Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértenétek azzal, hogy...

Egyetértenétek azzal, hogy sportmotoroknak nem szabadna közúti forgalomban lenni?

Figyelt kérdés

!Kérek mindenkit, hogy kulturáltan fejtse ki a véleményét, nem célom, hogy anyázásba csapjon át a dolog!


Szóval. Sportmotorok / gyorsasági motorok, mindenki ismeri.

Milyen érveket tudnátok mondani az ellen, illetve amellett, hogy ki kellene tiltani őket közútról?


Pl.:

Mellette:

- sokkal veszélyesebb, mint a többi motor

- "fölösleges" a gyakorlatban akkora teljesítmény, aki ilyet vesz, az valószínűleg nem a megengedett sebességgel fog haladni

- zavaró a hangjuk


Ellene:

- ha valaki normálisan akar közlekedni egy ilyennel, miért ne tehetné?

- a kreszt az utakon kell betartatnia a rendőrségnek - azt akadályozzák meg, hogy gyorsan hajtsanak vele, ne azt, hogy birtokolják

- még ezekkel is kevesebb a baleset, mint személyautóval


Stb..


Ti hogy látjátok?

Szerintetek jó ötlet lenne, vagy nem? Miért igen, miért nem?


Mit gondoltok, ezen kívül, vagy ezzel együtt mi mást lehetne tenni a motorosokkal kapcsolatos balesetek megelőzése, számuk csökkentése érdekében?


2018. máj. 29. 15:05
1 2 3 4
 1/33 dirtboy ***** válasza:
78%

szerintem nem kell kitiltani,nem mindenki szomszédjában van versenypálya.

na meg akkor kell utánfutó,kell egy utánfutót húzni tudó autó pl enyém sem ilyen.

az hogy ki mennyivel megy mire képes a motor saját dolga. ennyi erővel minek csinálnak 150 lóerő feletti autókat?

ott ugyan ez a helyet hiszen tok felesleges imprezákat stb ket árulni mert aki azt vesz úgy sem tartja be a sebességhatárokat.

2018. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

#1

Ez is egy érdekes kérdés lenne, mindenképp megérne egy kis eszmecserét, de most nem erre gondoltam, maradjunk a motoroknál. :)

2018. máj. 29. 15:24
 3/33 D. Brasco ***** válasza:
73%

Na egy újabb világ megváltó kérdés......


"sokkal veszélyesebb, mint a többi motor"

Mitől meg moert veszélyesebb mint a többi?!?


"fölösleges" a gyakorlatban akkora teljesítmény, aki ilyet vesz, az valószínűleg nem a megengedett sebességgel fog haladni"

Ennyi erővel bármi fölösleges ami 130-nál többet tud menni


"zavaró a hangjuk"

Nyilván más zavaró hang ezeken kívül meg sem ütheti az ember fülét!



"Mit gondoltok, ezen kívül, vagy ezzel együtt mi mást lehetne tenni a motorosokkal kapcsolatos balesetek megelőzése, számuk csökkentése érdekében?"


A motoros balesetek legnagyobb része nem a motorosok hibája miatt következik be,így azt lehetne tenni hogy jobban odafigyelünk rájuk!Mondom ezt ugy higy nem vagyok motoros meg sosem erdekelt a dolog!Csak ugye alapbol van az autosokba egy ilyen "mer' a kötschög motoros" szindróma!Ami valahol érthető,mert egyesek tenyleg raszolgálnak erre a titulusra csak emiatt nem kell mindenkit egy kalap ala venni

2018. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

#3

Mi benne a világmegváltó? Érdekelnek a vélemények, ennyi.

- Keress statisztikákat, kb négyszer annyi a halálos balesetek száma ezekkel a motorokkal, mint a többi motortípussal átlagban.

- írtam, hogy autóknál is érdekes lenne elővenni ezt a kérdést, de most nem erre lennék kíváncsi

- sehol nem állítottam, hogy másnak nincs zavaró hangja

Köszönöm a választ!

2018. máj. 29. 15:32
 5/33 anonim ***** válasza:
48%

Én csak azt tudom neked mondani, hogy olyan ne alkosson véleményt aki életében nem vezetett nagy motort, főleg nem 160-200 lóerős gépet.

21 évesen lett meg az A-m, robogó után egy 90 lóerős 600-ast választottam, akkor tapasztaltam meg milyen erő van akár egy ilyen "mostoha gyerekben" is



Sokkal veszélyesebb igen ezt mindenki tudja, az is aki már esett el és csavarozták a lábát, mégis ha anyagiakat tekintve lehetősége lesz, ismét ugyanolyan motort fog venni. Baleset mindig is volt, idősebbek mondták hogy egy vasúti sorompónál egy fiatalnak leszakadt a végtagja, akkora sebességgel rohant bele az akadályba, és ez Pannóniával P20-al történt.


