Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesznek sokan luxusautób...

Miért vesznek sokan luxusautóból dízelt?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom és ahogy nézem nagyon sok luxusautó (Mercedes,BMW,Audi) dízeles.Aki Megteheti miért nem vesz egy benzines v8-ast pl? Szerintem sokkal ütősebb ilyen autókba nagyobb motor.
2017. márc. 25. 20:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
47%
#9: John_McClane - ez így van és én is erre gondoltam. Én is így vagyok ezzel csak még drága új autóra se költök. Mi a f...nak... a pénzzel monopolyzni kell. Abból legalább még több pénz jön. Ezek a nagy luxus fémdögök csak viszik a pénzt. Hamarabb veszek haszongépet ami hozza a pénzt és azok már hagyományosan dízel üzeműek. Ebben az esetben érthető. De az átlag lusuxautóval mennyit mennek egy évben? Tízezret?
2017. márc. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
36%

21-es

Az átlag luxusautókról, vagy pontosabban felsőkategóriás prémiumokról, amikről eddig szó volt, 2 hónap alatt mennek 10 ezret, nem évente.

Aztán ja, azzal lehet vitázni, hogy minek luxusautó, mikor egy 1,5-ös DCI Megane-al is mehetnél mindenhova (csak példa), mert miért ne, és az 5 litert enne. De ebbe hadd ne menjünk már bele. Mert ennyi erővel te is lakhatnál egy panelben egy garzonban. Minden célt kiszolgál. Vagy nem?

2017. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Magyarországi viszonylatban azokkal a bizonyos luxusautókkal kevesebbet mennek mint többet. Németországban már lehet hogy a havi több tízezer km is belecsúszik egy ilyenbe.


Vaskunyhóban lakok. A Bartostól bérlem amíg Pesten tartózkodik :) Nem ázik be.

2017. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem luxusautók, hanem átlagember prémium autói. 10-40 millió közötti ársáv újonnan. Luxusautó 100-tól indul.


Akik ilyet vesznek újonnan, tehát a tehetősebb réteg, mindig a spórolást hozza fel példának. Nagyon mást nem. Szerintem viszont a dízel jelleggörbéje, menetteljesítménye is az amit annyira szeretnek benne. Ők nem azért veszik a kocsit, hogy a pirosnál túráztassa, legyorsulja a Teszkó parkolóban lévő hülyegyereket stb., hanem egyszerűen kényelmesen és lazán menni akar, kis gázzal, könnyedén, nyugodtan. Erre a vezetési stílusra sokkal alkalmasabb egy dízel.

2017. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nagyon megfogott egy lényeges dolgot.
2017. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
24-es, olyan szépen megfogalmaztad, hogy férfi létemre elejtettem sunyiban egy könnycseppet. A szívem még most is hevesen zakatol..
2017. márc. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
73%
Évi 140-150 000 km futásnál elég nagy az összeg, amit üzemanyagon megfogok. 2.4-es 5 hengeres dízelnek szép hangja van, nem kerreg, de ha kerregne se érdekelne. 120-140 km/h tempónál beküld 5,6-6,1 liter gázolajat, ha 140 fölé nyomom, akkor is 7 liter marad, olyan 170 körül lép 7 liter felé. Ha ezt egy benzinessel megcsinálod, ember vagy. Az meg irgalmatlan hülyeség, hogy amit megfogsz gázolajon, azt elköltöd szervízre. Első 350 000 km-en kellet fék, gumi, olaj, 1 futómű felújítás, 1 turbó, 1 kettőstömegű, 3 vezérlés, szűrők, és 1 kuplung szerkezet meg egy kuplungtárcsa mert akkor még bírta a szerkezet. Ez ennyi km-en minimális kiadás, ahhoz amit megfogok a gázolajon. Ez nagyobb autóknál, motornál mégnagyobb megtakarítás.
2017. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!