Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dízel érdemes...

Benzines vagy dízel érdemes nekem?

Figyelt kérdés
Eddig leginkább csak dízelt vezettem, benzinest elég ritkán, nem is szeretem mert nehéz (nekem) a kuplungolás és kényelmesebb a dízelnél hogy nem fullad le ha nem nyomok gázt.DE: autó vásárlás előtt leszek lassan. Olcsóbb, 3-6sz. ezer között néznék autót. Olcsóbbak a benzinesek, de a dízelt jobban szeretem VISZONT melyik érné meg jobban napi kb. 100-120 km. távra? fenntartani (szervizelést ne mondjatok) melyiket olcsóbb? fogyasztás és a költségek pl adó, biztosítás, stb. érdekelne, illetve mennyi a különbség?
2011. szept. 21. 14:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Benzinesnél 1.4 vagy 1.6 a jobb? 1.8-as már szerintem nagyon sok benzinesben, dízelt pedig 1.6 alatt nem vennék.
2011. szept. 21. 14:13
 2/13 anonim ***** válasza:
3-600 között nem kapsz normális dízelt, marad a benzines. Milyen típust néztél?
2011. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem tudom milyet szeretnék. Polo-ból, vectra-ból vannak dízelek, ennyiért nem jók?
2011. szept. 21. 16:20
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt mondják a nagyokosok, hogy évi 30 ezer km felett éri meg dízelezni. Azt tudni kell, hogy a dízelek nagy többsége sokkal többet futott mivel az vesz dízelt aki sokat közlekedik. Fogyasztani jobban fogyasz a dízel és a modernebbek sokkal nyomatékosabbak mint a benzinesek, DE ebben az árkategóriában és benzinest vennék hisz ezek nem mai gépek, és bizony ilyen idős kocsikba van ám km bőven. Amit meg az eladó mond (hacsak nem ismered) azt akár meg is duplázhatod... Szóval én a helyedben ennyiért benzinest vennék a ccm pedig az autó méretétől függ mit érdemes... bocsi kicsit hosszú lettem de remélem segített vmit :)
2011. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Polot meg Vectrát amúgy se vennék, 1 Vectra és 2 Polo van/volt az ismeretségi körömben, nem megbízhatók. Főleg ilyen alacsony árkategóriában.
2011. szept. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
találtam egy 307-es peugeot-t, 1.6-os benzines de törött, az nem probléma, 2001-es, de elég gyanús a km benne. 130ezer nem kevés egy 10 éves kocsinak? karban volt tartva (számlával igazolja) de nem kevés?
2011. szept. 21. 17:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért necces napi 100Km-re venni autót. Jó eséllyel problémáid lesznek. Az 500e Ft-os autók leginkább helyi használatra valók, amikor nem katasztrófa, ha lerobban, de ilyen hosszú távra necces.
2011. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
napi 4-5x Érd-Bp táv
2011. szept. 21. 21:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes egy kis köbcentis benzines autót venned, ami talán nem okoz kellemetlen meglepetést neked.
2011. szept. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne várj valós futásteljesítményt a hirdetésekben. Ne az óraállást nézd, hanem az állapotot. Nekünk van egy 10 éves kocsink 25 ezer km-rel és van egy 6 éves 130 ezerrel, mindkettőt újonnan vettük, garantáltan ennyi van bennük. Mégis jobb állapotban van a 130 ezres.
2011. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!