Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakran volt eddig...

Milyen gyakran volt eddig személyautóval defekted és milyen körülmények között?

Figyelt kérdés
Az ilyenkor szokványos reakcióitokról és a helyzet megoldásáról is szívesen olvasnék.

2017. okt. 5. 10:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
50%
Kétszer volt defektem, mindkét alkalommal szeg, amit menet közben észre sem lehet venni, másnapra leenged a kerék, irány a gumis...
2017. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 D. Brasco ***** válasza:
69%

Pályán 150-nel szalszakadt lett a jobb első gumi.....

Egyszer ugyan ez volt csak bal hatul,es orszaguton....

Aztán volt szeg.....

Rossz szelep....

Stb

Minden alakolammal.pótkerék fel aztan irány a gumis

2017. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%

Zéró defekt 13 év és kb. 70.000 km alatt.

Apámnak talán egy volt az elmúlt 30 évben. Az pedig kutyacsont miatt. Azaz a kutya, amit nem tudott elrágni a jutalomcsontból (valami nagy disznó alkatrész volt) az kiszúrta a kereket ráhajtáskor.

2017. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
60%
3x, mindig csavar, szokványos reakció: reggel munkába menet (hiszen akkor veszed észre) kerékcsere, defektes kereket bedobtam a csomagtartóba, ebédidőben kivittem a gumishoz javításra, meló után mentem érte, feltette, pótkerék be a helyére.
2017. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
59%

Első: esőben egy hiányzó csatornafedlapot túl későn vettem észre, gumi is, felni is kuka lett, avultatással de térítették a kárt.


Második: lassú defekt acélfelni perem rozsdásodás miatt, gumis lecsiszolta, valami fekete sziilikonos mázgával megkente mielőtt összerakta, utána jó volt.


Harmadik: Lassú defekt csavar miatt, gumisig napi 1 fújással kibírta.


Negyedik: Sziszegós leeresztés, valami kátyú szegélye késő este megharapta a gumit. Egy perc alatt leengedett. Mivel a Naplás-tó környéke késő este közvilágítás nélkül nem a legbiztonságosabb, pár próbálkozás után feladtam a kerékcserét. Gumis megtépte a csavarokat, a kulcson teljes súllyal rugózva sem akart megmozdulni... B-terv, lépésben hazagurulni a lapos kerékkel, 1 km után az eltört acélszálak miatt kockásra alakult gumival. Alapjárat + fényszóró + elakadásjelző + fűtés miatt félúton lemerülő akku, stoppolás, bikázás, kicsit megemelt fordulatszám, és hazáig elvergődtem. Tanulópénz: gumishoz csak nyomatékkulccsal menni, ha görbén néz, akkor is + két új gumi ára (gumit csak párban cserélünk)

2017. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%

Utolsóhoz: igen, a kerékcserének vannak szintjei.


Szép, ha van pótkereked, és a gyári szett csere-szerszám, de ha még soha nem csináltad, lesz egy kellemes élményed, sötétben, szakadó esőben pl.


Nem bízok semmit a véletlenre. Hátul a pótkerék mellett ott a Crova keresztkulcs, egy 1.20-as cső erőkar-toldásnak, 2 kg-os kalapács, WD-40, meg egy krokodilemelő. 5 perc alatt bármilyen kereket kicserélek, akkor is ha rátépte a gumis. :) Ehhez persze kell egy régi kombi, ahol a pótkerék mellett elfér ez a sok cucc. A mai kocsikban szerintem már pótkerék sincs.

2017. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%
Csavar miatt. Szomszéd okozta és úgy derült ki hogy gyanúsan kíváncsian szemlélte a kereket lefelé hajonva és betekintgetve szinte az autó alá nyilván hogy van é eredménye. Mert a kerék dálutánra már meg lett javítva úgy hogy nem látszott rajta semmi. Előző nap a kerék mögé támasztott egy csavart.
2017. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
56%

Nem volt még, 17év/443.000km óta.

Olyan viszont volt, hogy tavaszi/őszi kerékátszereléskor vettem észre, hogy egy facsavar bele volt állva a gumiba. Isten tudja mióta jártam vele így. Szerencsére rövid, kis csavar volt, így a gumit nem szúrta át. Fogóval azért kifúztam a gumi futófelületéből.

2017. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%

Például ugyanazon az autón az elmúlt 1 évben 3x volt defektem, mind egymástól független. És mind a nyári garnitúrán.

Szerencse, hogy lassú defektek voltak. Az elsőnél nem is sérült a gumi, csak mint kiderült, elkaptam egy kátyút, és megütődött a felni, ott szökött el a levegő. Reggel így találtam a garázsban, szerencsére pont szombat volt. Teljes értékű pótkerekem van, csere.

Alig egy hónap múlva ezután egy tüzép parkolójában, mire a kocsihoz mentem, levolt eresztve a bal első. Nyilván egy szeget felszedtem, meg is találtuk a lyukat. Szintén pótkerék, majd a gumit megcsináltattam.

A harmadik ugyanolyan volt, mint a második. Kisebb kellemetlenség, hogy ez szombat délután vettem észre, lagziba készültünk éppen. Szerencsére a teljes értékű pótkerék megoldtotta a gondot ismét. Csak már összevissza cserélgettem a gumikat, és most is az egyik keréken sokkal újabb a gumi, mint a másik hárman, mert végül a pótkerék maradt fent.

Aztán volt hátsó durrdefektem is 80 km/h-nál, BMW-vel, ami ugye hátul hajt. Hát elég érdekes volt, nem is tudom hogy szedtem össze. Ott nem volt pótkerék sem, felnit is elintéztem kukára, pedig nagyon szép volt. Emiatt a másik 3 is repült. Akkor nagyon ideges voltam emiatt is, meg amiatt is, hogyha jött volna egy másik autó, akkor azt is összetöröm szerencsétlent. Amúgy a BMW nem sérült egyáltalán, csak a felni.

2017. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
56%

2 defektem volt eddig. Egyszer sikerült rámenni egy szegre, ez mire hazaértem (kb 1km) teljesen leeresztett. A gumi menthető maradt.

2. alkalommal sikerült megtalálnom a céges parkolóban egy csavart. Elég hamar észrevettem, mert a csavar feje rohadtul dobolt az úton. Hazáig kibírta szerencsére, mert nem volt pótkerekem (frissen vásárolt, használt autó)


1x volt még biciklivel is. Kis hülyegyerekek játékból elszórtak egy marék rajzszöget. Hármat összeszedett az első gumi, de ez is kibírta hazáig.

2017. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!