Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dízel? És miért?

Benzines vagy dízel? És miért?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 11:58
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Látom behúztad a farkad!Na akkor:a harmadik BMW-met nyúzom, amiből az első egy 150 lovas benzines volt, amitől el voltam telve, mindaddig, míg a Passat 1,9 td le nem szopatott a 90 lóerejével...Aztán vettem egy ugyanolyan kasznis dízelt, ami kombi létére és kevesebb lóerővel simán jobban autózható volt, mert ha ennek is utána néznél a 90-120 km/h értéke nagyságrenddel jobb mint a benzinesé!De mivel a gázolajat mindig meg lehet venni féláron, szépen megspóroltam egy újjab kasznis alap dízelt, ami megint übereli a hasonló köbcentis társát, pedig 14 lóerővel gyengébb, de szarrá veri alapból, chipelve meg össze sem lehet hasonlítani.De akitől ezt vettem, annak meg E-60 30d van chipelve, ami 250 km/h véget is elér és szét zabálja a 6,5 literrel az agyát!De akkor még nem is beszélek arról, hogy újonan egy millával olcsóbb volt mint a benzines társa és míg az tíz litert kifüstöl, ez addig max 6 literből elmegy.Ha azt számítom hogy 100 ezer kilométerre vetítve tízezer liter benzin, ami jelenlegi árral számolva 3.300000Ft, ami a dízelnél ugyan annyi pénzel számolva 1.980000 Ft százezer kilométerre kivetítve, ami már csak azért is inkorrekt számítás, mert a dízel általában olcsóbb volt tíz évre visszanézve.Arról meg nem is beszélek, mindig találni féláron...Na most ez van százezer kilométeren, akkor a négyszázezernél már a benzinesnél kiment 1.320000Ft füst formájában hátul, míg a szidott dízelnél ez 792.000Ft.Akkor miről is beszélsz?Mert inkább ilyen választ várnék, ahelyett hogy a nem hozzáértő megnyilvánulást kelljen cáfolni(lásd az első két hozzászólót)Na akkor írsz konkrétumot, vagy elégedjek meg azzal hogy csak egy hüle vagyok a kérdéshez, mert nekem aztán tök mind egy mit gondolsz, ha nincs konkrét érved a dízel ellen és a benzines mellet...Ja és a Prakticulate filter miatt nem füstöl, mert EU négyes a 60 530d.Ja, te még nem hallottál részecske szűrőről???Az a te szegénységi bizonyítványod.Na akkor most még mindig azt állítod, nem füstölnek a benzinesek nagy fordulaton teljes terhelésnél?Azért mert te még nem láttad ezt a jelenséget?Üzemanyagban dús a beszívott levegő és nem képes maradéktalanul elégni a hengeren belül, ezért van hogy a versenyautónak a kipufogójának végénél robban még az elpocsékolt üzemanyag és durrog, és sokkal több veszteség hője van, mint a dízelnek...Mert abba télen kiegészítő fűtést kell alkalmazni, mert nem melegszik be sosem...De mindegy, a lényeg, te hiszel valamiről valamit és aki ellene vall az a tudatlan!Ám legyen...
2010. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Bocs!Sajnos a matek nem az erősségem, mint látszik, elírtam, rakj hozzá egy nullát és a tizedes vesszőn egyet ugorj előre:tehát négyszáz ezernél 13.200000Ft míg a dízel 7.920000Ft, ami már egy használt verda vételi ára a különbözetben.Na így még borzasztóbb a dízel javára!
2010. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

pls másold már be azta szövegrész ahol én szidtam a dizel!

am elárulnád hogy hol lehet féláron gázolajt kapni?

2010. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

Kedves dízelpárti!

A harmadikon oldalon leírtam, amikor egy ugyanolyan versenykaszniba beletettek egy benzines és egy dízel motort. Annak az eredményéről mi a véleményed? Ezt komolyan kérdezem.

A másik. A 80-120 km/h gyári adatokat összehasonlítani sportszerűtlen. Miért? Mert abban igazad van, hogy ha nyomatékból kell autózni, mint ahogy a tesztnél teszik, akkor a dízel fürgébb. Ezt mutatják az adatok. De a benzinessel lehet nagyon máshogy autózni. A dízellel csak kicsit. Mert a 80-120 km/h teszteket 4., vagy 5. fokozatban végzik el. Na már most. Ha a legjobb gyorsulásra törekszel egy benzines autóval 80 és 120 km/h között, akkor nemhogy nem negyedikben mész, de 120 alatt negyedikbe se váltasz... Persze a dízellel is valami hasonlót művelsz. Csak míg a benzinessel így 25-50%-kal javul az idő, addig a dízellel max. 10-15%-kal.

