Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonosok, szerintetek megéri?

Santiego007 kérdése:

Simsonosok, szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a motort néztem.Túl sokat nem ír róla,de kinézetre nem rossz.


2010. jún. 24. 22:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Haha robogó gyorsabb és fürgébb :D

Max egy aerox/sr/f12 de jön egy kátyú aztán pofára esel benne..


Amúgy 80-100 körül érdemes Simsont venni

2010. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Vááááhhh tudtam, hogy jön egy robogós és kezdi majd hogy így emg úgy lehagyja a simsont :D

Igen, lehet, hogy 120-ért már kapsz valami olyan robogót, amit már ugyanannyiszor gányoltak mint a te simsonodat...

Csak ha esetleg mondjuk emgreped a henger... Simson: 10.000 Robogó: 30.000 akkor?:D

Valahol leírtam, hogy minnél kevesebb alkatrész van benne, annál kevesebb az esélye, hogy elromolhat...

Olajpumpa? mi a ráknak egy simsonba?:D Amikor a hűtése léghűtés, a blokkban az olajat a fogaskerekek és a kuplunk szétdobja 1 fordulás után, a benzinhez pedig az olajat hűhade nagy dolog hozzátenni:P A benzinnél pedig jósokszor láttam olyat, hogy a robesz nem nyomott túl sok olajat a motornak ezért szépen megszorult... semmilyen jel nem utalt rá, hogy ott meghibásodott ( ez egy piaggio motor volt)...

Aztán ott az ismerősöm malaguti... előző tulaj felforralta a vizet... olyan drága volt hozzá az aljkatrész, hogy összehegesztették a hengert a hengerfejjel:D Aztán a szomszéd srác vett egy gilerát... semmi baja nem volt 2 hónapig... amikor kezdte használni, húzod neki... elengeded a gázt és iszonyű súrlódás meg minden a szíjtól... vitte ide oda szervízbe jól lehúzták v 20.000rel és még meg sincs oldva a probléma:P


Az pedig, hogy mennyivel nagyobb élvezet a simsonnal motorozni...pFFFF hát mekkora kerék vana zona robogón?:D Gyorsabban beteszed a kanyarba kirántja a kezedbőla kormányt :D na meg a kátyú... a magyar utak nem repülőterek... az a pici kerék pedig halál :D


Ennek ellenére majd én is veszek egy robogót... csak nem 50 köbcentis zümmögőt, hanem 200 v a fölöttit:P

2010. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

200 felett vegyél Kawasaki zxr-t :D


Amúgy nekem is az ismerősöm Aprilia Sr50 (elég régi kiadás) is mindig szétesik.. Vigyáz rá, ahogy tud, de mindig van vmi baja.

Ennek meg az olajpumpa a másik végletbe romlott el:

Annyi olajat tol, hogy alig indul be és úgy füstöl, mint egy gyárkémény :D

De komolyan.. Nem lehet hátulról látni a gyereket :D

2010. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szeretem a zxr-eket... de inkább a 400 és afelettieket:)

Most még nem akarok olyat, amin látszik, hogy nem 50-es... Papírokat nem szeretnék rá, meg fizetni sokat sokat utána, amíg nincs önálló fix keresetem:P utána majd biztos veszek angyot.. addig meg marad a robogó és simson Mez meg egyebek:D

2010. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

jajj ez a robogós hozzászólás!:D - segg hülye váltani és akkor itt szidja a simsont?! :D

hát forgalomba nem engedném a kávédarálókat..:) úgy ülnek rajta mint a wc-n , noh és az a pici kerék?! - az első biciklimen is nagyobb kerék volt. :D:D

2010. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Na kíváncsi lennék én arra a Simsonra amelyik lehagyja a Malámat.

A robogó sokkal megbízhatóbb mint egy simson. Igaz hogy egy hengerszett 30.000 de ehhez nem kell venni hengert ha már van rajta. Ugyan mitől repedne meg egy levegős henger? Mi baja lehet? Max fúrni kell egy idő után.

Mióta megvan a robogóm csak csak tankolok bele és megy. Egy csavart nem kellett rajta meghúzni. Sajnos volt simsonom aminek állandóan baja volt, szerszámkészlettel jártam mindenhova.

A robogómban egy csavarhúzó sincs mert nincs is rá szükség.

A simson mindig kicsapta a váltóolajat valahol a tömítésnél és tiszta olaj volt a blokk, ha poros volt akkor látszódott igazán.

A robogónak teljesen száraz a blokkja kívül.

A simson olyan hangos volt hogy ha reggel indultam vele, akkor az egész család felébredt.

A robogó olyan halk, hogy alig veszem észre hogy jár a motor ha a fejemen a sisak.

2010. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Na azért utolsótól szeretném megkérdezni hány éves... :)

Csak kíváncsiságképp:)

Egyébként, egy normális átlag simsonnak sem szabad engednie az olajat... enyém sem piszkos soha, max, ha sokat áll 3-4 hetet és viszonylag poros garázsban van, akkor a karburátor alatt látszik, h ami kicsapódik benzin az összegyűjti a port... nade kéremszépen egy mozdulat :D

2010. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

22:52


Normálisan kéne berakni a tömítést, és akkor nem lenne olajos.

Ha ehhez is hülye vagy ne motorozz.

2010. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

22:52-ös vagyok.


Raktam bele új tömítést és úgy cseréltem ki ahogy megvan írva: átlósan húztam meg a csavarokat, úgy hogy tekertem egy párat vmelyiken, utána az ellentétesen. Jött a következő, azon is tekertem kicsit, utána ellentétes csavaron is. Ha végigértem akkor kezdődött a kör előröl egészen addig ameddig meg nem volt húzva rendesen az összes csavar. Hiába csináltam így akkor is tiszta olaj volt mindig a blokk.

A karbi nekem is folyton benzines volt kívülről, volt hogy csöpögött is a benya. Cseréltem tömítést de nem bírta sokáig, mindig megnyúlt.

Kipufogó kilazult akár hogy is húztam meg, volt biztosítólemez is rajta. Folyt ki a cucc a hengerből végig a könyökön. Legalább 2szer cseréltem benne tömítést, mindkétszer zsír újat raktam bele. Hangos is volt a kipufogó és a vége mindig tiszta korom volt. A toldásnál kifújt. Ezt orvosoltam egy kis gumiámmal, akkor nem látszódott hogy füstöl a toldásnál de ha megfogtam az alját akkor vettem észre hogy mégis folyik vmi benzines, kormos cucc.

Ezek voltak a megoldatlan hibák.

Volt más hibája is azt meg tudtam csinálni, volt olyan amit meg tudtam volna csak pont nem volt rá pénzem, így is rengeteget költöttem rá.

2010. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A karbi úszószintjét kéne normálisan beállítani, és akkor nem lenne csupa benzin.

Egyébként meg használj parafatömítést, az nem nyúlik meg.

Ha gyári kipuffogót használsz, akkor nem hangos.


A végén pedig azért volt mindig "kormos", mert az az elégetlen olaj ami a 2 ütemű motor működéséhez hozzá tartozik.

Ilyen a robogónál is van, csak mivel ott felfele ível a kipufogó, így a dob hasában gyűlik össze az, amit a Simson kifröcsköl.

Látom nem nagyon értesz hozzá :D

2010. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!