Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félnek ennyire a hóban...

Miért félnek ennyire a hóban való vezetéstől az emberek?

Figyelt kérdés
Nekem ezzel soha nem volt gondom. Ugyan úgy elindulok mindenhova ahogy jó időben is. mégis napok óta mindig ugyan az a sablon kérdés csak más útvonallal "El merjek indulni?" "Milyenek az utak..." Nem tök mindegy? Ha van JÓ minőségű téli gumid és van az autóban hólánc, kis hólapát és nem utolsó sorban bőven elegendő üzemanyag akkor simán el lehet menni bárhol. Mégis miért félnek ennyire az ember a hótól?
2013. jan. 18. 11:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked amúgy milyen kocsid van? Van benne kipörgésgátló meg tele van b/szva még egy rakás elektronikával, mert én tizenegy éve friss jogsisként ennél nagyobb hóban 1200-as ladával mentem a sz*ar kásás havas, jeges utakon (csomagtartóban pár cementlappal) téligumi nélkül és nem volt gond, mégsem szeretek hóban vezetni a mai napig! Ha nem muszáj, ilyen időben nem ülök autóba, egyrészt mert a baj bármikor megvan könnyedén (nem csak a te saját hibádból!), másrészt mert sajnálom a kocsimat.
2013. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

" Nem tök mindegy? Ha van JÓ minőségű téli gumid és van az autóban hólánc, kis hólapát és nem utolsó sorban bőven elegendő üzemanyag akkor simán el lehet menni bárhol."


Ma munkatársam állt a hófúvásban Sávoly előtt kamionnal. Két teherautó összecsúszott és megállt az élet. Volt pár személyautós, aki megelőzte a kamionsort aztán nem tudott tovább menni. Persze már vissza se ...

Kérdem én, ha ez nem a falutól 1km-re van, hanem mondjuk a semmi közepén és beszorulsz a kamionok közé, akkor kb a fszodra tekerheted a hóláncot és csapkodhatod a hólapáttal....pl ebbe sem árt belegondolni, amikor az ember elindul ilyenkor.

2013. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
35%
Ja az ország 1%-ában van érvényben a piros riasztás. Ehhez képest azt emberek ott se mernek elindulni, ahol 5 centi hó van, mert jajj úristen mi lesz velem.
2013. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Egy sima Ford Focusom van csak ABS van benne meg szervó semmi más elektronika És akik kételkednek benne lássatok csodát most mentem kb 40km-t a vörös riasztás közepében és nem akadtam el, nem mentem bele az árokba, nem csúsztam meg. Ja és simán lehet menni fő útvonalakon 65-80km/h-val...
2013. jan. 18. 17:19
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Pont így látott apukám becsúszni az árokba egy autóst. Igaz, nő volt, de simán mentek egy 50-el a sorban, és alig lehetett látni, nagyon csúszott az út (hiába volt telepakolva a verda elektronikával kétszer majdnem összecsúszott mással), és erre ez a nő meg valami 20 alatti csaj, apucitól kapott mercivel előzte a sort, majd majdnem nekiment egy fának, a hókupac fogta meg. Ha ilyet látsz te is fosol. Másik meg, hogy azért nagyon sok a rossz sofőr, és ők is sejtik magukról, ezért félnek. Egyébként a legtöbb embert, akit ismerek esőben se szeret vezetni, sőt sötétben se, nemhogy hóban. Nem érzik biztonságban magukat egyszerűen, hiába vered itt magad, ők óvatosak lesznek, még ha neked nem volt problémád, attól neki lehet.:)
2013. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Hát de ha fél és tudja is magáról hogy nem képes még pl. esőben sem vezetni, akkor minek kérdezi meg hogy el merjen-e indulni?
2013. jan. 18. 17:31
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy, az emberek szimplán szeretnek beszélni, minden hülyeséget mondanak, ezért lett pl sikeres a facebook, minden szart elmondhatsz. Na ezért kérdezik.
2013. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Én ilyenkor szoktam elindulni, mert a hozzád hasonló Schummacherek már az árokban vannak, a kezdők meg még nem merészkednek ki.
2013. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Én az árokban? Szerencsére még csak a közelében sem voltam :)
2013. jan. 18. 20:07
 30/35 anonim ***** válasza:
Ne is legyél árokban, és csak óvatosan!:)
2013. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!