Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is ciki?

Szerintetek is ciki?

Figyelt kérdés

Nagybátyám le akarja cserélni az sx4-sét egy nagyobb autóra.És felajánlotta ,hogy nekem adja az autót ballagási és érettségi ajándék gyanánt.

Én nagyon örülök neki.De a kortársaimtól kapom a gúnyos megjegyzéseket hogy papír suzuki ráadásul traktor motorral.Úgyis meghalok ebbe is mert ez is suzuki.

Pedig a mostani tanuló autóm is egy 94 1.3 3 ajtós swift igaz kaptam a megjegyzéseket eddig is hogy úgyis meghalok benne.De most még jobban rákontráztak a szekálásra.Viszont most főleg arra hogy az az sx4-es dízel lesz.

Tényleg ennyire rossz autók az 1.6 dízel sx4-esek?



2014. ápr. 25. 15:54
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Na tényleg olyan.Úgylátszik sokan kapják az ívet :D
2014. ápr. 25. 19:43
 12/25 anonim ***** válasza:
*1.3-as
2014. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ja bocsi itt javítanék


A mostani kis 3 ajtós 993 köbcentis swiftemet én is saját goldból vettem


993 helyet 1298 köbcenti.

2014. ápr. 25. 19:47
 14/25 Vizéli László ***** válasza:
Hát nekem volt benzines autóm most diesel, de tökéletesen meg vagyok elégedve minden téren az olyan motorral ami "traktorba való". Amúgy meg egy új dieselnek már nincs meg az a régi ketyegő hang. Alig lehet észrevenni hogy diesel autóba ülsz. A haverjaid irigyek, ne foglalkozz velük.
2014. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Vizéli László ***** válasza:
Jah és azt had tegyem hozzá hogy az sx4 az már egy aránylag elég jó tekintélyt parancsoló autó, mellesleg a 2005 utáni swiftek sem csúnyák.
2014. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%
Az a ciki, hogy megerősítés kell neked ehhez a döntéshez. Nehogy már pár gyökér mondja meg, mit csinálj! Tudod mit? Ha ilyen nagy gond, szólj a nagybátyádnak, hogy én szívesen átvállalom tőled ezt a terhet.
2014. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Úgyis meghalok ebbe is mert ez is suzuki. "


Mondd meg nekik, hogy eddig is Suzukiban ültél, sőt a családnak is az van, és még mindenki él!

És ha irigyek, az csak azt jelenti, hogy neked valami olyanod van, amit ők csak szeretnének.


Fogadd el, köszönd meg, a többieket meg szard le!

2014. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Az 'A' oszlop katasztrofális kialakításán kívül egész kis pofás jószág. Ajándék lónak meg ne nézd a fogát. Ha egy Trabant volna én azt is elfogadnám. :D

Üdv: egy Swift tulaj.

2014. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 VarMa ***** válasza:

Tedd ossze a ket kezed egy ilyen lehetoseggel... Ez mar egy modern auto ami teljesen megfelel a kor torestesztjeinek. Az 1.6-os dizel motorja a PSA-atol szarmazik (peu- citroen). nagyon megbizhato es nyomatekos es keveset fogyaszt. Amire erzekenyek az az aolaj es szuro cserek. En az enyemen (citroen c4 HDi. csavarra ugyanaz a motor) lecsokkentettem az olajcsere periodust a gyari 20 vagy 30e-rol maximum 10e-re de volt hogy 7500km utan csereltem mert nagyobb terhelest kapott.A gazolajszurot pedig maximum 30e km-enkent (gyari 60e km-t ir de ne foglalkozz vele) Hja igen es a bemelegites es lehutes... Ha ezekre figyelsz orokelet plussz nehany nap, az enyemben 160-e km-nel nulla olajfogyastas, nem volt semmi oljasar a motorban es a turbo is hibatlan volt...


Csak kerdezem akik piszkalnak teged milyen autojuk van? Mert van egy sejtesem hogy legjobb esetben is 1-2szazezeres bontoszokevenybol ugatnak...

Nyugodj meg rohadt irigyek rad mert ezek a tipusu emberek tisztaban vannak azzal hogy nekik az eletben nem lesz penzuk egy ilyen "szar" suzukira. Ha pedig legkozelebb piszkalnak szemrebenes nelkul rohogd oket pofan...

2014. ápr. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki már írtam és az 1.7-es más gyártmányú dízelje van.


A gyári csereperiódusokat én is kritikával kezelem és felülbírálom. A gyári ajánlás szerinti 30.000km-enkénti olajcsere helyett 15.000km-enként cserélem. A gázolajszűrő, levegőszűrő 60.000km-es ajánlása helyett 30.000km-nél megy a csere.

Az enyémben már 205.000km van, az olajfogyasztásom gyakorlatilag nulla. A turbóm sem volt még megbontva és más komolyabb motorproblémám se volt még.


A hangjáról: ezeknek már tényleg nincs olyan zakatoló csattogó hangjuk mint a régi szívódízeleknek. Elég jól le is van szigetelve a motortér. De azért észrevehetően keményebb a járásuk alapjáraton, mint egy benzinesé. Kicsit pörgetve aztán ezeknek is teljesen besimul a hangjuk.

De ez engem egyáltalán nem zavar. Sőt, kimondottan tetszik. Olyan erőteljes, erőt sugárzó, teherautós a motorhang. Érezni hogy van mögötte erő is. Nem csak vinnyog, mint valami kis kávédaráló.

2014. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!