Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most raktam le a jogsit 2...

Most raktam le a jogsit 2 hónapja És nem vagyok tisztába a helyes kuplung kezeléssel, ami a kuplungnak is jót tesz?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, és dízel-es autóval tanultam vezetni, és ott gáz nélkül elindult autó


Mostani autóm skoda felicia 1.3 benzin


Mondják sokan hogy kezdők gyorsan le égetik a kuplungot


Én pont ezt nem akarom


Napokban próbálgattam a helyes elindulást, és észre vettem hogy gáz nélkül is el indul az autó pedig benzines, csak tovább meg kell tartani a kuplungot egy picivel mint a dízel-esnél


Szerintetek ez árt a kuplungnak?


2016. jan. 17. 09:48
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
Használd úgy ,hogy egészséges hangja legyen a motornak és kényelmesen el tudj indulni, nagyon balféknek kell lenni ahhoz , hogy egy kuplungot leégess.
2016. jan. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha picit ejt az út vagy csont egyenes akkor megesik hogy gázadás nélkül megindul az autó, de benzinesnél ez a megoldás nem a legegészségesebb. A kuplungot akkor lehet kinyírni ha erős gázadás mellett engeded a kuplungot de sima elindulásnál ha nem erőlködik az autó akkor nagy bajt nem csinálhatsz.


Én benzinessel tanultam vezetni és közel 4 évig csak benzines autóval vezettem. Tavaly amikor lecseréltük az autót és dízelest vettünk akkor én közel 5 éves rutinnal eléggé bénáztam vele, annyi a lényeg hogy a dízel valóban elindul gázadás nélkül, tolatásnál én nem is szoktam a gázra lépni egyedül amikor földes út részről tolatok ki a bejáróról vagy a garázsból ott picit rá kell segítenem de ennyi.


Ha nem bőgeted a motort erős gázadással és nem csúsztatod közben a kuplungot úgy hogy az autó még nem indult meg teljesen akkor nincs gond.


Elindulásnál javaslom neked azt hogy pici gáz figyeld a fordulatot hogy picit menjen fel, nem kell nagyon és szépen lassan tartsd a gázt és engedd ki óvatosan a kuplungot amikor már érzed hogy az autó indulna akkor is szépen lassan kuplungot engedd ki és a gázt pedig pici nyomd még jobban oda. Gyakorlásnál egy ideig lassan fog menni és ezzel el fogsz játszadozni de ha már megszokod ezeket és belejössz akkor már reflexszerűen így fogod csinálni és gyorsan fog menni, lényeg hogy a motor ne bőgjön és ne is rángatózzon, erre rá kell érezni egy piciké.

2016. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ne aggódj, így nem égted le a kuplungot..nem szabad bőgetni, ez a titok...ha többen ültök a kocsiban, akkor egy cseppet jobban nyomod a gázt, esetleg egy ezrssel nő a fordulat...de ezzel párhuzamosan finoman, mint egy nő, engedd fel a kuplungpedált..hip-hop, és belejössz..


majd figyeld meg, néha hallani, hogy üveghangon pörgeti a versenyző a motort, és épp hogy csak gurul..ez piacok környén jellemző...na ott a kuplungnak annyi lesz..


a kuplung sokat kibír...ne parázz.

2016. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

12 éve van jogsim, világ életemben dízel autót vezettem, mindig az volt a családban. Most kaptam egy céges autót a munkámhoz, ami benzines. Kicsit fura volt vele menni, sőt az első kereszteződésnél sikerült is lefulladnom.

Ahogy írták előttem is, a lényeg, hogy mindig egy kis gázt is kell adni, és úgy lassan engedni a kuplungot. Amikor már fog, és az autó megmozdul, akkor már lehet nagyobb gázt adni, és gyorsabban fel lehet engedni a pedált. Igazából a két pedál összhangja a lényeg, amit nem lehet leírni, hanem érezni kell. De majd belejössz. :)

Ami nálam fura, hogy tolatásnál nekem sem kell gázt adni, mert elég szépen megindul, viszont 1-ben gáz nélkül már fullad is, akármilyen lassan enged fel a kuplungot.


29F

2016. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!