Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elment a kedvem a vezetéstől,...

Elment a kedvem a vezetéstől, hogy nyugtassam meg magam?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogsit,a 3.vezetési órán voltam túl 2 napja.

Már az első órán kivitt egy kisebb forgalmú városba.Második órán már 2 városba vezetgettünk össze vissza.

Az első 2 órán is voltak bakik,egyszer le is fulladtam.

De 2 napja a harmadik órán borzasztó voltam,bementünk Budapest belvárosába borzasztó forgalom volt.Az első 40 percben semmi baj nem volt,max néha az elindulásnál egy kicsit még rángatott az autó.De az utolsó 20 percben elfelejtettem indexelni sávváltás közben,és olyan rosszul váltottam sebességet hogy megugrott az autó.

Sírva jöttem haza az óráról,holnap reggel lesz a 4. óra és már most görcs van a gyomromban hogy vezetnem kell.

Szerintetek hogy legyek nyugodtabb ennyi hiba után?

22 éves lány vagyok.


2013. ápr. 4. 22:06
1 2
 1/12 Vizéli László ***** válasza:
Hát minden elismerésem azoké akik BP-n tanulnak vezetni. Ne gondolj a hibáidra. Még nagyon az elején vagy ilyenkor többet hibázik egy tanuló. Egyre jobban bele fogsz jönni, megszokod a forgalmat és nem lesz gond. Később határozottan szeretni fogsz vezetni :)
2013. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyugalom, senki sem kormánykerékkel a kezében született. A többség ugyanígy kezdi, mint Te. A harmadik alkalom után még ne vonj le semmilyen következtetést. Nyugodj meg és menj el bátran a következő alkalomra. Majd meglátod, hogy alkalomról alkalomra egyre jobban fog menni, majd végül élvezni fogod a vezetést. Csak ne add fel és ne pánikolj! Ne görcsölj ezen, mert annál nehezebben fog menni. Légy laza, de persze figyelmes és körültekintő is.
2013. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenki volt tanulo és mindenki volt balfék. Általában ha elkövetsz egy hibát, aKkor görcsölsz és sorra követed el utànna a többit.. Csak nyugalom majd belejösz ;)
2013. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltok! Igen,ahogy elkövettem az első hibát jött a többi sorba:S

Csak lejáratom magam az oktató előtt,elbizonytalanodom.

2013. ápr. 4. 22:16
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezt felejtsd el. Miért járatnád le magad? Ő azért van, hogy megtanítson Téged vezetni. Szerintem minden oktató találkozott már súlyosabb esetekkel is, számukra a kezdeti ügyetlenkedés teljesen megszokott dolog.
2013. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

A párom még a sokadik pótóra után is utált oktatóval vezetni, saját autóval már más :) Pedig nem is Budapesten vezetett, az durva, kerüljük, ha lehet...

Még csak az elején vagy, bele fogsz jönni, ne félj, hacsak nem vagy nagyon-nagyon tehetségtelen, de az nem valószínű. Én Budapesten tanultam vezetni (saját motorral :)), de a belvárosba nem vittek, csak Budaörsre meg kis utcákba. Velünk a szivatós, építkezéses-homokos/majdnem kereszteződésben útra parkolt autókkal teli szűk utcákat játszották eleinte, az se a legjobb, de legalább nem sokkolt a forgalom :D A többsávos forgalmas úton sávváltásos mókák később jöttek, az elején elég volt nekünk a magunk baja.

Szerintem jól kezelted a stresszt, ilyen hibák ilyen helyzetben nem vészesek. (Hmmm amikor én az elején elnéztem, hogy van kanyarodósáv vagy percekre megakasztottam a forgalmat Budaörs legfőbb útján, mert valamiért nem tudtam elindulni... Én nem sírtam, nem szoktam, de az oktató nagyon üvöltött, szerintem szakmát tévesztett.)

2013. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Hidd el én is súlyossabb eset voltam mert először tanultam rallyzni utánna közlekedni.. Az oktatónak nem nagyon tetszett amikor csikorgó gumikkal fordultam be a kamion elé, de elsőre átengedett :)
2013. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Maximalista vagy, es elsore akarsz mindent tokeletesen teljesiteni. A vezetes tudomanya komplex, az nem fog menni. Jobb ha ebbe belenyugszol.


Amikor jarni tanultal, akkor sem mergelodtel az elso bukta utan, hogy vazzeg, sose fog ez menni, es az sem erdekelt, hogy beegsz anyukad elott, ugye?


Gyakorlat teszi a mestert.


Einstein meg olvasni se tudott rendesen, ez megsem tartotta vissza, hogy zseni valjon belole.


Gyakorlas, gyakorlas, gyakorlas! Es turelem, onmagaddal szemben!

2013. ápr. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ne aggódj, igen a stressztől hibázol, voltm ár olyan, hogy én is mikor tanultam zsinórba 5 olyan hiba volt, amit soha sem hibáztam el...ilyenkor az oktató bevitt egy parkolóba leálltunk és beszélgettünk kicsit, mondta, hogy fölös stresszelni, mindenki volt tanuló korábban, ez hullámvölgy, a kötelező óraszám vége felé haladva sokkal jobb lett
2013. ápr. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
velem olyat is megcsinalt, hogy leparkoltunk es azt mondta szaljak ki es menjek nehany kort a kocsi korul, kicsit tornazzak, hogy levezessem a stresszt, aztan visszaultem es ujult erovel (orommel) vagtam neki megint :)
2013. ápr. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!