Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértenétek azzal, hogy...

Egyetértenétek azzal, hogy sportmotoroknak nem szabadna közúti forgalomban lenni?

Figyelt kérdés

!Kérek mindenkit, hogy kulturáltan fejtse ki a véleményét, nem célom, hogy anyázásba csapjon át a dolog!


Szóval. Sportmotorok / gyorsasági motorok, mindenki ismeri.

Milyen érveket tudnátok mondani az ellen, illetve amellett, hogy ki kellene tiltani őket közútról?


Pl.:

Mellette:

- sokkal veszélyesebb, mint a többi motor

- "fölösleges" a gyakorlatban akkora teljesítmény, aki ilyet vesz, az valószínűleg nem a megengedett sebességgel fog haladni

- zavaró a hangjuk


Ellene:

- ha valaki normálisan akar közlekedni egy ilyennel, miért ne tehetné?

- a kreszt az utakon kell betartatnia a rendőrségnek - azt akadályozzák meg, hogy gyorsan hajtsanak vele, ne azt, hogy birtokolják

- még ezekkel is kevesebb a baleset, mint személyautóval


Stb..


Ti hogy látjátok?

Szerintetek jó ötlet lenne, vagy nem? Miért igen, miért nem?


Mit gondoltok, ezen kívül, vagy ezzel együtt mi mást lehetne tenni a motorosokkal kapcsolatos balesetek megelőzése, számuk csökkentése érdekében?


2018. máj. 29. 15:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
62%

#9-es vagyok, tudod akit lebaxtál


Igen, végigolvastam. De bárki bármit írt, neked mindig az volt a reakciód, hogy miért nem lehet kultúráltan megvitatni.


Mert rossz a kérdés, azért!


A páromat pár hete leszorította egy TNT-s teherautó. Ha nem vezet olyan jól, mint ahogy, talán most ő is kórházban lenne! Mégsem jöttem ide vinnyogni, hogy "Mit gondoltok, nem kéne kitiltani a teherautókat?"!


A járműveket emberek vezetik, és az EMBEREK hibáznak, nem a jármű!!!

2018. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
62%

Visszakozol, hogy van, aki úgy értelmezi, te betiltanád. De nézzük a kérdést:


"Egyetértenétek azzal, hogy sportmotoroknak nem szabadna közúti forgalomban lenni?"


Már bocs, de ez tök egyértelműen fejezi ki, hogy te betiltanád.

2018. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
66%
Akár hogy is fáj, az autósok többet szabálytalankodnak, több is a baleset és sok autós okoz egy motorosnak, gyalogosnak, másik autósnak balesetet, főleg manapság, amikor divat faszbukozni menet közben, te nem látsz motorost menet közben faszbokozni.
2018. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Ne én legyek már a hibás, amiért nem tudtok szöveget értelmezni..

#12 ezt honnan veszed?? Egyik barátom dobta fel az ötletet, ha ennyire érdekel, én nem teljesen értek egyet vele...

2018. máj. 30. 12:08
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

Megint én vagyok, kérlek pontozzatok le. Köszönöm.


Tulajdonképpen mit szeretnél hallani? Már kifejtettem, hogy az ember húzza a gázt, nem a motor lódul meg magától.

Te is leírtad, hogy az ismerősöd idióta módon ment. Akkor min csodálkozol? És ha az ismerősöd hülye, más miért bűnhődjön miatta? Szerintem ha valaki idióta, az robogón is idióta lesz.


Most próbálj meg ezekre a dolgokra reflektálni a lehurrogás helyett. Köszönöm.

2018. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

#15

Kezdem feladni... Írjam le más nyelven, hogy én nem értek egyet ezzel az ötlettel, vagy kottázzam le, vagy mi?

Szerintem ezek a motorok abszolút nem valók közútra, de nem is vagyok híve a "tilcsukbe" mentalitásnak, inkább a kompromisszumokban hiszek, szóval nem gondolom hogy be kéne tiltani, de én a magam részéről jobban szigorítanám a dolgot - pl durvább decibelkorlátozás, amit be is tartatnak, több motoros rendőr, pszichológiai alkalmassági a jogsihoz, ilyesmik, és akkor a közveszélyes/irritáló vadállatok eltűnnének, a normálisak meg használhatnák az ilyen motorokat, és lehet hogy velük az autósok is kevésbé lennének bunkók. De ezek most csak a leghirtelenebb ötleteim.

Lehet, hogy nehezet kérdeztem.

2018. máj. 30. 13:31
 17/33 D. Brasco ***** válasza:
62%

Auért ez továbbra is megmosolyogtató,hogy ez az egyetlen dolog amivel jönni tudsz hogy hangos!Akkor tíccssák be a csoppereket is hiszen az még hangosabb!

Az ilyen pszihológiai teszt kb semmit nem ér.....

Egy szó mint száz nem új tiltásokat stb kellene bevezetni tekintve hogy a magyar kresz mar így is túl van szabályozva/bonyolotva hanem ami már ki van találva azt kéne betartani/betartatni de ammi ennel sokkal fontosabb,hogy az emberek fejében (mint pl a haverod) kellen valtozni a dolgoknak,az meg nem is megy egyhamar,főleg nem újabb szankciók bevezetésével!

2018. máj. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

#17

Egyetlen dolog? Megint nem olvastad vegig amit irtam? :D

2018. máj. 30. 14:12
 19/33 A kérdező kommentje:

Vagy nem értem, baj, hogy egyéb más mellet az IS zavar, hogy jóval hangosabbak a megengedettnél?

Azt meg pont azért írtam, hogy több motoros rendőr kéne, hogy be lehessen tartatni a jelenlegi szabályokat (is)...

Vagy mi nem volt érthető?

2018. máj. 30. 14:18
 20/33 anonim ***** válasza:
50%

De igen be kéne. Más érv úgyse elfogadható számodra.


Jobban kellene figyelni. Azt nem lenne ennyi baleset.


De egyébként be kellene tiltani a 3.0 feletti autókat is ezen gondolatmenet alapján, mert minden igaz rá ami a gyilkos motorra.

2018. máj. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!