Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga tippek?

Forgalmi vizsga tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, van már jópár ilyen kérdés, de azért gondoltam, hogy én is leírom a szituációm.


46 órát vezettem már és jövő héten megyek forgalmi vizsgára, amitől iszonyatosan parázok. Kresz és elsősegély elsőre ment, szóval reménykedem, hogy forgalmin is képes leszek elsőre átmenni, de az oktatóm mindig képes elbizonytalanítani.

Nem arról van szó, hogy nem bírom a kritikát, mert persze, ha hibázok, mondja meg. Hanem arról, hogy nem a vezetésemet, hanem engem kezd el kritizálni, mint személyt, hogy azért hibázok, mert ilyen meg olyan vagyok. Pl. legutóbb megkaptam, hogy mennyire merev vagyok vezetés közben, és biztos kiskoromban is az voltam és biztos van valami traumám, stb. Az egész óra el telik ilyen beszólásokkal, és még akkor is lecs*sz, ha felteszek egy kérdést.

Felmerült az oktatóváltás, de ennyi óra után már nem akartam váltani. Jövő héten pedig mehetek forgalmizni, csak az oktatóm bogarat ültetett a fülembe, hogy biztos megbukok, holott jól vezetek és nem sértek szabályt vagy teszek olyant, ami bukást okozó hibának minősül.

Nektek milyen tapasztalataitok vannak, amiket megosztanátok ezzel kapcsolatban?



aug. 16. 11:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező, sikerült-e a vizsga? 4-es vagyok :)
aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Szia 4-es!

Holnap után megyek csak vizsgázni, mert valamiért csak szeptemberre kaptam időpontot. Remélem sikerülni fog, igyekszem megtenni mindent:))

szept. 3. 20:26
 13/23 anonim válasza:

Sok szerencsét!

Én ma voltam vizsgázni 40 órával, Szegeden és sikerült = D.

Szerencsém volt, mert egyszer a nagy zavarban elfelejtettem indexelni, talán az mentett meg, hogy abból az utcából csak abba az egy irányba lehetett menni. Ezen kívűl egyszer lefulladtam indulásnál.

Majd írd le neked, hogyan sikerült, ha gondolod.

szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Én nekem tegnap lett sikeres a vizsgám, 2 bukás után. Nagyon izgultam mind a 3 alkalommal, és ez látszott is hogy csak harmadszorra sikerült. Remegett mindenem mint a kocsonya, a harmadik alkalomnál a várakozásnál majdnem elájultam, nagyon izgulós típús vagyok. Nekem az oktató és a vizsgabiztos beszélgetett végig, viszont normális hangszínben, így annyira nem volt zavaró. Meg rendes volt a vizsgabiztos, poénkodott velem hogy ő pont másik helyet nézett ki parkoláshoz, meg volt egy eset mikor már letudtam mindent és mentünk vissza a kezdőhelyszínre, hogy egy bácsi elindult a zebra felé (látszott hogy átmenni tervezne), megálltam, mondom átengedem, aztán gondolt egyet és elment a zebra mellett, és akkor mondta a vizsgáztató, hogy az ilyen embereket nevezik a forgalmi vizsgák rémének, és nevetett közben, szóval próbálta oldani a feszültséget. Szóval a lényeg hogy ne foglalkozz az oktatóddal, bízz magadban és menni fog, és a lényeg hogy próbálj meg ne nagyon rástresszelni, és tényleg mintha csak egy sima vezetési órát vennél. Gondolkozz ugyan azokon a dolgokon, amiken órán szoktál vezetés közben, figyelj a táblákra, az utakra, és a gyalogosokra. Indexet használj, és amit nagyon néznek az a körültekintés, ugye fordulásoknál tükör hátranéz, tolatásnál pedig én oktatáson sose néztem hátra, aztán mondták az egyik vizsgán hogy márpedig kéne, aztán most vagy 3x hátranéztem. Jaj, és ne félj javítani, ha rosszul parkolsz, javítsd ki nyugodtan, mindig tolj ki amennyire csak tudsz, használd ki a szabad helyet
szept. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
14-es, köszönöm! Sajnos elsőre nekem nem jött össze, a 40. percben benéztem egy gyalogost, aki éppen lelépett a zebrára. Be kell valljam, kicsit elbizonytalanodtam, de ma fizetem be újra a vizsgadíjat és talán jövő héten megpróbálhatom újra. Te a vizsgáid között vettél még órákat? Vagy nálad hogy volt?
szept. 8. 10:25
 16/23 anonim válasza:
Én vettem órákat közötte, viszont ott muszáj is volt, mivel kb 3-4 hétre rá kaptam új vizsgaidőpontot. 3 napot mentem, ez ugye 6 órának számít, és az előtte való napot kihagytam, az volt a "felkészülős napom". Ott tényleg nem akartam a vezetéssel foglalkozni, hogy ha előtte nap hibáztam volna, akkor tuti ráizgulok a vizsgára mégjobban, viszont kinek mi válik be. A gyalogos pedig ne bizonytalanítson el, ők legkiszámíthatlanabbak a közlekedésben, kövi alkalommal még ennél is jobban fogsz rájuk figyelni:D, ha jövőhétre már kapsz is időpontot, akkor ahogy érzed, ha szerinted biztosabb lennél ha vennél 1-2 órát, akkor nyugodtan, viszont nem javaslom hogy minden nap menj, elég az az 1-2 alkalom hogy ne ess ki a rutinból. És csak semmi izgulás. Én harmadjára mentem át ugye (mind a kettőnél kp az első 10 percben buktam meg), az első bukás az volt, hogy az egyik utcának a végén parkolt egy kocsi, én szépen kielőztem majd kanyarodnom kellett balra, de hát semmi helyem nem volt szinte, hogy visszamenjek a saját sávomba, mivel ott állt a kocsi, bekanyarodni meg nem tudtam volna, így a szembesávból kanyarodtam (semmi autó nem volt ott ami mozgott volna, még egyik utcában sem) így semmi kárt nem okoztam volna, de ez egy bukás volt. Illetve a másikon pedig lefulladtam mivel úgy remegett a lábam az izgulástól, és még beszélgettek is nagyon hangosan, és rástresszeltem hogy vannak mögöttem, nem akar indulni, lefulladtam és ennyi volt. Most pedig tényleg mikor lefulladtam, pont úgy mint a múltkori alkalommal, mondtam magamban hogy, nyugi, tudom uralni a helyzetet, és sikerült tovább mennem. Szóval ne stresszelj, 40 percig eljutottál, a kövi alkalommal pedig szurkolok hogy sikerüljön!
szept. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Sikeresen meglett a vizsgám! :)
szept. 18. 22:24
 18/23 anonim ***** válasza:
Gratulálok! ^^
szept. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szuper, gratulálok! Sok-sok balesetmentes évet kívánok!
szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
szept. 19. 23:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!