2010. máj. 17. 00:43
 45/57 anonim ***** válasza:

én szidtam a dizelt?:O légyszives másold már be azta szövegrészt mert már nagyon kivácsi vok h hol tettem ilyet!

vagy neked aza szidás h azt irtam le h a dizelt nem szabad magas fordulatszámon pörgetni?:O vagy az h a dizel szerintem nem valo versenyre pont a magas fordulatszám miatt?:O neked tényleg ez jelenti a szidalmazást????

az ég világon semmi bajom se dizelessel se a banzinessel.

mind a kettönek maga a hátránya és az elönye. számomra ez nem vitakérdése ha dizelt nem szabad magas fordulatszámon használni és elindulásnál melegiteni kel.ez számomra tény és nem csak nekem de másoknak is.

am ha annyira nem hiszed hogy a dizellel nem annyira versenyeznek mint a benzinsesekkel akkro majd augusztusban eljössz velem kunmadarasra és összeszámoljuk h hány benzines és hány dizeles verseny , gyorsasági auto van. nah majd akkro döbbensz rá h nem sokan versenyeznek dizellel

az is eggyértelmüen igaz h a benzines kocsik többet esznek de viszon az se mellékes dolog a dizelesek drágábbak hamarabb elromlanak és a szervizelésük drágább a benzinesnél. (most átlagrol beszéltem!) csak egy pl. valamék nap egy csávo irta h neki 2000-res évjáratu 7es bmw-je van és 5 év alatt 4 millio volt a szervizelése. nah mit is mondjak ez is egy auto ára.

100 szonak is egy a vége én nem akarok senkit szidalmazni de azért tudjunk már egy mondatot értelmezni hogyha azt irom h dizeleshü'yegyerek akkor nema dizel tipuso autojára mondom hanem rá a hülye jelzöt.

2010. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%

,,Gyerekek! Ott az Audinak a Q7ese ami 1000NMes és 500HPs. És DÍZEL! Vagy a Touareg a Volkswagennek. Abba is V10es dízel van, és egy Honda crx se éri utól. A Lambó meg ilyenekbe azért nincsenek dízelek, mer azok hagyományőrzők, és szeretik a magas fordulatszámot a vevői! Ennyi"


Hát hallod rakj a CRX-be ugyanakkora benzines motort mint a Touareg dízel v10-ese aztán nézzük meg melyik a jobb..


Ilyenekkel kár vitatkozni, úgyse érti meg hogy a benzin van száguldásra, a dízel meg fuvarozásra.

2010. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
Hát tetszik a kérdés kérdező!Látod, kicsit bele kell csípni az emberekbe, aztán már ontják is a véleményt:)))Nem vitatom, BMW M5!!!!De nem kellene, mert az élmény nem megfizethető, hétköznapi használatra csak dízel!Élmény autónak ott az asszony Peugeot 106, az kicsi, ordít és mindenki néz mikor full gázon megyek, de a gyorsuláshoz köze sincs...De az élmény meg megmarad, örülök, ha nem kell beleülni...Biztosan sokan hisztiznek, de a nagy márkáknál a dízel a nyerő és talán nem a sóherség miatt...Kunmadaras meg játék...Kit érdekel?Egy hétvégére élvezkedhetsz, hétköznapi forgalomban meg számolhatod a kilométereket, bravó, ma csak 12 litert fogyasztott, ami egy gázolajosnál egyszer be van mérve 6,5, aztán jó napot, mert az annyi...De Te akkor is dühítően bénán írsz.)
2010. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

hát te nagyon jól irsz...

am ezt birom ebbe az oldalban h itt akár ki akár mit ir az hülyeség az semmi az baromság csak az valami amit te irsz

hát ehez csak gratulálni tok

2010. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
Jaj lazíts már!Írjál miért jobb, miért kell a hétköznapi használatra annyira az benzines autó, jobban mint a dízel!Kíváncsi vagyok az okfejtésre, mert nem mindenki jár Madarasra és nem mindenki vélekedik úgy mint te.De ez nem is gond, mert ahány ember, annyiféle képen gondolkozik, mert eddig csak hülyézni tudsz, de azt ész nélkül is lehet...Tehát akkor írd már végre és normálisan, ahogy az iskolában tanították, ne "h" meg tele ékezet nélküli szavakkal, mert ez is a szegénységi bizonyítványod egyik jele.Tehát, eddig eljutottunk idáig:lehet pörgetni mint a búgó csigát, gyorsul mint az iszonyat, áruszállításra nem való, stb, de ez kevéske.Mást várok.Győzz meg!Érvelj!Normális módon!
2010. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

19:49

megkérdezhetném hogy te miröl beszélsz?

hol olvastál te olyat hogy én szerintem csaka benzines a valami meg csak az valo hétköznapokra? légyszives vedd már azta fáradságot másold már nekem vissza azta szövegrész ahol én ezt firtatom. elöre is köszi

a másik: honna veszed h nekem 12 litert eszik a kocsim?

elmondanám h 6-ot városban ha nyomom neki 7 körül de a 12höz olyan messzi ál mint jézus segge'töl jeruzsálem.

nah mindegy én befejeztem ezta benzin dizel témát végleg mindenki azt vesz amit az ég világon akar ,mindenki azt gondol amit akar. nicsn ebböl az osztozkodásbol semmi.

már azt megbántam h leálltam másokkal veszekedni csak az ö szintükre sülyedtem le

normálisan irtam leugattak még jo h megvédem magam

am ez az oldal is jol tükrözi Magyarországot hogy egy nagy nulla... sajna ezt kell h mondjam a hazámrol

amugy benzines autom van de majd dizelt akarok venni nem azért mert bármi bajom van a benzinnel de a kedvenc automnál csak dizelt éri megvenni mert a benzines sokat fogyaszt

amugy neked milyen autod van?

2010. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!