Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félnek ennyire a hóban...

Miért félnek ennyire a hóban való vezetéstől az emberek?

Figyelt kérdés
Nekem ezzel soha nem volt gondom. Ugyan úgy elindulok mindenhova ahogy jó időben is. mégis napok óta mindig ugyan az a sablon kérdés csak más útvonallal "El merjek indulni?" "Milyenek az utak..." Nem tök mindegy? Ha van JÓ minőségű téli gumid és van az autóban hólánc, kis hólapát és nem utolsó sorban bőven elegendő üzemanyag akkor simán el lehet menni bárhol. Mégis miért félnek ennyire az ember a hótól?
2013. jan. 18. 11:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%
mert szárazon sem tudnak közlekedni
2013. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
56%
Ecsém... te még nem mentél olyan úton ahol a hómaró is elakadt. Kiküldenélek oda és akkor megtudnád. Ott aztán sütheted a téli gumidat meg a hóláncodat, és a kislapátoddal áshatnád ki a kocsidat a méteres hófúvásban.
2013. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%
Nincs téligumijuk és/vagy hétvégi sofőrök.
2013. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Figyel ahol elakad a hómaró annak az útszakasznak az első nagyobb kereszteződésében kint állnak a rendőrök. Tehát arra nem tudsz elmenni, de tuti hogy van egy másik út amerre el tud menni.
2013. jan. 18. 11:40
 5/35 anonim ***** válasza:
48%
Ha itt eljutsz a jó téli gumiddal akkor légyszi hozz nekünk kenyeret! Mert azóta a hótolón kívül elakadt még a kenyérszállító is, és a tűzoltóautó is :/
2013. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
49%

[link]

Az elmaradt link. Igen, valóban terelik a forgalmat, de ez az egy út ami kivinne a faluból...

2013. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a kérdező egy fiatal, friss jogsis gyerek, aki azt hiszi, ő a legnagyobb májer mindenki között.

Persze, leesik 3 mm hó, akkor simán elmégy bárhová, de megnézném mit kezdesz, ha valóban nagy hó esik, mint most Nyugat-Magyrországon.


Egyébként meg, aki fél hóban vezetni, az a legjobban teszi, ha valóban nem ül volán mögé. Nem tudom miért kell ezért izélgetni másokat.

2013. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Hát én itt lakom a Bakony alatt :) Tehát tudom mi a nagy hó..
2013. jan. 18. 11:46
 9/35 anonim ***** válasza:

Attól félnek sokan hogy elakadnak. Nálunk nincs nagy hó tehát simán el lehet menni a környéken bárhová. Van aki a csúszós úttól fél hogy nem tud majd megállni vagy hogy kanyarban kicsúszik.


Egyszer le akartam menni a dunapartra amikor nagy hó volt de az út felét túrták csak el úgyhogy ott visszafordultam mert a kocsink elég alacsony felépítésű és simán elakad. Egy fickó viszont a terepjárójával simán lement.


Amúgy kifejezetten szeretek hóban vezetni. Jó amikor ropog a hó alattad és szép nyugisan mész. Kint hideg van, a kocsiban meg jó meleg :)

2013. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy láttál már nagy havat még nem tudsz biztonságosan vezetni benne.
2013. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!