Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértenétek azzal, hogy...

Egyetértenétek azzal, hogy sportmotoroknak nem szabadna közúti forgalomban lenni?

Figyelt kérdés

!Kérek mindenkit, hogy kulturáltan fejtse ki a véleményét, nem célom, hogy anyázásba csapjon át a dolog!


Szóval. Sportmotorok / gyorsasági motorok, mindenki ismeri.

Milyen érveket tudnátok mondani az ellen, illetve amellett, hogy ki kellene tiltani őket közútról?


Pl.:

Mellette:

- sokkal veszélyesebb, mint a többi motor

- "fölösleges" a gyakorlatban akkora teljesítmény, aki ilyet vesz, az valószínűleg nem a megengedett sebességgel fog haladni

- zavaró a hangjuk


Ellene:

- ha valaki normálisan akar közlekedni egy ilyennel, miért ne tehetné?

- a kreszt az utakon kell betartatnia a rendőrségnek - azt akadályozzák meg, hogy gyorsan hajtsanak vele, ne azt, hogy birtokolják

- még ezekkel is kevesebb a baleset, mint személyautóval


Stb..


Ti hogy látjátok?

Szerintetek jó ötlet lenne, vagy nem? Miért igen, miért nem?


Mit gondoltok, ezen kívül, vagy ezzel együtt mi mást lehetne tenni a motorosokkal kapcsolatos balesetek megelőzése, számuk csökkentése érdekében?


2018. máj. 29. 15:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Köszönöm a 0%-os leszavazást! Ez csak megerősít engem, hogy a véleményemet vállaljam. Mert valaki olyan szavazott le aki betiltana bizonyos motorokat. Viszont örömmel látom, hogy ő kisebbségben van ezen a fórumon.
2018. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

#20

"Más érv úgyse elfogadható számodra."

Amit írtál, az nem érv. Tulajdonképpen senki nem írt még eddig egy észérvet se, se az egyik oldalról, se a másikról, csak sértődés, meg "bezzeg az autók is", meg a marhaságok bemagyarázása ment...

"Jobban kellene figyelni. Azt nem lenne ennyi baleset."

Maximálisan egyetértek.

"De egyébként be kellene tiltani a 3.0 feletti autókat is ezen gondolatmenet alapján, mert minden igaz rá ami a gyilkos motorra."

Ez már megint hogy jön ide?


#21

Egyik válasz se áll 0%-on.... :D

2018. máj. 31. 10:52
 23/33 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig sok jó válasz érkezett, de hogy azokat miért nem fogadtad el, nem tudom.


Amit én írtam, hogy mindig az ember húzza a gázt, az végülis a pszichés dolgokhoz köthető (pszichológiai vizsgálat), ami viszont szerintem sem ér sokat.


Mondjuk ki lehetett volna bogozni belőle ezt, de szövegértés az neked se megy.


Amúgy a következő hasonlatot tudom mondani:

Amit te írsz, az olyan, mintha valaki azt mondaná, "Egyetértetek azzal, hogy pisztolyok egyáltalán ne legyenek? Egy csomó ember lelövöldözi egymást vele."

Aztán jól betiltanák, és az emberek késsel ölnék egymást tovább.


Na erre tuti azt írod, hogy ennek semmi köze a kérdésedhez, de a lényeg az, hogy amíg az emberi tényezők nem változnak, addig semmi értelme egy bizonyos fajta motort kitiltani az utakról. Átül az ember egy másmilyen motorra, és vadállatkodik tovább.


Ez szerintem észérv, de már tudom előre, hogy neked nem, és hogy semmi köze a kérdésedhez.


Én annyira sajnálom...

2018. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

A te érveid sem érvek, megállapítások. Ezen motoroknak ez a tulajdonsága. Hangosabb, erősebb, és veszélyesebb. Igen. És? Akkor most tiltsuk be?


Még mindig nem a motorral van a baj, hanem a felhasználóval. De ha be is tiltjuk ezen érvek alapján, akkor egészen a Honda dióg lefelé mindent be kell, ugyanis az "érveid" mind igazak rájuk. Hangos a korssz is, még a 250essel is lehet gyorshajtani, tehát felesleges akkora teljesítmény, és minden veszélyesebb ami nagyobb mint a robogó.

2018. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

#23

"Amit te írsz, az olyan, mintha valaki azt mondaná, "Egyetértetek azzal, hogy pisztolyok egyáltalán ne legyenek? Egy csomó ember lelövöldözi egymást vele."

Aztán jól betiltanák, és az emberek késsel ölnék egymást tovább."

Nem teljesen értek egyet. Nézd meg, hogy az USA-ban mennyire nehéz fegyverhez jutni, és mennyi lövöldözés van, illetve az EU-ban mennyire nehéz fegyverhez jutni, és mennyi lövöldözés van.

2018. máj. 31. 11:49
 26/33 anonim ***** válasza:

#23 vagyok


Most akkor ezzel azt akarod mondani, hogy ha nem lennének sportmotorok, kevesebb baleset lenne?

2018. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

#26

Ez teljesen egyértelmű.

Most van x baleset, ami nem ilyen motorral történik, és van y, ami ilyen motorral történik. Ha nem lennének ezek, akkor máris csak x db baleset történne, nem x+y.

(Ezzel nem azt mondom, hogy betiltanám, de tény, hogy kevesebb baleset lenne, ha bármelyik olyan járművet "eltüntetnénk", amivel lehetséges balesetet okozni)

2018. máj. 31. 15:13
 28/33 anonim ***** válasza:
És most ezzel a ténnyel milyen érvet akarsz közölni? Hogy nem lenne y számú baleset. Azt hogy tiltsák be. Na most így bármilyen érv felesleges.
2018. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

#28

Miről beszélsz?

2018. máj. 31. 15:53
 30/33 anonim ***** válasza:
És azok a motorosok, akik addig sportmotorral mentek, abbahagyják a motorozást? Vagy átülnek egy chopperre, és hirtelen mindenhol 40-el mennek majd? Te tényleg ennyire naiv vagy kérdező?
2018. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!