A baleset megelőzésen mindig jókat nevetek, először az utakat kéne rendbe tenni, utána papolhatna a társadalom, nem bicikliről beszélünk amivel felállsz és gurulsz tovább, ha 60-al történik valami motoron és útban van egy fa, vagy akadály, onnantól szerencse is kell hogy egyáltalán túl lehessen élni.

Aki aktívan motorozik annak van rálátása a dologra, az összes többi akit otthon várja a gyerek, feleség, csak levegőbe beszél.


Rendszám van rajta, a gyártó nemzetközi szabályok szerint jár el, akkor hol a gond?


Egy Ferrarinak, AMG mercinek(hideg gumikkal kisodródott az út széli kerítésnek) mi keresni valója van városi forgalomban? Paramétereket nem írok meg felesleges, ellenben mégis részt vehet forgalomban.


Motorosként nyilván nem leszek egy ilyen hülyeség mellett, mert mindenki úgy közlekedik ahogy akar, míg nem veszélyeztet mást, sokan ezt elfelejtik mert csak a hangot meg a sebességet nézik, aki a motorozás ellen van az utasként menjen el egy körre, és tapasztalja meg milyen két keréken.

Aki érzi a gépet, annak egy Mátrai/Bükki/Mecseki szakasz elég jó tapasztalat szerzés, mivel rutinosnak is tud újat mutatni, de nyilván gyorsaságival.


A motorozás egy hobbi, vagy erre születik az ember, esetleg megkedveli, akit zavar a hang, sose válik a közösség tagjává, van ezer más elfoglaltság.

2018. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudod kitiltani, mert minden olyan feltételnek megfelelnek gyárilag ami a forgalomba helyezéshez szükséges. Ezen a szálon tovább menve semmilyen motort nem szabadna forgalomba helyezni ami gyorsabban megy mint 130, nem? Ugyanígy autót se.. Eh.. Szélmalomharc.
2018. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Ezeket értem, de nem ez volt a kérdés... Miért nincs kultúrája nálunk a civilizált érveket ütköztető vitának? Nagyon jól meg lehet belőle érteni a másik oldal álláspontját pedig..
2018. máj. 29. 15:54
 8/33 anonim ***** válasza:

Igaz nekem nincs nagymotorom, de ezt nem kell és szabad korlátozni. Mindenki azzal közlekedik, amivel akar, van jogosítványa rá. A kresz szempontjából és a baleseti statisztikából kifolyólag mindegy mivel közlekedsz. Autóval is sok baleset van, igaz több is az autó, motorral is van, ugyanúgy előfordul gyorsaságból eredő baleset, mint autóknál, de szabálytalanság miatt. Egyébként robogókkal még veszélyesebb motorozni(én is azzal motorozok), mert lassabb 1 nagy motornál, az úthibák sokkal jobban kijönnek, veszélyesebb, mint egy nagymotornál, nem használnak védőfelszereléseket, mint a nagy motorosok.

A hanghatás is nevetséges, számos autósnak sportkipufogója van, vagy szétrohadt és baromi hangos. Sok motor viszont olyan halk, hogy alig észrevehető.

Szóval ez az ötleted nem állja meg a helyét.

2018. máj. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem, mit kellene még kultúráltabban megbeszélni. Sokan válaszoltak.

Ez nem egy kívánságműsor, hogy kitiltsanak valakiket. Amúgy meg adj alám egy choppert, és olyan felháborítóan fogok vele menni, hogy holnap meg majd azokat akarod kitiltani.


Neked emberekkel van bajod, nem motorokkal, és a kettő nem ugyanaz. Amit te szeretnél elérni, arra pedig ott a rendőrség. És egyébként teljesen alaptalan amit írsz, közveszélyes emberek vannak autósok, teherautósok, biciklisek között is.


Kultúráltan megbeszélni? Már a kérdésed egy kijelentéssel ér fel!

2018. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

#9

Végigolvastad egyáltalán, amit írtam? Nem baj, hogy ellene is érveltem? Hol írtam, hogy én személyszerint kitiltanám?

Egy ismerősöm épp kórházban fekszik, mert idióta módon közlekedett egy ilyennel, és feljött ez a téma a baráti társaságomban. Gondoltam, lehet erről normális érvekkel vitázni, de kb senkinek nem sikerült felfogni a kérdésem, vagy nekem esett, hogy én betiltanám(???), vagy jött azzal, hogy "de más is rossz", ami meg nem érv...

2018. máj. 30. 09:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!