mert SIKERÜLT, mert AKARTAM.


Ha neki álltam volna beszólni, ordítani, köpködni jó magyar módon az első másodpercben, akkor az mellett hogy biztosan nem sikerült volna, még meg is jegyezték volna a nevemet, és lehet hogy utána még mehettem volna vagy 3-szor vizsgázni a viselkedésem miatt.


Egyszer kell túlélni az oktatást és a vizsgákat. Egyszer kell megszerezni, utána nem kell többet menni.

aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból kiindulva:


Ne legyen lehúzós. Én oktatómnál eleve 1,5 óránként voltak beosztva a tanulók ami már nem 2x50 csak 2x45 perc ezáltal 10 percet rögtön buktál. Nyilván óra elején elmagyarázza mi lesz az óra menete, vagy az előző tanuló késik, hamarabb is értek a végére szóval 2 tanóra alatt a valós levezetett órád alig több, mint 1 óra lesz ami kezdőként nyilván sokat számít.


Legyen türelmes és emberközeli. Én oktatóm rengeteget flegmázott, a stílusa nagyon nem tetszett ezért gyomorgörccsel is mentem hozzá mindig.

aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ellenben ettől függetlenül mégis azt mondom, jó oktató.


Megtanított sok olyan dologra, ami a mai napig alapvető dolog a közlekedésben. Hogyan figyeljem más autók mozgását, hogyan legyek elővigyázatos, hogyan figyeljem a tükröket, holttereket. És szólt ha nyomni kellett, hogy ne szüttyögjek.

aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anusbari válasza:
69%

“Persze hogy idegesek lesznek ha LEFULLAD az autó”???Amelyik ilyen miatt lesz ideges,azt rögtön ott kell hagyni.A többi más kérdés,de azt eleve nem fogja hagyni hogy pl 5000-ig pörgesd.

Nyugodt legyen,kb ez a legfontosabb,mert egy oktató 99%~ban csak arra tanit meg,hogy hogyan menj át a vizsgán.A többit nem a tanórák alatt tanulod meg

aug. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!